Stoiximan Master: έως 50.000€ εντελώς δωρεάν* και αυτό το Σαββατοκύριακο!

Το τρίτο Σαββατοκύριακο με Stoiximan Master έφτασε και αναμένεται και αυτό συναρπαστικό με σούπερ ντέρμπι, ανάμεσά τους το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ!

Οι 6 αναμετρήσεις το διήμερο 25-26 Σεπτεμβρίου στις οποίες καλείσαι να μαντέψεις το σκορ είναι οι εξής:

26/9 ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

Όποιος βρει και τα 6 παραπάνω σκορ, κερδίζει 50.000€ εντελώς δωρεάν*! Σε περίπτωση που περισσότερα μέλη της Stoiximan κάνουν το 6 στα 6, το χρηματικό έπαθλο θα αποδίδεται αυτούσιο σε όλους! Δηλαδή ο καθένας θα κερδίσει 50.000€ εντελώς δωρεάν*!

Έπαθλα συνολικής αξίας 500€ θα δοθούν αυτούσια και σε όσους έχουν 5 σωστές προβλέψεις, ενώ έπαθλα συνολικής αξίας 50€ αυτούσια σε όσους κάνουν το 4 στα 6. Είσαι Master λοιπόν στις προβλέψεις; Μπορείς να διεκδικήσεις εντελώς δωρεάν** κάθε εβδομάδα έως 50.000€ στο Stoiximan Master!

Stoiximan Master: Διεκδικείς έως 50.000€ εντελώς δωρεάν* κάθε εβδομάδα!

Το Stoiximan Master έδωσε έπαθλα αξίας 13.000€ εντελώς δωρεάν*

Σάρωσαν στις προβλέψεις τους τα μέλη της Stoiximan στο Stoiximan Master το περασμένο Σαββατοκύριακο. Ένα από αυτά μάλιστα, έχασε μόλις για 1 ματς τα 50.000€! Οι 6 αγώνες στους οποίους κλήθηκαν τα μέλη της Stoiximan να βρουν τα σκορ ήταν: Μάντσεστερ Σίτι – Σαουθάμπτον 0-0, Γουέστ Χαμ – Μάντσεστερ Γ. 1-2, Τότεναμ – Τσέλσι 0-3, Γιουβέντους – Mίλαν 1-1, Παρί Σεν-Ζερμέν – Λιόν 2-1 και Βαλένθια – Ρεάλ Μαδρίτης 1-2.

251 μέλη της Stoiximan μάντεψαν σωστά 4/6 σκορ, κερδίζοντας το καθένα από ένα έπαθλο αξίας 50€. Υπήρξε και ένα μέλος που βρήκε 5/6 σκορ και πήρε χρηματικό έπαθλο αξίας 500€. Αν έβρισκε 6/6 τότε θα κέρδιζε 50.000€ εντελώς δωρεάν*.

Το μοναδικό που έχασε ήταν το ματς της Σίτι στο οποίο είχε προβλέψει σκορ 2-0. Αν η ομάδα του Πεπ είχε κερδίσει την Σαουθάμπτον με 2-0, θα είχε κερδίσει 50.000€ εντελώς δωρεάν*!

*Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις. Ο διαγωνισμός είναι δωρεάν και δεν απαιτείται κατάθεση ή συμμετοχή στα παίγνια.

Μόνο του Βαρέλα δεν μέτρησε… (vid-pic)

Άλλη μία απάντηση από την Ισπανία για το «έγκλημα» Κομίνη…

11 Μαρτίου του 2018 και στο ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ γίνεται η φάση που σημάδεψε το πρωτάθλημα εκείνης της σεζόν. Στο 89′ της αναμέτρησης ο Φερνάντο Βαρέλα βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά το τέρμα του δεν θα μετρήσει τελικά ποτέ. Ή μάλλον για να είμαστε πιο ακριβείς το γκολ του Βαρέλα αρχικά θα μετρήσει, αλλά τόσο ο Ποντίκης όσο και ο Κομίνης θα αποφασίσουν τελικά την ακύρωσή του, για λόγους που ακόμα και σήμερα κανείς που παρακολουθεί ποδόσφαιρο δεν μπορεί να εξηγήσει. Ο Μαουρίσιο για κάποιος επηρεάζει το οπτικό πεδίο του Μπάρκα, ενώ βρίσκεται ξεκάθαρα πίσω από τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ.

