ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Έκανε το αυτονόητο

Τη νίκη με 33-20 επί του Δούκα πήρε σήμερα ο ΠΑΟΚ στη Μίκρα, με αποτέλεσμα να πάρει την 3η θέση στο πρωτάθλημα.

Δημήτρης Τσορμπατζόγλου

Συγκεκριμένα ο Δικέφαλος με την σημερινή του νίκη επί του Δούκα έκανε το 2-1 στη σειρά των αγώνων και τερμάτισε στην 3η θέση του πρωταθλήματος.

Σε σχέση με το παιχνίδι στην Αθήνα που δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ, σήμερα ήταν αρκετά καλύτερη η απόδοση του, με αποτέλεσμα να βάλει τις βάσεις για τη νίκη από το ημίχρονο (12-8). Στην επανάληψη οι “ασπρόμαυροι” κράτησαν στον ίδιο ρυθμό, παίρνοντας τη νίκη με 33-20.

Πλέον η ομάδα ολοκληρώνει τις φετινές της υποχρεώσεις και αναμένονται οι κινήσεις για τα μεταγραφικά από την διοίκηση του ΠΑΟΚ.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Οι ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο.

Λήξη του πρώτου ημιχρόνο, ο ΠΑΟΚ μπροστά με 12-8.

Τώρα θα γίνει η παρουσίαση των ομάδων

Ο Δικέφαλος του Βορρά αντιμετωπίζει τον Δούκα με στόχο να πετύχει τη δεύτερη νίκη που θα του δώσει την τρίτη θέση στο φετινό πρωτάθλημα.

Σε εξέλιξη το ζέσταμα των δυο ομάδων, την ώρα που αυξάνεται και ο κόσμος στο γήπεδο.

Καλησπέρα σας από τη Μίκρα.

ΑΣ

Έφτασε τις 250 συμμετοχές ο αρχηγός!

Συνεχίζει να γράφει το κοντέρ για το Νικολαΐδη

Τις 250 συμμετοχές με την φανέλα του ΠΑΟΚ, έφτασε στο παιχνίδι κόντρα στον ΑΕΣΧ Πυλαίας, ο αρχηγός της ανδρικής ομάδας Χάντμπολ, Νίκος Νικολαΐδης.

Ο Νίκος Νικολαΐδης, σύμφωνα πάντα με την «Ασπρόμαυρη Βίβλο», συμπλήρωσε τις 250 συμμετοχές με τον Δικέφαλο στο στήθος, στο νικηφόρο αγώνα του ΠΑΟΚ κόντρα στον ΑΕΣΧ Πυλαίας με 28-20.

Έτσι. ο αρχηγός του ΠΑΟΚ βρίσκεται στην πρώτη τετράδα συμμετοχών στην ιστορία του τμήματος Χάντμπολ ανδρών.

ΑΣ

Πανηγύρισαν τη νίκη οι νέοι του ΠΑΟΚ

Επικράτησαν του Αλέξανδρου Αξιούπολης

Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα της ΕΣΧΘ οι Νέοι Χάντμπολ του ΠΑΟΚ, επικρατώντας του Αλέξανδρου Αξιούπολης με 24-20.

Σ' ένα κλειστό παιχνίδι στο οποίο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στην μεγαλύτερη διάρκεια του, οι παίκτες του Δικεφάλου ανέβασαν την απόδοσή τους, παίρνοντας σε κομβικό σημείο προβάδισμα τριών τερμάτων, 19-16.

Κάνοντας πολύ καλή διαχείριση στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, οι Νέοι του ΠΑΟΚ διατήρησαν το προβάδισμα τους, κατακτώντας τη νίκη με 24-20.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 3-2, 4-5, 5-7, 8-8, 9-8 (ημχ.), 10-11, 14-14, 16-15, 19-16, 21-18, 24-20

ΠΑΟΚ: Κοβάνης, Παπαγιαννίδης, Σεμλίκος Κ. 1, Τουρλής 2, Ήτζιος, Στανκίδης, Συμεωνίδης, Πανταζής, Πακτίτης, Κοντούλης 2, Δοντάς 1, Πατσές, Χατζηλίας 3, Χατζίδης 6, Δάιος, Μαρίνος 9.

ΑΣ

Σεϊρεκίδης: «Δεν υπάρχει εύκολο παιχνίδι για εμάς»

Οι σκέψεις του τεχνικού του ΠΑΟΚ μετά τη νίκη επί του ΑΕΣΧ Πυλαίας

Πάρα πολύ κοντά στη συμμετοχή του στα playoffs βρίσκεται ο ΠΑΟΚ μετά και τη νίκη που πέτυχε επί του ΑΕΣΧ Πυλαίας στη Μίκρα.

Ο προπονητής του Δικεφάλου, Στέλιος Σεϊρεκίδης, δήλωσε:

«Για εμάς δεν υπάρχει εύκολο παιχνίδι, ξέρουμε ότι πρέπει να δουλέψουμε σκληρά μέσα στο γήπεδο για να πάρουμε τις νίκες που χρειαζόμαστε.

Η Πυλαία ήταν εξαιρετική, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Εμείς βρήκαμε τον ρυθμό μας, βρήκαμε τις άμυνες και τις επαφές. Πήγαμε καλά στο τρανζίσιον και την επίθεση, και ήμασταν περισσότερο αποτελεσματικοί απ' ότι στο πρώτο ημίχρονο.

Από εδώ και πέρα συνεχίζουμε, έχουμε τρία δύσκολα παιχνίδια, ενώ έρχεται και το Final-4 του Κυπέλλου».