Τα Playoffs του χάντμπολ, απευθείας στο AC PAOK TV!

Δωρεάν για όλο τον ασπρόμαυρο κόσμο

Θωμάς Παπάς

Την δυνατότητα να παρακολουθήσετε την αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης της Α1 Χάντμπολ γυναικών μεταξύ του ΠΑΟΚ mαteco και του ΟΦΝΙ, θα έχετε μέσω του επίσημου καναλιού του Α.Σ. ΠΑΟΚ στο YouTube (AC PAOK TV).

Ο ΠΑΟΚ mαteco υποδέχεται την Τετάρτη 9 Φεβρουαρίου και ώρα 18:00 τον ΟΦΝΙ, στο «Σπίτι του Χάντμπολ», σ’ ένα σημαντικό παιχνίδι για την πορεία των πλέι-οφ, καθώς ο Δικέφαλος ψάχνει τη νίκη, η οποία θα τον επαναφέρει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, λίγες μόλις μέρες μετά την κατάκτηση του κυπέλλου σε βάρος της αθηναϊκής ομάδας.

Το Γραφείο Τύπου του ΠΑΟΚ δίνει την ευκαιρία σε όλους τους φίλους του Δικεφάλου να παρακολουθήσουν με εικόνα, ήχο, περιγραφή και σχολιασμό τον αγώνα. Μετά το παιχνίδι, θα ακολουθήσει Post-Game με δηλώσεις των κύριων πρωταγωνιστών. Την μετάδοση του αγώνα την προσφέρει η εταιρία mαteco.

Επιπλέον θα έχετε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε και την αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης της Handball Premier μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Διομήδη Άργους, μέσω του επίσημου καναλιού του Α.Σ. ΠΑΟΚ στο YouTube (AC PAOK TV).

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την Τετάρτη 9 Φεβρουαρίου και ώρα 15:00 τον Διομήδη Άργους, στο «Σπίτι του Χάντμπολ», και θέλει να κάνει την πρώτη του νίκη στην διαδικασία των πλέι-οφ, και δεύτερη συνεχόμενη κόντρα στον Διομήδη, μετά από αυτή για τον θεσμό του κυπέλλου. Μετά το παιχνίδι, θα ακολουθήσει Post-Game με δηλώσεις των κύριων πρωταγωνιστών ενώ τη μετάδοση κι αυτού του αγώνα την προσφέρει η εταιρία mαteco.

Νέλσον Ολιβέιρα: Γκολ μετά από έναν και πλέον χρόνο

Είχε να σκοράρει από το ντεμπούτο του ο Πορτογάλος

Ο ΠΑΟΚ πέρυσι προχώρησε στην απόκτηση του Νέλσον Ολιβέιρα, με τους ανθρώπους της ομάδας του Δικεφάλου να στηρίζουν πολλά για την επιθετική λειτουργία της ομάδας στον Πορτογάλο.

Η μοίρα όμως έπαιξε άσχημο παιχνίδι στον Ολιβέιρα, με τον στράικερ του ΠΑΟΚ να τραυματίζεται πολύ σοβαρά, μόλις στο δεύτερο επίσημο παιχνίδι του με τα ασπρόμαυρα.

Ο Πορτογάλος ξεκίνησε ιδανικά τη θητεία του στον Δικέφαλο, σκοράροντας στο ντεμπούτο του στην Ιρλανδία κόντρα στην Μποέμιανς, γκολ που αποδείχθηκε μάλιστα καθοριστικό καθώς έκανε πιο εύκολη την ανατροπή και την πρόκριση για τον ΠΑΟΚ στη ρεβάνς της Τούμπας.

Στο παιχνίδι της Θεσσαλονίκης, ο Πορτογάλος υπέστη ρήξη χιαστών, χάνοντας ουσιαστικά το μεγαλύτερο μέρος της σεζόν. με τον ίδιο να επιστρέφει στην αγωνιστική δράση τον Απρίλιο. Μοναδική συμβολή του στο τελευταίο διάστημα της περσινής σεζόν, η ασίστ που έδωσε στον Αντόνιο Τσόλακ στον επαναληπτικό του κυπέλλου κόντρα στον Ολυμπιακό. Η πρώτη του χρονιά στον Δικέφαλο ολοκληρώθηκε με μόλις 9 παιχνίδια με τα ασπρόμαυρα.

Και φέτος η χρονιά για τον ίδιο ξεκίνησε με το αριστερό, καθώς τραυματίστηκε ύστερα από χτύπημα του Κοτάρσκι, μένοντας εκτός προπονήσεων για ένα διάστημα. Στα τρία τελευταία παιχνίδια έχει ξεκινήσει βασικός προσπαθώντας να βρει τη φόρμα του, ενώ χθες απέναντι στον Παναθηναϊκό για όσο είχε δυνάμεις ήταν ιδιαίτερα δραστήριος, πετυχαίνοντας μάλιστα γκολ μετά από ένα χρόνο και δύο μήνες. Σύμφωνα με τις εκτιμήσεις που υπάρχουν ο χθεσινός τραυματισμός του δεν εμπνέει ιδιαίτερη ανησυχία, με την παρουσία του να κρίνεται απαραίτητη τη δεδομένη χρονική στιγμή για την ομάδα.

