Πέρασε με άγχος από τα Γιάννενα

Όλα συνέβησαν στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να παίρνει δύο φορές το προβάδισμα στους "Ζωσιμάδες" και στο τέλος να πανηγυρίζει τη νίκη.

Ηλίας Καπράλος

Χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοσή του, ο Ολυμπιακός έκανε αυτά που έπρεπε στους Ζωσιμάδες, σκόραρε δύο φορές, με ελάχιστες εξαιρέσεις αμύνθηκε αποτελεσματικά και έτσι πήρε ένα ακόμη εκτός έδρας «τρίποντο» (1-2) επί του ΠΑΣ Γιάννινα, μένοντας σε… επαφή με την κορυφή.

Όσον αφορά στην εξέλιξη του αγώνα, το ξεκίνημα του Ολυμπιακού ήταν το… κλασικό για φέτος, με την γνωστή φιλοσοφία και τακτική του. Πήρε γρήγορα την κατοχή και τον έλεγχο του αγώνα, ενώ ο ΠΑΣ αντίθετα μπήκε λίγο πιο παθητικά απ’ ότι ίσως είχε προγραμματίσει αλλά γρήγορα ανέβηκε και γενικά έδειξε βελτιωμένη εικόνα σε σχέση με το 0-4 από την ΑΕΚ. Οι «ερυθρόλευκοι» πάντως ήταν αυτοί που ευτύχησαν να πετύχουν το γρήγορο γκολ που ζητάει πάντα ο Μαρτίνς, μόλις στην πρώτη τους φάση, αυτή του 8′ με το αυτογκόλ του Σκόνδρα μετά από υπέροχη προσπάθεια του εξαιρετικού και σε αυτό το ματς Φορτούνη. Οι γηπεδούχοι ωστόσο αντέδρασαν γρήγορα, απαντώντας με τον ίδιο τρόπο, δηλαδή γκολ στην πρώτη τους φάση στο ματς, το (τρίτο για φέτος) αυτογκόλ του Βούκοβιτς στο 14′.

LIVE: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

Ζωντανή ενημέρωση μέσα από το PAOK24

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στην Τούμπα την ΑΕΚ, σε ένα παιχνίδι που ενδέχεται να καθορίσει την υπόθεση "τίτλος".

Το PAOK24 σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Stoximan Super League.

Απάντησε ο Πινέδα για το 1-1 (vid)

Με ατομική ενέργεια

Γρήγορη απάντηση της ΑΕΚ στο προβάδισμα του ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια.

Ο Πινέδα με ατομική ενέργεια μπήκε στην περιοχή των «ασπρόμαυρων» που δεν μπόρεσαν να τον σταματήσουν.

Με σουτ που έκανε κέρδισε τον Κοτάρσκι με τη μπάλα πρώτα να πηγαίνει στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα για το 1-1 στο 9ο λεπτό.

Δείτε και τα δύο γκολ που έχουν μπει έως τώρα στην Τούμπα...

Έκρυψε τη μπάλα ο ΠΑΟΚ και 1-0! (vid)

Τους «κάρφωσε» ο Κωνσταντέλιας

Ιδανικό ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι κόντρα στην ΑΕΚ στην Τούμπα για την 8η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League.

Οι «ασπρόμαυροι» μετά από εντυπωσιακή ομαδική ενέργεια έφτασαν στο γκολ μόλις στο 3ο λεπτό.

Ο Μπράντον πέρασε στον Μπάμπα ο οποίος έσπασε την μπάλα και ο Γιάννης Κωνσταντέλιας την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0 του ΠΑΟΚ!