ΠΑΟΚάρα για γούστα!

Σε… περίπατο μετέτρεψε το ντέρμπι με τη Νέα Ιωνία ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε με 26-20 και έστειλε μήνυμα για το… πρωτάθλημα!

Άκης Σακισλόγλου

Του Γιάννη Παρασκευαΐδη

Ο Δικέφαλος του Βορρά σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης είχε τα ηνία του σκορ και παρά τα απανωτά δίλεπτα που δέχθηκε και τα εις βάρος του πέναλτι, κράτησε άνετα την διαφορά, κερδίζοντας δίκαια τη Νέα Ιωνία.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για τον ΠΑΟΚ που προηγήθηκε αρχικά με 4-1, ενώ στο 15’ λεπτό βρέθηκε μπροστά με 8-3. Μέχρι και το 22’ του αγώνα ο Δικέφαλος κρατούσε μια διαφορά (12-7), ωστόσο η Νέα Ιωνία κατάφερε να ξαναμπεί στο ματς και να μειώσει σε 12-10. Παρόλα αυτά με γκολ της Τζούρισιτς και πανέμορφο τέρμα σε νεκρό χρόνο από την Προκοπίδου, ο Δικέφαλος πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ του 14-10. Στο 2ο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ κατάφερε να μπει ακόμα πιο δυνατά όπου έφτασε ακόμα και στο +7 (20-13) μόλις στο 38’ του αγώνα. Στη συνέχεια ακολούθησαν απανωτές δίλεπτες στον ΠΑΟΚ, με αποτέλεσμα η Νέα Ιωνία να μειώσει σε 21-16. Η συνέχεια ήταν ανάλογη για την γυναικεία ομάδα των «ασπρόμαυρων» που με πάθος και συγκέντρωση στο παιχνίδι τους, έφτασαν στο 25-18 και μόλις πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Θυμηθείτε όλα όσα έγιναν μέσα από το LIVE του PAOK24:

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

59:54 γκολ από την Πάπα, 26-20.

58:04 γκολ από την Πάπα, 26-19.

57:10” γκολ από την Τσιομπάνου, 26-18!

54:16” γκολ από την Προκοπίδου και 25-18 ο Δικέφαλος!

53:40” γκολ από την Γκάτζιου και 24-18 ο ΠΑΟΚ.

Εντυπωσιακή επέμβαση από την Σεραφίμοβα

23-18

Ξανά δίλεπτο κατά του ΠΑΟΚ, στην Προκοπίδου.

49:50” γκολ από την Προκοπίδου και 23-17 ο ΠΑΟΚ.

47:54” γκολ από την Μίλασιτς και 22-17 το σκορ.

46:39” γκολ από τη Νίκολιτς και 22-16 υπέρ του Δικεφάλου.

21-16 γκολ από την Μίλασιτς.

Νέο πέναλτι για τη Νέα Ιωνία. Αστόχησε η Πάπα.

43:09” γκολ από την Μούρνου και 21-15 για τον ΠΑΟΚ.

20-15” γκολ από την Ζηνωνίδου.

40:03” γκολ από την Μίλασιτς 20-14

39:27” Δίλεπτο στην Μούρνου.

37:50” γκολ από την Γκάτζιου 20-13, για πρώτη φορά ο ΠΑΟΚ στο +7.

19-13

Δίλεπτο στον ΠΑΟΚ, με 4 αθλήτριες τώρα στο γήπεδο ο Δικέφαλος.

36:30” γκολ από την Προκοπίδου στον αιφνιδιασμό και μετά από κλέψιμο που έκανε, 19-12

Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο.

ΓΚΟΛ σε νεκρό χρόνο από την Προκοπίδου, 14-10 ο ΠΑΟΚ και λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

29:30 γκολ από την Τζούρισιτς, 13-10.

Στο δοκάρι το σουτ της Τσιομπάνου από το πέναλτι, πήρε το ριμπάουντ αλλά απέκρουσε ξανά η Κεπεσίδου.

Δίλεπτο στην Ζυγούρα.

26:56” γκολ από την Βαφειάδου, 12-10.

25:08” νέο πέναλτι για τη Νέα Ιωνία με την Πάπα να σκοράρει, 12-9

23:44” γκολ από την Βαφειάδου, 12-8.

22:49” σκοράρει ξανά από το πέναλτι η Πάπα και 12-7.

Δίλεπτο η Στοϊκόφσκα

22:13” σκοράρει ξανά η Τσιομπάνου 12-6 ο Δικέφαλος.

21:32” γκολ από την Τζούρισιτς 11-6 ο ΠΑΟΚ.

20:30” γκολ από την Νίκολιτς 10-6 ο ΠΑΟΚ.

19:57” γκολ από την Βαφειάδου 9-6.

19:16” Σκοράρει η Πάπα από το πέναλτι, 9-5

17:14” γκολ από την Γκάτζιου 9-4

16:55” γκολ από την Στουγιαννίδου 8-4

15:11” γκολ από την Νούλα, στο 8-3 ο ΠΑΟΚ.

13:21” γκολ από την Προκοπίδου 7-3 ο ΠΑΟΚ μετά από φοβερή άμυνα και αιφνιδιασμό.

13:04” γκολ από την Μούρνου, 6-3

12:10” γκολ από την Πάπα, το σκορ στο 5-3.

Δίλεπτο στην Χρονοπούλου.

Επέμβαση της Σεραφίμοβα, κρατάει το 5-2 υπέρ του ΠΑΟΚ.

09,48” 5-2 από την Τσιομπάνου με πέναλτι.

*Ολοκλήρωσαν το ζέσταμα οι δυο ομάδες.

*Αρκετές οικογένειες και μικρά παιδιά στο γήπεδο.

*Στην τελική ευθεία το ζέσταμα των δυο ομάδων, ο αγώνας αρχίζει στις 16:00.

*Αυξάνεται ο κόσμος.

*Για τη σημερινή αναμέτρηση έκαναν κάλεσμα στον κόσμο οι Σύδεσμοι του ΠΑΟΚ, οι οποίοι αναφέρουν στην ανακοίνωση τους: “Καλείται σύσσωμος ο Λαός του ΠΑΟΚ να δώσει το δυναμικό παρών του δίπλα στη γυναικεία ομάδα που αντιμετωπίζει τη νέα ιωνία την Κυριακή (29/10) στη Μίκρα. Η παρουσία όλων κρίνεται απαραίτητη για να στηρίξουμε τις κυπελλούχες κοριτσάρες μας και να δώσουμε το ρυθμό όπως πολύ καλά γνωρίζουμε απ’ το ΄26”.

*Ο ΠΑΟΚ προέρχεται από δυο σερί νίκες, καθώς κέρδισε τον ΓΑΣ Καματερού και τον Φίλιππο Βέροιας εκτός έδρας.

*Ξεκίνησαν το ζέσταμα οι δυο ομάδες.

*Στη Μίκρα οι αποστολές των δυο ομάδων.

*Καλησπέρα σας από το γήπεδο.

Έτοιμη για δυνατές μάχες η πάλη του ΠΑΟΚ

Στα Τρίκαλα για το πανελλήνιο πρωτάθλημα η εφηβική ομάδα

Για τα Τρίκαλα αναχωρούν οι Έφηβοι της Πάλης του ΠΑΟΚ, προκειμένου να συμμετάσχουν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα,

Ο Δικέφαλος θα συμμετάσχει στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, το οποίο θα διεξαχθεί στα Τρίκαλα στις 20 Απριλίου, με 11 αθλητές, οι οποίοι προετοιμάστηκαν σκληρά.