ΠΟΤ Ηρακλής – ΠΑΟΚ Β (LIVE)!

Το PAOK24 σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Καυταντζόγλειο!

Βασίλης Μανδράου

Ο ΠΑΟΚ δεν καταφέρνει να σκοράρει για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι και το «πληρώνει» με ήττα από τους «Κυανόλευκους».

Λήξη στο Καυταντζόγλειο! ΠΟΤ Ηρακλής – ΠΑΟΚ Β’ 1-0.

91′ Δεύτερη κίτρινη και αποβολή στον Τασιούρα, που έκανε φάουλ για να κόψει την αντεπίθεση των γηπεδούχων.

Μπήκαμε στο 90 στο Καυτανζόγλειο

86′ Διπλή αλλαγή για τον ΠΟΤ Ηρακλή. Πατράλης και Γιουπιτάνα δίνουν τις θέσεις τους στους Κοκκόρη και Δόρη.

85′ ΠΟΤ Ηρακλής – ΠΑΟΚ Β 1-0

83′ Μεγάλη απόκρουση του Μπαλωμένου σε σουτ του Βιτλή από κοντά.

81′ Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ Β, στις θέσεις του Μορικέλι και του Γιαξή οι Παναγιώτου και Βασιλειάδης

80′ Ο Παπαστεριανός αντί του Άλεξιτς για τον Ηρακλή.

80′ Κίτρινη στον Μορικέλι για φάουλ πάνω στον Κουντουριώτη!

Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μιχαηλίδη με τον Βελλίδη να ελέγχει την πορεία της μπάλας, η οποία πέρασε άουτ.

76′ Φαόυλ σε καλό σημείο για τον Δικέφαλο.

Κίτρινα κάρτα στον Πατράλη για μαρκάρισμα πάνω στον Γρόσδη!

74′ Ωραία προσπάθεια από τον Τζίμα από τα αριστερά, με τον νεαρό να γυρίζει την μπάλα στον Σμυρλή ο οποίος δεν κατάφερε να βρει καλά την μπάλα και την έστειλε απελπιστικά άουτ.

Μακρινό σουτ του Πανάγου, καμία ανησυχία από τον Μπαλωμένο!

73′ Λάθος πάσα από τον Μορικέλι, ο οποίος παραχωρεί κόρνερ στον Ηρακλή.

72′ Αλλαγή για τον Ηρακλή, στη θέση του Τότσκα περνάει ο Κουντουριώτης.

71′ Διακοπή στο ματς! Στο έδαφος βρίσκεται ο Πανάγου έπειτα από σύγκρουση που είχε με τον Τζίμα.

70′ ΠΟΤ Ηρακλής – ΠΑΟΚ Β 1-0

68′ Tο παιχνίδι έχει αποκτήσει γρήγορο ρυθμό με τον ΠΑΟΚ να ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης, όμως να μην έχει απειλήσει σημαντικά στα πρώτα 23 λεπτά του δευτέρου μέρους.

65′ Νέα μεγάλη απόκρουση από τον Μπαλωμένο, που νικάει τον Τόμας σε τετ α τετ!

64′ Σέντρα του Τσοπούρογλου, με τον Τζίμα να παίρνει την κεφαλιά, όμως την μπάλα να περνάει άουτ.

63′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τομάς, απομάκρυνε δύσκολα ο Μπαλωμένος.

63′ Τρίτη αλλαγή για τους ασπρόμαυρους, στη θέση του Σπυράκου περνάει ο Σμυρλής.

63′ Στο μισό γήπεδο παίζει ο Δικέφαλος, με τον Ηρακλή να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. Λείπει η μεγάλη ευκαιρία στο δεύτερο μέρος.

Διώχνει ο Μιχαηλίδης και στη συνέχεια η φάση τελειώνει για επιθετικό φάουλ πάνω στον Μπράντονιτς.

60′ Κόρνερ για τον Ηρακλή.

58′ Κίτρινη στον Σπυράκο για μαρκάρισμα πάνω στον Άλεξιτς.

Απομακρύνουν οι «ασπρόμαυροι».

