PAOK24

Η Παρί Σεν Ζερμέν βρίσκεται σε αναζήτηση προπονητή καθώς όπως φαίνεται ο Μαουρίτσιο Ποτσετίνο αναμένεται να αποτελέσει παρελθόν τις επόμενες μέρες.

Οι Παριζιάνουι έχουν βάλει στο στόχαστρο τον Ζοσέ Μουρίνιο, με τον προπονητή της Ρόμα να δηλώνει πιστός στην ιταλική ομάδα.

Μετά την κατάκτηση του ευρωπαϊκού τίτλου ο Πορτογάλος δήλωσε πως δεν πρόκειται να αποχωρήσει όποια πρόταση και αν έρθει για αυτόν. Σύμφωνα με την «Telegraph», στη Γαλλία θεωρούν πως ο Μουρίνιο είναι ο ιδανικός για να οδηγήσει την Παρί σε μεγαλύτερες επιτυχίες.

Ενναλακτικές επιλογές για τους πρωταθλητές Γαλλίας σύμφωνα με το ίδιο δημοσίευμα είναι οι Γκαλτιέ (Νις), Αμορίμ (Σπόρτινγκ Λισαβόνας), Γκαγιάρδο (Ρίβερ Πλέιτ) και Τιάγκο Μότα.

ΕΥΡΩΠΗ

Πρόκριση με ανατροπή στο φινάλε η Στουτγκάρδη, παρά το αυτογκόλ του Μαυροπάνου

Βρήκα τη λύση οι Σουηβοί

Με απίστευτη ανατροπή στα τελευταία λεπτά η Στουτγκάρδη επικράτησε με 2-1 της Πάντερμπορν κι έγινε η πρώτη ομάδα που εξασφάλισε την πρόκριση στους προημιτελικούς του Κυπέλλου Γερμανίας.

Το απίθανο αυτογκόλ του Κωνσταντίνου Μαυροπάνου στο 4ο λεπτό του πρώτου αγώνα της φάσης των «16» έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους, που για 86 λεπτά κρατούσαν στα χέρια τους το «εισιτήριο» για τους «8», αλλά η ομάδα της Bundesliga δεν είχε πει την τελευταία της λέξη στην «Χομ Ντελούξ Αρένα».

Λίγο πριν τη μεσαία γραμμή κι αρκετά πλάγια ο Μαυροπάνος επιχείρησε να γυρίσει τη μπάλα προς τον τερματοφύλακα των «Σουηβών», ο οποίος ήταν εκτός θέσης και με τον τρόπο αυτό οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0.

Στο 86΄ ο Ζιλ Ντίας έφερε το ματς στα ίσια, ενώ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκιρασί έστειλε τη Στουτγκάρδη στον επόμενο γύρο του θεσμού.

ΕΥΡΩΠΗ

Μεταγραφή – έκπληξη για Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Ψωνίζει από την Μπάγερν ο αγγλικός σύλλογος

Μεταγραφή της τελευταίας στιγμής για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία συμφώνησε με την Μπάγερν Μονάχου για την απόκτηση του Μάρσελ Σάμπιτζερ στο...παρά 5 των μεταγραφών.

Πηγές από την Αγγλία αναφέρουν πως ο παίκτης ήδη ταξιδεύει στο Νησί για να περάσει τα ιατρικά και να υπογράψει με τον νέο του σύλλογο, στον οποίο θα αγωνιστεί ως δανεικός από τους Γερμανούς.

Στην Βαυαρία δεν κατάφερε να πείσει, έχοντας καταγράψει 54 συμμετοχές με 2 γκολ και 2 ασίστ. Τα πιο παραγωγικά του χρόνια τα πέρασε στην Λειψία, με την οποία σε 229 ματς είχε 52 γκολ και 42 ασίστ.

ΕΥΡΩΠΗ

Έπαθε πλάκα ο Μπαπέ με την εκτέλεση φάουλ του Νεϊμάρ (vid)

Η αντίδραση του Γάλλου σούπερ σταρ έγινε viral.

Οι παίκτες της Παρί Σεν Ζερμέν έκαναν το καθιερωμένο ζέσταμά τους πριν από το παιχνίδι με τη Ρεμς (1-1).

Ο Βραζιλιάνος σούπερ σταρ προπονούνταν στις εκτελέσεις φάουλ και κατάφερε να εντυπωσιάσει τον συμπαίκτη του, ο οποίος φανέρωσε τον θαυμασμό του με την έκφραση στο πρόσωπό του.

Μάλιστα, ο Μπαπέ κοίταζε τα πόδια του Νεϊμάρ κι έδειχνε να μην πιστεύει αυτό που μόλις είχε δει!