ΠΑΟΚ Β – Τρίκαλα (LIVE)

Η εξ αναβολής αναμέτρηση για την 15η αγωνιστική μέσα από το PAOK24

PAOK24

Τέλος αναμέτρησης 3-0 ο ΠΑΟΚ Β τα Τρίκαλα

92′ γκολ από τον Γκορντετζιάνι, μετά από λάθος του τερματοφύλακα των Τρικάλων

90′ δύο λεπτά καθυστερήσεις στον αγώνα

87′ σουτ από τον Χατζηστραβο, η μπάλα άουτ

86΄Αλλαγή για τα Τρίκαλα, στη θέση του Μπαξεβάνου ο Κλεμέντε

83′ σουτ για τα Τρίκαλα,στην αγκαλιά του Μπουργκάνη η μπάλα

80′ στο χώρο του κέντρου παίζεται κυρίως η μπάλα και για τις δύο ομάδες στα τελευταία λεπτά

76′ αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, με τον Τζίμα να αφήνει την θέση του στον Σπυρίδη

Σχεδόν μισή ώρα παιχνιδιού στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 2-0 , προσπαθώντας να πλησιάσει με αξιώσεις στην περιοχή των Τρικάλων

69′ έξω ο Πανίδης μέσα ο Γκορντετζιάνι για τον ΠΑΟΚ

67′ αλλαγές για τα Τρίκαλα, Μυλόπουλος, Ζησόπουλος και Φουτσίνι περάσαν στις θέσεις των Νιάρου, Γκοβίνα και Χειρίτραντα

65′ ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να προηγείται με 2-0, έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων

63′ έξω ο Τάχατος, μέσα ο Καλουτσικίδης για τον ΠΑΟΚ

60′ σουτ για τον ΠΑΟΚ με τον Χατζηστραβό, εύκολα αποκρούει ο τερματοφύλακας των Τρικάλων

56′ σουτ από τον Πανίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

55′ στην κόντρα ο ΠΑΟΚ, χωρίς να καταφέρει να ολοκληρώσει την επίθεση

54′ κόρνερ ξανά για τα Τρίκαλα

52′ δεν απειλήθηκε ο ΠΑΟΚ από τη φάση

51′ κόρνερ για τα Τρίκαλα

Έχει σταματήσει η βροχή από το ημίχρονο

46′ έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, Χατζηστραβός και Ουεντραόγκο μέσα στις θέσεις των Μελετίδη και Σαλαμούρα

Ημίχρονο: 2-0 ο ΠΑΟΚ προηγείται των Τρικάλων, έχοντας πιάσει πολύ καλή απόδοση στη μεγαλύτερη διάρκεια του ημιχρόνου

45′ πολύ ωραίο σουτ από τον Πανίδη έξω από την περιοχή, με την μπάλα να πάει χαμηλά στη γωνία του Περσέλι

45′ Γκολ για τον ΠΑΟΚ!

42′ σέντρα σουτ του Πανίδη, σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των Θεσσαλών

40′ 1-0 προηγείται ο ΠΑΟΚ, χωρίς να έχει απειλήσει μετά το γκολ του Τζίμα

38′ σουτ έξω από την περιοχή για τα Τρίκαλα, με την μπάλα να περνάει πολύ άουτ

34′ ο ΠΑΟΚ είναι καλύτερος και δίκαια βρίσκεται μπροστά στο σκορ

32′ γκολ για τον ΠΑΟΚ με τον Τζίμα!

31′ πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, μετά από ενέργεια του Τάχατου

26′ 0-0 το ματς, με τον ΠΑΟΚ να αναπτύσσεται κυρίως από τα αριστερά

22′ δεν απείλησε από το κόρνερ ο ΠΑΟΚ

21′ σουτ έξω από την περιοχή με τον Τζίμα, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των Τρικάλων

18′ αντεπίθεση για τα Τρίκαλα με το σουτ του Σανδραβέλη να περνάει κόρνερ

15′ στο 0-0 οι δύο ομάδες, με τον Δικέφαλο να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων

13′ Άουτ η εκτέλεση του φάουλ από τον Γρόσδη

12′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο έξω από την περιοχή για τον ΠΑΟΚ

8′ σουτ από τον Ριζογιάννη για τα Τρίκαλα πέρασε άουτ χωρίς να απειληθεί ο ΠΑΟΚ

6′ Σουτ από τον Σαλαμούρα άουτ

4′ Πέρασε ανεκμετάλλευτο, αλλά οι «ασπρόμαυροι» συνεχίζουν να πιέζουν τα Τρίκαλα

3′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

1′ Έναρξη του αγώνα

Στη σέντρα τα Τρίκαλα

Την εμφάνισή τους κάνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Οι πολύ κακές καιρικές συνθήκες δεν έχουν επιτρέψει πολύ κόσμο να έρθει στο γήπεδο

Έντονη βροχόπτωση 20 λεπτά πριν αρχίσει ο αγώνας

Για τα Τρίκαλα η ενδεκάδα είναι: Περλέσι, Σανδραβέλης, Νιάσος, Ριζογιάννης, Ντιαλόσι, Γκοβίνας, Πέλκας, Ιωαννίδης, Μπαξεβάνος, Ελευθεριάδης, Χειριτράντας.

