Ανάλυση Τιάγκο Ντάντας: Αυτό είναι το στυλ παιχνιδιού του (vid)

Το video των αναλυτών του Repress

Αντώνης Τσακαλέας

Σε μια μεταγραφή που εξελίχθηκε αθόρυβα, ο ΠΑΟΚ ήρθε σε συμφωνία με τη Μπενφίκα για τον δανεισμό του Τιάγκο Ντάντας. Ο 22χρονος μέσος των Λουζιτανών βρέθηκε τις Θεσσαλονίκης στις 23 Ιουνίου και ετοιμάζεται να ενταχθεί στις προπονήσεις των «ασπρόμαυρων».

Το βιογραφικό του προκαλεί ενδιαφέρον καθώς τα δυο τελευταία χρόνια έχει βρεθεί ως δανεικός σε δυο εκ διαμέτρου αντίθετες ομάδες αναφορικά με το βεληνεκές τους. Τη σεζόν 2020-21 βρέθηκε στη Μπάγερν και τη σεζόν 2021-22 στη Τοντέλα. Αφήνοντας στην άκρη τη συγκεκριμένη διαδρομή, το Repress απαντά μέσω video analysis στις ερωτήσεις που αφορούν τη θέση, στο στυλ παιχνιδιού και τα αγωνιστικά στοιχεία του Τιάγκο Ντάντας.

Δείτε το video

Έτσι ήρθε η γκέλα στη Λαμία για τον ΠΑΟΚ! (vid)

Τα highlights από την αναμέτρηση στο «Αθανάσιος Διάκος»

Για ένα ακόμη παιχνίδι, ήταν κατώτερος των περιστάσεων. Για ένα ακόμη παιχνίδι, ήταν κακός και το πλήρωσε. Ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 με τη Λαμία, για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ της Stoiximan Super League.

Δείτε τα στιγμιότυπα του παιχνιδιού:

Λαμία-ΠΑΟΚ: Ο Σβαμπ ισοφάρισε όμως ήταν αργά… (vid)

Ο Αυστριακός μέσος έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 90+10

Λουτσέσκου: «Παίζουμε χωρίς ενέργεια…»

Το πρώτο σχόλιο του Ρουμάνου προπονητή μετά το τέλος του αγώνα.

Το πρώτο σχόλιο του Λουτσέσκου στην κάμερα της COSMOTE TV μετά την ισοπαλία του ΠΑΟΚ στη Λαμία με 1-1.

«Eίναι προφανές ότι παίξαμε χωρίς ενέργεια, φάνηκε με τον τρόπο που αντιδράσαμε. Παρόλα αυτά είχαμε ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο να ανοίξουμε το σκορ και ήρθε στις καθυστερήσεις το γκολ της Λαμία. Στο δεύτερο ημίχρονο χάσαμε την ισορροπία μας. Προερχόμαστε από μια δύσκολη περίοδο και προσπαθούμε να βρούμε την ενέργεια για να κάνουμε αυτό που θέλουμε».