Προηγείται νωρίς, δεν «τελειώνει» τα παιχνίδια

Τι έχει συμβεί όσες φορές μπήκε μπροστά στο σκορ ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ από το ξεκίνημα της φετινής χρονιάς δείχνει να αντιμετωπίζει ένα ξεκάθαρο πρόβλημα στο εκτελεστικό κομμάτι του παιχνιδιού του.

Ο Δικέφαλος παρά το γεγονός πως είναι δεύτερος στη λίστα με τις τελικές προσπάθειες από όλες τις ομάδες της Super League, είναι πολύ χαμηλά σε ότι αφορά την αποτελεσματικότητα.

Οι παίκτες του Ράζβαν Λουτσέσκου έχουν σκοράρει μόλις 6 γκολ, έπειτα από έξι αγωνιστικές που έχουν ήδη διεξαχθεί στο πρωτάθλημα, βρίσκοντας δύο φορές δίχτυα στον ίδιο αγώνα μόνο στην αναμέτρηση με τον Ατρόμητο και το γκολ του Νάρεϊ ένα λεπτό πριν τη λήξη.

Το αξιοσημείωτο είναι πως ο ΠΑΟΚ σε τέσσερα από τα πέντε παιχνίδια που προηγήθηκε, σκόραρε πριν τη συμπλήρωση 20 λεπτών στον αγώνα. Στην πρεμιέρα κόντρα στον Παναιτωλικό σκόραρε ο Μπράντον Τόμας μόλις στο 7΄. Απέναντι στον Ατρόμητο βρήκε δίχτυα ο Κούρτιτς στο δωδέκατο λεπτό.

Στον αγώνα της Κρήτης με τον ΌΦΗ, ο Νάρεϊ άνοιξε το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό της συνάντησης, ενώ και χθες ο βράδυ, στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, ο Νέλσον Ολιβέιρα έβαλε μπροστά την ομάδα του στο 18ο λεπτό. Μοναδικό παιχνίδι που ο ΠΑΟΚ σκόραρε μετά τα πρώτα 20 λεπτά αποτελεί έως τώρα αυτό με τη Λαμία, εκεί όπου ο Κόρτιτς σημείωσε γκολ λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 43΄του αγώνα.

Οι ασπρόμαυροι μέσω της καλής κυκλοφορίας φτάνουν σε τελικές και γκολ, αλλά η έλλειψη τόσο ποιοτικών όσο και αριθμητικών επιλογών του στερούν τη δυνατότητα να «καθαρίσει» νωρίς τα παιχνίδια, παίρνοντας τελικά τρεις δύσκολες νίκες, μία οδυνηρή ισοπαλία, με τον τρόπο που αυτή ήρθε, ενώ και χθες κόντρα στους πράσινους, θα μπορούσαν να έχουν κάνει από το πρώτο μέρος τη ζωή τους πολύ πιο εύκολη.

ΠΑΟΚ: Μία δύσκολη Δευτέρα…

Σημαντική η διαχείριση της κατάστασης που διαμορφώνεται

Ο ΠΑΟΚ χθες το βράδυ γνώρισε την ήττα από τον Παναθηναϊκό στο γήπεδο της Τούμπας, με την ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου να μην καταφέρνει να διαχειριστεί με επιτυχία το προβάδισμα που είχε στο πρώτο μέρος.

Ο Δικέφαλος του Βορρά έχασε χωρίς καλά καλά να το καταλάβει, από έναν Παναθηναϊκό που σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν παρουσιάστηκε απειλητικός, εκμεταλλευόμενος στην ουσία τις ολιγωρίες της αμυντικής γραμμής του ΠΑΟΚ.

Όπως είναι λογικό η ήττα προκάλεσε αντιδράσεις, με τον Γιώργο Σαββίδη να πηγαίνει στα αποδυτήρια της ομάδας για να μιλήσει τόσο με τους παίκτες όσο και με το τεχνικό τιμ.

Η επόμενη μέρα απαιτεί ψυχραιμία, με τη νέα ομάδα που προσπαθεί να χτίσει ο ΠΑΟΚ να έχει την ανάγκη του χρόνου και της υπομονής, με την προσοχή όλων να πρέπει να στραφεί στην εξίσου απαιτητική συνέχεια που ακολουθεί. Οι ασπρόμαυροι την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζουν τον Λεβαδειακό εκτός έδρας, ενώ στη συνέχεια υπάρχει το εκτός έδρας ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.