ΕΥΡΩΠΗ

Γουότφορντ – Μάντσεστερ Γ. 4-1: Οι γηπεδούχοι έκαναν τέσσερις φορές… Όλε! (vid)

Οι κόκκινοι διάβολοι είναι πλέον στο -12 από την κορυφή

PAOK24

Ο Ολε Γκούναρ Σόλσκιερ δεν μπορεί να «επιβιώσει» άλλο στον πάγκο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μετά τη νέα ταπεινωτική ήττα της, αυτή τη φορά στην έδρα της Γουότφορντ με 4-1!

Για ένα ακόμη παιχνίδι οι «κόκκινοι διάβολοι» ήταν απογοητευτικοί και αυτό αναμένεται να είναι το τελευταίο ματς στον πάγκο για τον Νορβηγό τεχνικό, ο οποίος γλίτωσε την απόλυση μετά τις ταπεινωτικές ήττες από Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Σίτι, αλλά η σημερινή ήττα αναμένεται να είναι η σταγόνα που ξεχειλίζει το ποτήρι για τη διοίκηση.

Η Γουότφορτντ ήταν καλύτερη και προηγήθηκε με τα γκολ των Κινγκ (28′) και Σαρ (44′), με τον τελευταίο, μάλιστα, να αστοχεί δύο φορές από το σημείο του πέναλτι! Στο 11ο λεπτό ο Ντε Χέα απέκρουσε το πρώτο, δόθηκε επανάληψη και ο Ισπανός τερματοφύλακας φώναξε και πάλι «παρών»!

Η Μάντσεστερ μείωσε στο 50ο λεπτό με τον Φαν Ντε Μπεκ και στο 69′ έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Χάρι Μαγκουάιρ. Ετσι η Γουότφορντ κατάφερε να κυριαρχήσει και να σφραγίσει τη μεγάλη νίκη με τα γκολ του Πέδρο στο 90ο λεπτό και του Ντένις στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΕΥΡΩΠΗ

Λαμ: «Ούτε ως φίλαθλος στο Κατάρ, δεν τους ενδιαφέρουν τα ανθρώπινα δικαιώματα»

Οι δηλώσεις του «θρύλου» της Μπάγερν Μονάχου

Την έντονη δυσαρέσκεια του, σχετικά με την καταπάτηση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων στο Κατάρ, έδειξε ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής της Μπάγερν Μονάχου, Φίλιπ Λαμ, σε συνέντευξη του στο γερμανικό περιοδικό «Kicker».

«Δεν θα είμαι μέλος της αποστολής και δεν έχω σκοπό να κάνω το ταξίδι ούτε ως φίλαθλος. Προτιμώ να μείνω σπίτι. Τα ανθρώπινα δικαιώματα πρέπει να παίζουν ρόλο. Ένα μεγαλύτερο ρόλο στην ανάθεση των διοργανώσεων. Δεν πρέπει να συμβεί ξανά στο μέλλον. Τα ανθρώπινα δικαιώματα, το μέγεθος της χώρας... όλα αυτά, φαίνεται, δεν έχουν ληφθεί υπόψη. Και οι παίκτες δεν μπορούν να προσποιούνται ότι δεν το γνωρίζουν» ήταν τα λόγια του άλλοτε δεξιού οπισθοφύλακα.

ΕΥΡΩΠΗ

Ανακοίνωσε Ίσκο η Σεβίλλη! (vid)

Αφήνει την Ρεάλ μετά από 9 χρόνια, ο Ισπανός μεσοεπιθετικός

Η Σεβίλλη θα είναι η 4η ομάδα της Ισπανίας, στην οποία θα αγωνιστεί ο Ίσκο, με την ομάδα από την Ανδαλουσία να ανακοινώνει τον 30χρονο μεσοεπιθετικό για τα επόμενα δύο χρόνια.

Μετά από 9 χρόνια στην Μαδρίτη και την Ρεάλ, ο Ίσκο ετοιμάζεται για το νέο κεφάλαιο στην καριέρα του. Με την «Βασίλισσα» κατέγραψε 352 συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας παράλληλα 53 γκολ και 56 ασίστ.

ΕΥΡΩΠΗ

«Ο Τσόλακ δίνει αυτοπεποίθηση για την ανατροπή στο Champions League»

Στον Κροάτη εναποθέτουν τις ελπίδες τους για πρόκριση οι Σκωτσέζοι

Ο Αντόνιο Τσόλακ μέσα σε λίγες ημέρες μετατράπηκε από «ανεπαρκής για τους Ρέιντζερς» στον παίκτη που μπορεί να δώσει στην σκωτσέζικη ομάδα αυτοπεποίθηση για την ανατροπή στα προκριματικά του Champions League, απέναντι στην Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ.

Όπως μεταφέρουν τα ΜΜΕ της Σκωτίας, σε σημερινά δημοσιεύματα, το γκολ του Κροάτη, το οποίο άνοιξε τον δρόμο για την νίκη κόντρα στην Κιλμάρνοκ το περασμένο Σάββατο, είναι ικανό να αναπτερώσει το ηθικό της ομάδας ώστε να καταφέρει να ανατρέψει το 2-0 με το οποίο ηττήθηκε στον πρώτο αγώνα, για τα προκριματικά του Champions League, από την Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ στο Βέλγιο.

«Ο Τσόλακ μπορεί να εμπνεύσει την ομάδα για μια αξιομνημόνευτη ανατροπή» αναφέρουν στην Σκωτία, για τον ποδοσφαιριστή στον οποίο άσκησαν πολλή έντονη κριτική, χρεώνοντας του την κάκιστη εμφάνιση, επιθετικά, στο παιχνίδι των Ρέιντζερς στο Βέλγιο.