ΠΑΟΚ – Ζίλινα 1-5: Τα highlights της αναμέτρησης (vid)

Το γκολ του Γκουστάβο Βαρέλα πριν την… καταιγίδα

Δείτε τον τρόπο με τον οποίο εξελίχθηκε η αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τη Ζίλινα στο Καυτανζόγλειο

Τόμας Κεντζιόρα: “Γι’ αυτό επέλεξα τον ΠΑΟΚ!” (vid)

Θα είναι κάτοικος Τούμπας μέχρι το καλοκαίρι, καθώς ο ΠΑΟΚ τον απέκτησε με τη μορφή δανεισμού από την Ντιναμό Κιέβου.

Ο Τόμας Κεντζιόρα συστήνεται στον κόσμο του "Δικεφάλου" μέσα από το PAOKTV και στέλνει τα πρώτα του μηνύματα:

ΕΥΡΩΠΗ

Ντεμπούτο με γκολ για Λάριν στη Βαγιαδολίδ (vid)

Λυτρωτής για την ομάδα του ο Καναδός

Ο Κάιλ Λάριν υπήρξε ένας από τους μεταγραφικούς στόχους του ΠΑΟΚ και τελικά, "μετακόμισε" στην Ισπανία για λογαριασμό της Βαγιαδολίδ.

Σήμερα, η ομάδα του αντιμετώπισε τη Βαλένθια στο πλαίσιο της Primera Division και ο Καναδός επιθετικός, που μπήκε ως αλλαγή στο παιχνίδι στο 76ο λεπτό "όπλισε" στο φινάλε για να χαρίσει ένα σημαντικό τρίποντο στη Βαγιαδολίδ.

Η "λύτρωση" για τους Ισπανούς ήρθε από τα πόδια του Λάριν, ο οποίος έκανε ντεμπούτο με τον πιο ιδανικό τρόπο, δίνοντας τη νίκη στη νέα του ομάδα με το γκολ στο τέλος του αγώνα.

Δείτε ΕΔΩ το γκολ.

Ολυμπιακός: Ανατροπή (και) με βοήθεια Παπαδόπουλου

Πήρε το τρίποντο ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ στο παιχνίδι με τον ΟΦΗ, αλλά κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη με 2-1, με τον διαιτητή Παπαδόπουλο να παίζει το δικό του... ρόλο στο ματς της 20ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.

Μέχρι το 2-1, ο συγκεκριμένος ρέφερι έπαιζε... 100-0 υπέρ του Ολυμπιακού, δίνοντας κάθε φάουλ, κάθε διεκδίκηση και κάθε αμφισβητούμενο στους Πειραιώτες, που τελικά, κατάφεραν να πετύχουν τον στόχο τους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Κρητικούς να "παγώνουν" τον Ολυμπιακό, καθώς στο 19' άνοιξαν το σκορ κι έβαλαν δύσκολα στους "κόκκινους", σε μία φάση όπου ο Θοράρινσον έκανε ένα συρτό γύρισμα στην περιοχή για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα ο Ντίκο, με πλασέ στην κίνηση.

Οι γηπεδούχοι έψαξαν με κάθε τρόπο την ισοφάριση και τη βρήκαν στο 40ο λεπτό, όταν μετά από ένα φάουλ που εκτέλεσε ο Χάμες Ροντρίγκες, ο Μπακαμπού πήρε την κεφαλιά κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ενώ πριν από το ημίχρονο ο Εμβιλά "άγγιξε" το 2-1.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με τον Ολυμπιακό να απειλεί με τον Μπιέλ, που σε δύο περιπτώσεις ήταν άστοχος και τελικά, στο 76' οι "ερυθρόλευκοι" έφτασαν στην ανατροπή, όταν μετά από σέντρα του Μπιέλ, ο Εμβιλά έκανε το γύρισμα και ο Ελ Αραμπί από κοντά βρήκε δίχτυα για το 2-1.

Ο ΟΦΗ έχασε δύο τεράστιες ευκαιρίες στο τέλος για να ισοφαρίσει, αλλά ο Πασχαλάκης είπε αρχικά "όχι" στον Γκρόνιγκ, που μετά από λάθος πάσα του Εμβιλά βγήκε τετ α τετ και στη συνέχεια στον Μπάκιτς, με το 2-1 να είναι το τελικό σκορ.

Οι συνθέσεις του αγώνα:

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Παπασταθόπουλος (85’ Σισέ), Ρέτσος, Ρέαμπτσιουκ (74’ Ραμόν), Εμβιλά, Χουάνγκ, Γκάρι Ροντρίγκες (65’ Μασούρας), Χάμες (85’ Σαμασέκου), Μπιέλ, Μπακαμπού (75’ Ελ Αραμπί)

ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Μανδάς, Βούρος, Πασαλίδης, Διαμαντής, Λάρσον, Περέα, Ντιουσέ (82’ Μοσκέρα), Θοράρισον (82’ Τοράρινσον), Τοράλ (71’ Μπάκιτς), Τζου (55’ Γκρόνινγκ), Ντίκο (71’ Μπαλογιάννης)