ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Εύκολη νίκη κόντρα στον Πανελλήνιο

Την άνετη νίκη επί του Πανελληνίου με 36-20 κατάφερε να πάρει ο ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής.

Άκης Σακισλόγλου

Ο Δικέφαλος του Βορρά δεν δυσκολεύτηκε σε κανένα σημείο του αγώνα κόντρα στον αδύναμο Πανελλήνιο, με τον Στέλιο Σεϊρεκίδη να μοιράζει το χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές.

Οι «ασπρόμαυροι» έβαλαν από νωρίς τις βάσεις για τη νίκη, όπου στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 17-10. Στην επανάληψη η ομάδα διατήρησε την καλή της απόδοση και έφτασε στη νίκη με 36-20.

Θυμηθείτε παρακάτω όλα όσα έγιναν στην αναμέτρηση μέσα από το LIVE του PAOK24

Λήξη του αγώνα και εύκολη επικράτηση για τον Δικέφαλο.

Ξεκίνησε ο αγώνας.

Τώρα θα γίνει η παρουσίαση των δυο ομάδων.

Διαιτητές του αγώνα οι Λινάρδος- Αναστασίου, Παρτεμιάν.

Ντεμπούτο με την φανέλα του ΠΑΟΚ αναμένεται να κάνει ο Δανός τερματοφύλακας Ράσμους Τόμασμπεργκ Πόουλσεν.

Σε εξέλιξη το ζέσταμα των δυο ομάδων.

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση.

Νίκη πάση θυσία!

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται σήμερα στη Μίκρα τον ΑΕΣΧ Πυλαίας

20η αγωνιστική της Handball Premier με τον ΠΑΟΚ να υποδέχεται σήμερα στις 19:30 τον ΑΕΣΧ Πυλαίας στο Σπίτι του Χάντμπολ στη Μίκρα.

Ο Δικέφαλος αναζητά οπωσδήποτε τη νίκη για να διατηρηθεί στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, καθώς η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος θα κλείσει με δύο δύσκολες αναμετρήσεις κόντρα σε Διομήδη Άργους (εκτός έδρας) και Ολυμπιακό (εντός έδρας).

Οι «ασπρόμαυροι» έχουν 27 βαθμούς, ενώ από την άλλη πλευρά ο ΑΕΣΧ Πυλαίας είναι στην 7η θέση με 14.

Άπαντες στο τμήμα χάντμπολ ανδρών του ΠΑΟΚ, κάνουν ανοικτό κάλεσμα στον κόσμο, να δώσει δυναμικό παρών στο Γήπεδο Μίκρας, στηρίζοντας την προσπάθεια των παικτών του Δικεφάλου, ενόψει και της παρουσίας τους στο Final-4 Κυπέλλου στην Χαλκίδα στις 6-7 Απριλίου.

Ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά μέσω του AC PAOK TV στο YouTube.

Ο παίκτης του ΠΑΟΚ, Τάσος Τσαμουρίδης, σχολίασε:

«Όπως κάθε παιχνίδι, έτσι και αυτό μπορεί να κρύβει δυσκολίες. Εμείς από την πλευρά μας, είμαστε 100% έτοιμοι για να πάρουμε το θετικό αποτέλεσμα και να συνεχίσουμε το σερί των νικών, καθώς έρχεται δύσκολο και απαιτητικό πρόγραμμα, τόσο στο πρωτάθλημα, όσο και στο κύπελλο».

Πελεκίδης: «Μπράβο στα κορίτσια για την προσήλωση και την ενέργεια»

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ για τη νίκη επί της ΑΕΚ και τη συνέχεια

Επιβάλλοντας πλήρως τον ρυθμό της η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ επικράτησε στο ΟΑΚΑ της ΑΕΚ με 36-20.

Ο προπονητής των «ασπρόμαυρων» Δημήτρης Πελεκίδης σχολίασε:

«Με αυτό το παιχνίδι ολοκληρώσαμε μία πολύ απαιτητική περίοδο με πολλά και σημαντικά ματς. Η περίοδος αυτή έκλεισε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, με μία νίκη σ' ένα παιχνίδι στο οποίο επιβάλλαμε τον ρυθμό μας από την αρχή του αγώνα, κάνοντας μεγάλο ροτέισον.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια για την προσήλωση και την ενέργεια που έβγαλαν όλο αυτό τον καιρό.

Τώρα, χρειάζεται να ξεκουραστούμε και να γεμίσουμε τις μπαταρίες μας, έτσι ώστε να παρουσιαστούμε έτοιμοι για τα πλέι-οφ του πρωταθλήματος».

Σεϊρεκίδης: «Αποκτάμε ταυτότητα»

Το σχόλιο για τη νίκη στην Έδεσσα και το ευχαριστώ στον κόσμο

Ο ΠΑΟΚ πέρασε από την έδρα του Αερωπού Έδεσσας και διατηρείται στην 3η θέση της βαθμολογίας της Handball Premier.

Ο Στέλιος Σεϊρεκίδης αναφέρθηκε στην εικόνα του Δικεφάλου, ενώ δεν παρέλειψε να ευχαριστήσει τον κόσμο για την παρουσία του και τη συνεισφορά του στη νίκη των «ασπρόμαυρων».

«Σημαντική νίκη σε μία δύσκολη έδρα. Κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο σίγουρα δεν είχαμε την διάρκεια την οποία θα θέλαμε.

Αντέξαμε στην πίεση και πήραμε δύο ακόμα πολύτιμους βαθμούς. Στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου μέρους ίσως δεν κάναμε τις επαφές, που κάναμε στο πρώτο ημίχρονο, όσον αφορά την άμυνα, και στην επίθεση δεν κάναμε κινήσεις δίχως μπάλα, αυτά τα δύο σημεία μας αποσυντόνισαν λίγο με αποτέλεσμα να τα εκμεταλλευτεί η ομάδα του Αερωπού. Από κει και πέρα ξανά επανήλθαμε και πήραμε τον αγώνα.

Αποκτάμε ταυτότητα σαν ομάδα, μέσω τέτοιων καταστάσεων, και δείχνουμε ότι μπορούμε να αντέξουμε την μεγάλη πίεση.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ φυσικά και στον κόσμο, ο οποίος μας στήριξε και μας έκανε να νιώθουμε σα να παίζουμε εντός έδρας παιχνίδι».