Αλμωπός – ΠΑΟΚ Β (live)

Ενημέρωση από το παιχνίδι της ομάδας του Πάμπλο Γκαρσία

PAOK24

Ο ΠΑΟΚ Β’ πανηγυρίζει μία πολύ σημαντική νίκη, κερδίζοντας με 2-1 τον Αλμωπό Αριδαίας, με τον Γιώργο Κούτσια να βάζει την… υπογραφή του στο παιχνίδι.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

95′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αλμωπό, μετά από κόρνερ, ο Τσαούσης διώχνει πάνω στη γραμμή! Φωνάζουν οι γηπεδούχοι, θεωρώντας ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή.

92′ Στη θέση του Χατζηστραβού, μπαίνει ο Τσοπούρογλου για τον ΠΑΟΚ Β.

90′  Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88′ Κίτρινη στον Τζίμα.

88′ Ο Αλμωπός προσπαθεί να ανεβάσει την πίεσή του, ψάχνοντας την ισοφάριση.

80′ Ο Πάμπλο Γκαρσία ζητάει ηρεμία από τους παίκτες του, στα τελευταία αυτά λεπτά του αγώνα.

76′ To 2-1 υπέρ του ΠΑΟΚ Β’ παραμένει, με τις δύο ομάδες να μην σημειώνουν πολλές φάσεις στα τελευταία λεπτά.

68′ Επικίνδυνο γύρισμα στην επίθεση του ΠΑΟΚ Β’, δε μπορεί να αντιδράσει ο Παϊτέρης, αλλά δεν καταφέρνει να σπρώξει κάποιος τη μπάλα προς την εστία…

66′ Πανίδης αντί Κούτσια

65′ Ακυρώνεται το γκολ του Ρόβα, με τον επόπτη Φρανγκούλη να τον υποδεικνύει σε θέση οφσάιντ.

57′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΩΠΟ. Κακή εκτίμηση του Μπουργάνη στο τέρμα που μπερδεύεται από την πορεία της μπάλας λόγω αέρα, το εκμεταλλεύεται ο Ρόβας και μειώνει σε 1-2

46′ Mε δύο αλλαγές ξεκινάει στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ. Μελετίδης και Τζίμας μπαίνουν, Σαλαμούρας και Γκορντεζιάνι βγαίνουν

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Αλμωπός – ΠΑΟΚ 0-2

45′ Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων

30′ Επικίνδυνο γύρισμα για τον Κούτσια, προλαβαίνει ο τερματοφύλακας του Αλμωπού και μπλοκάρει

23′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Λάθος του τερματοφύλακα του Αλμωπού, ο Κούτσιας το εκμεταλλεύτει και κάνει το 0-2

21′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ωραία επίθεση του ΠΑΟΚ, που ολοκληρώνεται με κοντινό σουτ του Κούτσια

3′ Ευκαιρία για τον Αλμωπό. Ο Γιαλαμούδης κάνει τη σέντρα, ο Σέχου πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Μπουργάνης αντιδρά καλά και αποκρούει

1′ Σέντρα στο παιχνίδι…

Οι ενδεκάδες του αγώνα:

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Παϊτέρης, Σουλιώτης, Σέχου, Γιαλαμούδης, Πρίκας, Ασλαμπάλογλου, Κέρθι, Κολλάρας, Γιουκούδης, Ρόβας, Τριανταφυλλάκης.
ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Μπουργάνης, Τάχατος, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Αποστολόπουλος, Γιαξής, Σαλαμούρας (Μελετίδης 46′), Χατζηστραβός, Κούτσιας (Πανίδης 66′), Τσαούσης, Γκορντεζιάνι (Τζίμας 46′).

Ο ΠΑΟΚ Β’ επιστρέφει στην αγωνιστική δράση, αντιμετωπίζοντας σε εξ’αναβολής αναμέτρηση της 11ης αγωνιστικής της Super League, τον Αλμωπό Αριδαίας εκτός έδρας.

Σβαμπ: «Μας λείπει η ενέργεια και το καθαρό μυαλό»

Φανερά απογοητευμένος εμφανίστηκε στις δηλώσεις του ο Αυστριακός.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Αυστριακός:

«Δεν έχει καμία σημασία το γκολ που πέτυχα, άλλωστε δεν ήταν αρκετό για να κερδίσει η ομάδα. Κάναμε μία πολύ κακή εμφάνιση σε ένα ματς που έπρεπε να πάρουμε το τρίποντο. Πρέπει να κάνουμε την αυτοκριτική μας».

Τι φταίει για τις τελευταίες εμφανίσεις του ΠΑΟΚ:

«Είναι προφανές ότι η ομάδα δεν έχει θέμα φυσικής κατάστασης γιατί παλεύουμε όλα τα ματς μέχρι το τέλος, κάτι όμως μας λείπει. Στα τελευταία μας κυνηγάμε συνέχεια το σκορ και όσο και να παλεύεις πολλές φορές δεν είναι αρκετό. Ίσως να μας λείπει η ενέργεια και το καθαρό μυαλό, πρέπει να το διορθώσουμε άμεσα».

Αν φέρνει η νέα απώλεια σε δύσκολη θέση τον ΠΑΟΚ:

«Δεν θα σταματήσουμε να παλεύουμε για τους στόχους μας και το ίδιο θα κάνουμε και κόντρα στην ΑΕΚ. Σαφώς τέτοιες απώλειες μας κρατούν πολύ πίσω, υπάρχει πρόβλημα και είναι δύσκολο να επιστρέψουμε στη μάχη. Θα τα δώσουμε όλα».

Έτσι ήρθε η γκέλα στη Λαμία για τον ΠΑΟΚ! (vid)

Τα highlights από την αναμέτρηση στο «Αθανάσιος Διάκος»

Για ένα ακόμη παιχνίδι, ήταν κατώτερος των περιστάσεων. Για ένα ακόμη παιχνίδι, ήταν κακός και το πλήρωσε. Ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 με τη Λαμία, για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ της Stoiximan Super League.