Το νέο σόου του Κούτσια, με θύμα τον Αστέρα Τρίπολης! (vid)

Η τεσσάρα των ασπρόμαυρων

Ρεπορτάζ PAOK24

Απλά, σοβαρά, σχετικά εύκολα, πολύ όμορφα. Η Κ19 του Δικεφάλου επικράτησε με 4-0 του Αστέρα Τρίπολης στη Σουρωτή και πλέον απέχει ένα βήμα από τον τίτλο του πρωταθλητή της φετινής Super Η ομάδα του Στέλιου Μαλεζά και του Απόστολου Παπαβασιλείου ήταν εξαιρετικά σοβαρή για 90 λεπτά κόντρα στους Αρκάδες. Κράτησε τη μπάλα, είχε υπομονή στο παιχνίδι της, έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και φυσικά είχε και την απαραίτητη ουσία στο παιχνίδι της.

Πρωταγωνιστής ο Γιώργος Κούτσιας . Ο νεαρός άσος του Δικεφάλου βρέθηκε σε μεγάλη μέρα και όντας μέσα και στα τέσσερα γκολ του Δικεφάλου.

Στο 13′ με μία ατομική ενέργεια απέφυγε τέσσερις αντιπάλους και εκτέλεσε για το 1-0. Στο 24′ πήρε την ασίστ από τον Κουτεντάκη και πλάσαρε ψύχραιμα τον αντίπαλο τερματοφύλακα για να διαμορφώσει το 2-0 που ήταν και το σκορ στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη ο Δικέφαλος βρήκε γκολ στο 52′ και ουσιαστικά καθάρισε τη νίκη. Μετά από κόρνερ του Αβεντισιάν, ο Κούτσιας έκανε ψαλιδάκι, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στον Γιαξή, ο οποίος από κοντά έκανε το 3-0.

Στο 87′ ο Κούτσιας έφτασε στο χατ τρικ καθώς μετά από ωραία πάσα του Σπυράκου πέρασε τη μπάλα κάτω από τα πόδια του αντίπαλου τερματοφύλακα με δυνατό σουτ και διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Ο ΠΑΟΚ πλέον θέλει μία νίκη στις δύο επόμενες αγωνιστικές κόντρα σε Άρη (εκτός) και Παναθηναϊκό (εντός) για να πανηγυρίσει την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Μπαλωμένος, Τασιούρας, Αβεντισιάν (73′ Κιτσάκης), Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Γιαξής (73′ Σπυράκος), Τσοπούρογλου, Κουτεντάκης (58′ Καραμπέρης), Γκορντεζιάνι (58′ Σμυρλής), Γρόσδης (50′ Τσίκος), Κούτσιας

Μatchcombo στη Stoiximan: Τώρα συνδυάζεις διαφορετικές αγορές σε ένα στοίχημα πριν & κατά τη διάρκεια του ίδιου αγώνα!

Στοιχηματική εμπειρία… όπως θα ήθελες να είναι! Παίξε Νόμιμα (21+)

Επιστολή 21 παικτών της Εσμπιεργκ για τον προπονητή: «Διώξτε τον! Μας βρίζει, μας ταπεινώνει»!

Απίθανες καταστάσεις στην ομάδα της Δανίας!

Απίθανες και πρωτόγνωρες καταστάσεις καταγράφηκαν στην Εσμπιεργκ, ομάδα της Δανίας. Ο τρόπος με τον οποίο προπονεί και συμπεριφέρεται στους ποδοσφαιριστές του ο προπονητής της ομάδας, Πίτερ Χιμπάλα, οδήγησε 21 ποδοσφαιριστές να στείλουν γραπτή επιστολή (!) στη διοίκηση ζητώντας την απομάκρυνσή του!

Διαβάστε τη συνέχεια στο Repress

Σοόυ Πέλκα με δυο ασίστ σε φιλικό της Φενέρ

Η… αναβολή της συνάντησης με Σταφυλίδη

Η Φενερμπαχτσέ επικράτησε με 3-2 της Γκρόιτερ Φιρτ σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας των δυο ομάδων με τον Δημήτρη Πέλκα να έχει δυο ασίστ στα πρώτα 8 λεπτά. Ο 28χρονος μεσοεπιθετικός έχει «κερδίσει» τον Βίτορ Περέιρα, με τον πρώην τεχνικό του Ολυμπιακού να προχωρά σε σχηματισμό 3-4-1-2 με τον Πέλκα να έχει ρόλο δεύτερου επιθετικού.

Η αναμέτρηση θα μπορούσε να έχει έντονη «ασπρόμαυρη» απόχρωση. Η Γκρόιτερ Φιρτ είναι κοντά στην απόκτηση του Κώστα Σταφυλίδη, με τον ακραίο αμυντικό να περιμένει τα διαδικαστικά της παραχώρησής του από την Χοφενχάιμ για να συνεχίσει στο «τριφύλλι».

Οι κανόνες του «στρατηγού» (vid)

Οι παρεμβάσεις του Λουτσέσκου στην προπόνηση

Το βίντεο της πρωινής προπόνησης του Σαββάτου ήρθε να επιβεβαιώσει τα όσα ανέφερε στο δελτίου Τύπου η «ασπρόμαυρη» ΠΑΕ. « Το ποδόσφαιρο είναι ένα άθροισμα λεπτομερειών. Και ο Ράζβαν Λουτσέσκου ένας άνθρωπος που δεν μπορεί ν’ αφήσει την παραμικρή λεπτομέρεια να περάσει. Έτσι, αυτές οι τελευταίες μέρες πριν το πρώτο ματς έχουν χαρακτήρα fine tuning». Τι σημαίνει «fine tuning».

Είναι η προσπάθεια συντονισμού κάθε ενέργειας που έχει δουλευτεί και η εικόνα έρχεται να το επιβεβαιώσει, με τον Λουτσέσκου να παρεμβαίνει συνεχώς για να φροντίσει στον συντονισμό των κινήσεων.