“Τελικός” σε έρημο τοπίο (pics)

Δεν υπάρχει ψυχή έξω από το γήπεδο

Ρεπορτάζ PAOK24

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗ ΣΛΟΒΑΚΙΑ – ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΣΟΡΜΠΑΤΖΟΓΛΟΥ: Η αντίστροφη μέτρηση για τη σέντρα της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με τη Σλόβαν Μπρατισλάβας έχει ξεκινήσει, ωστόσο, στα πέριξ του Tehelne Pole τίποτα δε θυμίζει ημέρα ποδοσφαιρικού αγώνα.

Έξω από το γήπεδο μπορεί να συναντήσει κανείς μόνο σεκιούριτι, καθώς γενικότερα σήμερα στην Μπρατισλάβα δεν κυκλοφορεί κανείς, μετά το γενικό lockdown που ανακοινώθηκε από χθες.

Το PAOK24 σας μεταφέρει εικόνα έξω από το Tehelne Pole:

Στην αποστολή ο Ίνγκασον!

Επιστροφή του Ισλανδού, εκτός οι δυο αρχηγοί

Ο Σβέριρ Ίνγκασον είναι το νέο πρόσωπο στην αποστολή για την αναμέτρηση με τον Άρη, με τον Ισλανδό να βρίσκεται στην αποστολή της πρώτης ομάδας για πρώτη φορά μετά τον περασμένο Απρίλιο!

Η τελευταία προπόνηση πριν την αναμέτρηση με τον Άρη περιελάμβανε δουλειά στο τακτικό κομμάτι, ενώ έμφαση δόθηκε – όπως πάντα στις προπονήσεις που γίνονται παραμονές ενός αγώνα – στις στατικές φάσεις.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου δεν μπορεί να υπολογίζει τους Ντόουγκλας Αουγκούστο, Αντρέ Βιεϊρίνια , Νέλσον Ολιβέιρα και Χοσέ Κρέσπο .

Ο Βραζιλιάνος μέσος κι ο Πορτογάλος επιθετικός ακολούθησαν ατομικό πρόγραμμα. Ο Βιεϊρίνια συνέχισε το πρόγραμμα ειδικής διαχείρισης που ακολουθεί, ενώ ο Χοσέ Κρέσπο, παρά το γεγονός πως η μαγνητική του ήταν «καθαρή», θα ακολουθήσει ειδικό πρόγραμμα καθώς εξακολουθεί να αισθάνεται ενοχλήσεις.

Αναλυτικά οι παίκτες που θα έχει στη διάθεσή του ο Ρουμάνος τεχνικός είναι οι:

Πασχαλάκης , Ζίβκοβιτς , Τέιλορ , Λύρατζης , Ροντρίγκο , Μιχάι , Βαρέλα , Μιχαηλίδης , Ίνγκασον , Σίντκλεϊ , Εσίτι , Σβαμπ , Κούρτιτς , Ελ Καντουρί , Μουργκ , Μπίσεσβαρ , Μιτρίτσα , Α.Ζίβκοβιτς , Άκπομ , Σφιντέρσκι

Η σύγκριση των φορ του big 4

Οι επιδόσεις Σφιντέρσκι, Άκπομ, Ελ Αραμπί, Αραούχο, Καρλίτος

Ο ΠΑΟΚ βλέπει τους επιθετικούς του να είναι μακριά από τις επιδόσεις των επιθετικών των αντιπάλων του, γεγονός που μέχρι στιγμή το έχει «πληρώσει». Για τον Ολυμπιακό, ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί μετράει 4 γκολ πετυχαίνοντας ένα κάθε 105,5 λεπτά. Μετράει συνολικά 9 τελικές στην εστία, ενώ έχει και 8 πάσες που έφτιαξαν τελική προσπάθεια.

Ο Αραούχο μετράει 6 γκολ για την ΑΕΚ, με ένα γκολ κάεθ 108,8 αγωνιστικά λεπτά και αυτό διότι έχει πάρει περισσότερο χρόνο συμμετοχής από τον Μαροκινό φορ του Ολυμπιακού. Έχει συνολικά 12 τελικές στην εστία και έχει και ένα κερδισμένο πέναλτι.

Ο Καρλίτος, στον Παναθηναϊκό, μετράει 8 γκολ σε 12 από τις τελικές του προσπάθειες στην εστία, με ένα γκολ κάθε 87,8 λεπτά.

Από την πλευρά τους, ο Άκπομ σκοράρει κάθε 224 λεπτά και ο Κάρολ Σφιντέρσκι κάθε 242 λεπτά. Ο Άγγλος έχει συνολικά 7 τελικές στην εστία και ο Πολωνός 6 τελικές στην εστία.

Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 0-1: Νίκη για την Κ15

Παραμένει στην κορυφή, με ένα ματς λιγότερο

Νικήτρια επιστρέφει από ένα ακόμα ταξίδι της στην Αθήνα η Κ15. Ο Δικέφαλος κέρδισε 1-0 τον Ατρόμητο και παραμένει στην κορυφή του πρωταθλήματος της Super League με 18 βαθμούς και με ένα ματς λιγότερο από τον Ολυμπιακό (18 βαθμούς, επίσης), ματς που θα δώσει την προσεχή Τετάρτη 1η Δεκεμβρίου κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, στη Σουρωτή. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση και έδωσε τους τρεις βαθμούς στον ΠΑΟΚ, πέτυχε στο 44’ με ωραίο τρόπο ο Τσιφούτης, έπειτα από την σέντρα του Βυρσωκινού. Ο Δικέφαλος είχε την υπεροχή σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και έφτασε μάλιστα κοντά στο γκολ με δυο καλά σουτ των Ελευθεριάδη και Ταχμετζίδη. Ουσιαστικά δεν απειλήθηκε και κράτησε μέχρι το τέλος το προβάδισμα και  τελικά τη νίκη.