Η απάντηση σε όλους τους «ειδικούς» εκείνης της εποχής έχει έρθει πολλές φορές με αντίστοιχα τέρματα που έχουν μετρήσει κανονικά. Κάτι τέτοιο συνέβη και το απόγευμα του Σαββάτου στην Ισπανία. Στον αγώνα ανάμεσα στη Σεβίλλη και τη Θέλτα, η γηπεδούχος ομάδα ισοφαρίζει στο 74 λεπτό σε μία φάση που θυμίζει πολύ εκείνη της Τούμπας το 2018. Τόσο σε πρώτο χρόνο όσο και μέσω του VAR το γκολ μετράει κανονικά καθώς οι διαιτητές έκριναν ότι ο παίκτης που βρίσκεται στη γραμμή δεν επηρεάζει καθόλου τη φάση.

Άλλη μία απόδειξη που αποδεικνύει την εγκληματική απόφαση που πήρε τότε ο Κομίνης με τον βοηθό του, σε ένα γκολ που 4 χρόνια μετά πολλοί θα είναι εκείνοι που θα προτιμούσαν να είχε μετρήσει από το να βλέπουν εφιάλτες κάθε φορά που έρχονται αντιμέτωποι με τον ΠΑΟΚ…

Κωνσταντέλιας: Το ντεμπούτο κι η ικανοποίηση

Πρώτη συμμετοχή με το… καλημέρα!

Πρώτη αποστολή, πρώτη συμμετοχή για τον Γιάννη Κωνσταντέλια, που αγωνίστηκε για πρώτη φορά με τη φανέλα της Έουπεν.

Ο νεαρός άσος, που “μετακόμισε” από τον ΠΑΟΚ με τη μορφή δανεισμού στον σύλλογο του Βελγίου, πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στην εκτός έδρας ισοπαλία με την Κορτράικ το βράδυ του Σαββάτου.

Ο Κωνσταντέλιας μπήκε στο παιχνίδι σαν αλλαγή στο 84ο λεπτό, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1 και συγκέντρωσε επάνω του όλα τα βλέμματα.

“Πολύ χαρούμενος για το ντεμπούτο μου με την Έουπεν! Πήραμε ένα βαθμό, σπουδαία ομαδική προσπάθεια!”, ανέφερε στο μήνυμά του, με τον προπονητή του να του δίνει χρόνο συμμετοχής με το… καλημέρα!

Κάτι του χρωστάει!

Πως να ξεχάσεις το παιχνίδι του πρώτου γύρου στην Τούμπα;

Ένα παιχνίδι από αυτά που δεν μπορείς να ξεχάσεις ποτέ, πραγματοποιήθηκε στον πρώτο γύρο του φετινού πρωταθλήματος μεταξύ ΠΑΟΚ και Βόλου, στο γήπεδο της Τούμπας για την 6η αγωνιστική!

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Δικέφαλος πέτυχε τέσσερα γκολ πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, όμως τίποτα δεν προδίκαζε αυτό που θα ακολουθούσε!

Με γκολ των Μιχαηλίδη (24΄), Άκπομ (30΄) και Ζίβκοβιτς (32΄, 41΄), οι “ασπρόμαυροι” απάντησαν με εμφατικό τρόπο στο γκολ του Φαν Βερτ στο 14΄, όμως οι “ασπρόμαυροι” δεν… βγήκαν ποτέ στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο, έχοντας ενδεχομένως στο μυαλό τους και την αναμέτρηση με την Κοπεγχάγη που ακολουθούσε!

Με γκολ του Μπαρτόλο στο 54΄, ο Βόλος μείωσε σε 4-2 και στο 62΄ επέστρεψε στο παιχνίδι με κεφαλιά του Ροσέρο, με τον ΠΑΟΚ να έχει κι άλλη ευκαιρία να “καθαρίσει” το ματς στο 80΄ αλλά ο Βιεϊρίνια αστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο Άκπομ από τον Τσοκάνη.

Έτσι, με το ρολόι να σημαδεύει το 83΄, ο Ρίνερ πέτυχε με κεφαλιά το 4-4 έπειτα από σέντρα του Φεράρι, με τον Δικέφαλο να μην καταφέρνει στα λεπτά που ακολούθησαν να αποφύγει το… ιστορικό κάζο!