Η ενδεκάδα που ξεκινάει ο ΠΑΟΚ είναι: Μπουργάνης, Αποστολόπουλος, Μανωλιούδης, Παναγιώτου, Τάχατος, Σαλαμούρας, Μελετίδης, Τσοπούρογλου, Γρόσδης, Τζίμας, Πανίδης.

Διαιτητής του αγώνα ορίστηκε ο Στέφανος Καλαντζής, με βοηθούς τους Γιώργο Χατζηνάκο και Κωνσταντίνο Τσακόιρη. Τέταρτος είναι ο Χρήστος Κακουλίδης.

Τα Τρίκαλα από την άλλη μεριά έχουν συγκεντρώσει έως τώρα 20 βαθμούς και είναι στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στην ένατη θέση της βαθμολογίας, έχοντας 29 βαθμούς σε 21 παιχνίδια.

Ο Ουρουγουανός τεχνικός δεν θα έχει στη διάθεσή του, τους Κουλιεράκη και Τσαούση που ανέβηκαν στην Α΄ ομάδα. Διαθέσιμος δεν είναι επίσης, ο τιμωρημένος Κούτσιας

Τα Τρίκαλα αντιμετωπίζει ο ΠΑΟΚ Β σε εξ αναβολής αναμέτρηση για το πρωτάθλημα της Super League 2, με την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία να φιλοδοξεί να επιστρέψει στις νίκες.

Έκονγκ: «Ονειρευόμουν να είμαι επιθετικός»

Ο Νιγηριανός μίλησε για το πώς ξεκίνησε ως φορ αλλά κατέληξε στόπερ

Για το γεγονός ότι ξεκίνησε να αγωνίζεται ως επιθετικός, αλλά κατέληξε κεντρικός αμυντικός μίλησε σε συνέντευξή του ο Γουίλιαμ Τροστ - Έκονγκ.

Ο Νιγηριανός ποδοσφαιριστής σημείωσε μεταξύ άλλων:

«Όταν ήμουν μικρός έπαιζα πάντα επιθετικός, εκεί με τοποθετούσαν. Μου άρεσε να σκοράρω είναι κάτι ιδιαίτερο το να σκοράρεις γκολ και τα συναισθήματα που σου προκαλεί.

Ονειρευόμουν να είμαι επιθετικός. Όταν μεγάλωσα λόγω της δύναμης και του όγκου μου άρχισα να γίνομαι αμυντικός, αλλά νομίζω πως επειδή ξέρω πως σκέφτονται οι επιθετικοί αυτό μου δίνει ένα πλεονέκτημα.

Σκέφτομαι πάντα τι έκανα εγώ όταν ήμουν φορ. Είχα τρομερά είδωλα όπως ο Στίβεν Κέσι και ο Γιόσεφ Γιόμπο και αυτοί με έκαναν να γίνω στόπερ»

Στη Θεσσαλονίκη για Έκονγκ ο Γκίσο

Μια ξεχωριστή επίσκεψη για τον αμυντικό του ΠΑΟΚ

Στη Θεσσαλονίκη βρέθηκε ο πρόεδρος Ομοσπονδίας Ποδοσφαίρου της Νιγηρίας, Ιμπραϊμ Μούσα Γκίσο για να συναντηθεί με τον Γουίλιαμ Τρόοστ Έκονγκ.

Αντικείμενα της συζήτησης που είχαν, ήταν τόσο οι αγώνες με Νότια Αφρική και Δημοκρατία του Μπενίν, όσο και οι τραυματισμοί των Σιμόν και Σανούσι που φαντάζει αδύνατο να επανέλθουν σε φουλ αγωνιστικούς ρυθμούς πριν τα Προκριματικά Κυπέλλου FIFA.

Όσον αφορά τον Έκονγκ, ο κεντρικός αμυντικός του ΠΑΟΚ δηλώνει αισιόδοξος ότι σύντομα θα επιστρέψει και θα είναι σε θέση να βοηθήσει την πατρίδα του.

«Έκανα την πρώτη μου προπόνηση στο γρασίδι με την μπάλα και είναι θέμα ημερών να επανέλθω στην ομάδα» είχε δηλώσει προ ολίγων ημερών, προσθέτοντας:

«Πλέον όλη μου η προσοχή είναι στο να επιστρέψω καλύτερος από ποτέ άλλοτε».

«Δεν είναι ώρα για λόγια και αναλύσεις…»

Το μήνυμα του ΠΑΟΚ ενόψει συνέχειας

Είναι ώρα για έργα, είναι ώρα για αντίδραση.

Αυτό είναι το μήνυμα που στέλνουν από πλευράς ΠΑΟΚ ενόψει της συνέχειας των playoffs της Stoiximan Super League.

Οι «ασπρόμαυροι» μετά την γκέλα στη Λαμία καλούνται να δώσουν απαντήσεις αρχής γενομένης από το ματς της Κυριακής με την ΑΕΚ.

Το μήνυμα που στέλνει ο ΠΑΟΚ μέσω του σημερινού training report:

«Δεν είναι ώρα για λόγια κι αναλύσεις. Είναι ώρα για έργα. Ώρα για αντίδραση στον αγωνιστικό χώρο κι άπαντες στο αγωνιστικό τμήμα του Δικεφάλου το γνωρίζουν.

Η ισοπαλία στη Λαμία έχεις φέρει την ομάδα σε εξαιρετικά δύσκολη θέση, αλλά όλοι είναι αποφασισμένοι να παλέψουν μέχρι το φινάλε».