Στον τελικό τα «αετόπουλα» της Κ15!

Ήταν δίκαιο, έγινε πράξη. Ο ΠΑΟΚ διέλυσε την ΑΕΚ με 3-0 και περιμένει αντίπαλο!

Στέργιος Αναστασιάδης

Την πρόκριση στον τελικό του πρωταθλήματος Κ15 εξασφάλισε ο ΠΑΟΚ!

Τα “αετόπουλα” των Δημήτρη Ορφανού και Στέλιου Μπίκα διέλυσαν την ΑΕΚ με 3-0 στο γήπεδο του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο και την Τετάρτη θα έχουν την ευκαιρία να κερδίσουν τον τίτλο, έχοντας απέναντί τους είτε τον Ολυμπιακό είτε τον Παναθηναϊκό οι οποίοι κοντράρονται στον δεύτερο ημιτελικό, σήμερα στις 14:00!

Ο Δικέφαλος του Βορρά ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του ημιτελικού έχοντας ως μοναδικό στόχο να παίξει ποδόσφαιρο, απέναντι σε μία ΑΕΚ που στο 10΄ είδε τον τερματοφύλακά της, Παπαβασιλείου, να τραυματίζεται και να αντικαθίσταται από τον Καπλανίδη!

Μάλιστα, ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ απόκρουσε πέντε λεπτά αργότερα το πέναλτι του Ελευθεριάδη, με τον ΠΑΟΚ να αποκτά μετά το 20΄ τον έλεγχο του αγώνα και να χάνει τεράστια ευκαιρία στην εκπνοή του ημιχρόνου, με προβολή του Θεοφίλου που κατέληξε μόλις άουτ!

Έτσι, το 0-0 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, με την ΑΕΚ να χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία στο 42΄ και τον ΠΑΟΚ να παίρνει στο 53΄ το προβάδισμα, με κεφαλιά του Πάνου ύστερα από κόρνερ του Ελευθεριάδη!

Το γκολ απελευθέρωσε τους “ασπρόμαυρους” και στο 68΄ ακυρώθηκε λανθασμένα με επιθετικό φάουλ γκολ του Κοσίδη, ενώ στο 74΄ ο Κοσιάβελος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και ο Τσιότας στο 76΄ διαμόρφωσε με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή το τελικό 3-0!

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπελερής, Τσιότας (78΄ Καρακώστας), Βυρσωκινός, Κοσίδης, Μύθου, Ελευθεριάδης, Τσίτσιλας (78΄ Βασίλι), Πάνος, Θεοφίλου (60΄ Σιδηρόπουλος), Τσιφούτης (47΄ Τουρσουνίδης), Ντούνγκα (78′  Μπάγιος).

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα όπως σας την μετέφερε το PAOK24, πατώντας ΕΔΩ

Τελευταίες «πινελιές»!

Ολοκληρώνεται η προετοιμασία για την πρεμιέρα της Super League!

Μία προπόνηση στις εγκαταστάσεις της Νέας Μεσημβρίας στις 18:30, περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των ποδοσφαιριστών του ΠΑΟΚ!

Αυτή, θα είναι η προτελευταία πριν την αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό στην Τούμπα, στο πλαίσιο της πρεμιέρας του φετινού πρωταθλήματος, με τον Ραζβάν Λουτσέσκου να αναμένεται να εξωτερικεύσει μέρος ή το σύνολο των σκέψεων του για την ενδεκάδα που θα παρατάξει το Σάββατο στις 21:45!

Τα προβλήματα, γνωστά. Εκτός από τους τιμωρημένους Αντελίνο Βιεϊρίνια και Αντρίγια Ζίβκοβιτς, ο Ρουμάνος προπονητής δεν υπολογίζει ακόμα στους ανέτοιμους Ράφα Σοάρες και Χάρη Τσιγγάρα, όπως επίσης και στους τραυματίες Ιβάν Νάσμπεργκ και Γιάννη Μιχαηλίδη!

«Το μπάσκετ του ΠΑΟΚ μας χρειάζεται»

Δείτε το PAOK24 News

Το PAOK24 News έφερε το μπάσκετ στο επίκεντρο.

Στέργιος Αναστασιάδης, Σταύρος Κόλκας και Δημήτρης Τσορμπατζόγλου έφεραν στο προσκήνιο την ομάδα μπάσκετ και την αύξηση μετοχικού κεφαλαίου που «τρέχει», με το κάλεσμα να αφορά όλους τους ΠΑΟΚτσήδες για την επιβίωση του τμήματος.

ΕΥΡΩΠΗ

Τζουργκάρντεν – ΑΠΟΕΛ 3-0: Απίθανο γκολ των Σουηδών κάτω από τη σέντρα! (vid)

Κακή βραδιά για τους Κύπριους

Ο ΑΠΟΕΛ υπέστη βαριά ήττα με 0-3 στη Σουηδία από την Τζουργκάρντεν για το πρώτο παιχνίδι των playoffs του Europa Conference League. Οι Σουηδοί άνοιξαν το σκορ με γκολ από το κέντρο του γηπέδου, στο 9', με τον Βίκτορ Εντβάρντσεν να βλέπει τον Βιντ Μπέλετς εκτός εστίας και να σουτάρει από το κέντρο του γηπέδου.

Στο φινάλε της αναμέτρησης, ο Χοσέ Κρέσπο αποβλήθηκε.