56′ Νέο κόρνερ για τον Ηρακλή

Κεφαλιά από τον Άλεξιτς, ψηλά άουτ.

54′ Κόρνερ για τους γηπεδούχους.

Δεν απειλούν οι ασπρόμαυροι!

52′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ Β’.

50′ Χωρίς τελική προσπάθεια το πρώτο πεντάλεπτο του δευτέρου μέρους.

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ Β, ο Τζίμας αντικαθιστά τον Σπυρίδη

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!

Σε λίγα λεπτά μαζί σας για το δεύτερο μέρος της αναμέτρησης.

Ηρακλής – ΠΑΟΚ Β’ 1-0.

Λήξη πρώτου μέρους!

45+1′ Κίτρινη κάρτα στον Πάμπλο Γκαρσία επειδή διαμαρτυρήθηκεέντονα σε μια απόφαση του διαιτητή Μπεκιάρη.

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος!

44΄ Διανύουμε το τελευταίο λεπτό του πρώτου 45λεπτου, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 1-0 από το 5ο λεπτό της αναμέτρησης χάρη σε τέρμα του Γιουμπιτάνα.

41′ Κίτρινη στον Μιχαηλίδη για φάουλ πάνω στον Τότσκα.

Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γιουμπιτάνα, η μπάλα στο τείχος.

38′ Φάουλ για τον Ηρακλή σε καλό σημείο.

Μετά την πρώτη αλλαγή, ο Τασιούρας πέρασε στο αριστερό άκρο της άμυνας, με τον Γρόσδη να παίρνει θέση στον άξονα, ενώ ο Μπράντονιτς πήγε στα αριστερά και αιχμή του δόρατος είναι ο Σπυρίδης.

32′ Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ Β, ο Γρόσδης αντικαθιστά τον Κιτσάκη.

H αντίδραση της «ασπρόμαυρης» ΠΑΕ στο μαρκάρισμα σε βάρος του Τασιούρα:

25′ Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Κωστούλα πάνω στον Τασιούρα. Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη κάρτα στον ποδοσφαιριστή του Ηρακλή, με τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ να ζητάνε την απευθείας αποβολή του.

24′ Σουτ του Τομάς, μπλοκάρει ο Μπαλωμένος.

23′ Κόρνερ για τον Ηρακλή.

20′ Μετά το κακό ξεκίνημα στο παιχνίδι και το γρήγορο γκολ που δέχθηκε, ο ΠΑΟΚ Β’προσπαθεί να βρει τα πατήματά του στον αγωνιστικό χώρο.

19′ Νέα στιγμή για τον Ηρακλή, με τον Άλεξιτς να παίρνει την κεφαλιά ωστόσο ο Μπαλωμένος είχε καλή θέση και μπλόκαρε σαν σε προπόνηση.

15′ Ηρακλής – ΠΑΟΚ Β 1-0

12′ Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με «δράστη» ξανά τον Γιουμπιτάνα. Ο Βέλγος με εξωτερικό φάλτσο ο έβαλε την μπάλα στην περιοχή, ωστόσο δεν πρόλαβε να την βρει κάποιος συμπαίκτης του.

11′ Σουτ του Πατράλη, μπλοκάρει εύκολα ο Μπαλωμένος.

10′ Μετά το κακό ξεκίνημα ΠΑΟΚ Β προσπαθεί να βρει τα πατήματα του στον αγωνιστικό χώρο. Εμφανώς επηρεασμένοι οι «ασπρόμαυροι» από το γρήγορο γκολ που δέχθηκαν.

Ο Βέλγος επιθετικός του Ηρακλή βρέθηκε εντελώς ανενόχλητος στη μικρή περιοχή έπειτα από σέντρα του Βιτλή από τα αριστερά, για να νικήσει τον Μπαλωμένο.

5′ Γκολ για τον Ηρακλή! Ο Γιουπιτάνα με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

4′ Άστοχο το σουτ του Σπυράκου στην πρώτη τελική προσπάθεια του ΠΑΟΚ Β’ στο παιχνίδι.

1′ Έναρξη αγώνα!

Μπορείτε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι με εικόνα και ήχο, πατώντας ΕΔΩ

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

ΗΡΑΚΛΗΣ: Βελλίδης, Πανάγου, Βιτλής, Κωστούλας, Κρουσέλ, Πατράλης, Σίλβα, Τότσκα, Τόμας, Άλεξιτς, Γιουμπιτάνα.

ΠΑΟΚ Β: Μπαλωμένος, Κιτσάκης, Τσοπούρογλου, Μορικέλι, Μιχαηλίδης, Ουντρεαόγκο, Γιαξής, Τασιούρας, Σπυρίδης, Σπυράκος, Μπράντονιτς.

Η αναμέτρηση ξεκινάει στις 13:45 και μεταδίδεται τηλεοπτικά μέσα από την συχνότητα της ΕΡΤ3, ωστόσο θα έχετε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε την εξέλιξή της και μέσα από το PAOK24!

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον ΠΟΤ Ηρακλή και τον ΠΑΟΚ Β για την 12ης αγωνιστική της Super League 2!

Λαμία: Μία επιστροφή και μία απουσία

Τα δεδομένα για τον Βόκολο με φόντο τον ΠΑΟΚ

Όπως ο ΠΑΟΚ, έτσι και η Λαμία συνεχίζει την προετοιμασία της για το αυριανό παιχνίδι (17:00).

Ο Λεωνίδας Βόκολος, καταστρώνει τα πλάνα του και θα καταλήξει στις οριστικές του αποφάσεις, με τον Έλληνα τεχνικό να βλέπει τον Νταβίντ Σιμόν να είναι ξανά στη διάθεσή του.

Ο Σιμόν εξέτισε την τιμωρία του κόντρα στον Παναθηναϊκό, ενώ στην αντίπερα όχθη, ο Φάνης Τζανδάρης δε θα είναι διαθέσιμος για την αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ.

Ο Έλληνας άσος συμπλήρωσε κάρτες και θα είναι εκτός, με τη Λαμία να ολοκληρώνει σήμερα την προετοιμασία της, με μία τελευταία προπόνηση.

Σιμάνσκι: Ο Κεντζιόρα, ο ΠΑΟΚ και η μάχη του τίτλου

Τι ανέφερε ο άσος της ΑΕΚ

Ο Νταμιάν Σιμάνσκι παραχώρησε μία μεγάλη συνέντευξη στην Πολωνία και μεταξύ άλλων, στάθηκε και στην παρουσία του Τόμας Κεντζιόρα στον ΠΑΟΚ και την Ελλάδα.

"Με τον Τόμας γνωριζόμαστε πολύ καιρό. Μιλάμε, κάνουμε αστεία. Σε ένα θετικό πλαίσιο. Ο ΠΑΟΚ είναι κι αυτός πολύ καλός φέτος", ανέφερε αρχικά ο άσος της ΑΕΚ και στη συνέχεια, με φόντο και τη μάχη του πρωταθλήματος, πρόσθεσε:

"Πρόσφατα σταθήκαμε άτυχοι, γιατί κερδίζαμε 2-0 και στο τελευταίο λεπτό μας ισοφάρισαν 2-2. Έχω καλή σχέση με τον Τόμας και γελάμε ότι ένας από τους δύο θα γίνει πρωταθλητής. Ελπίζω να είμαι εγώ, γιατί έχει περισσότερους τίτλους".

Τι κάνει ο ΠΑΟΚ στη Λαμία;

Σημαντική έξοδος για τον “Δικέφαλο”

Ο ΠΑΟΚ ετοιμάζεται για ένα ακόμη σημαντικό παιχνίδι στα πλέι οφ της Stoiximan Super League και η προσοχή όλων, είναι στραμμένη στο αυριανό παιχνίδι με τη Λαμία (17:00).

Οι "ασπρόμαυροι" έχουν μπροστά τους ένα must-win παιχνίδι, σε μία έδρα όπου βρίσκουν παραδοσιακά τον τρόπο να πάρουν αυτό που θέλουν.

Παίζοντας στην έδρα της Λαμίας, ο ΠΑΟΚ έχει να επιδείξει μέχρι στιγμής σε 9 αγώνες 8 νίκες και 1 ισοπαλία.