ΠΑΟΚ Β – Πανσερραϊκός (live)

Ζωντανή ενημέρωση από το γήπεδο της Ευκαρπίας

Βασίλης Μανδράου

Λήξη αγώνα στην Ευκαρπία! ΠΑΟΚ Β – Πανσερραϊκός 0-1

92′ Γκολ για τον Πανσερραϊκό! Έπειτα από φάση διαρκείας, ο Παντεκίδης από πολύ κοντά εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες και με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

90′ Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό!

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος!

Καλή εκτέλεση από τον Μούργο, με τον Μπαλωμένο να νικάει τους πάντες στον αέρα και να απομακρύνει τον κίνδυνο για τον ΠΑΟΚ Β.

88′ Φάουλ σε καλό σημείο για τους φιλοξενούμενους!

Πήρε ο Μορικελι την πρώτη κεφαλιά, έβγαλαν άμυνα οι φιλοξενούμενοι, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Ιταλός δέχθηκε κίτρινη κάρτα για τράβηγμα σε βάρος του Μούργου.

86′ Ο Τσοπούρογλου κερδίζει φάουλ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή των φιλοξενούμενων.

85′ Μέσα οι Γιαξής και Κουλούρης, έξω οι Σπυράκος και Μελετίδης.

84′ Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό!

81′ Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

80′ Σουτ του Στίβα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει σαν σε προπόνηση ο πορτιέρε του ΠΑΟΚ Β.

79′ Πιέζουν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι έχουν απέναντι τους έναν εξαιρετικό Μπαλωμένο.

78′ Τεράστια επέμβαση του Μπαλωμένου σε τετ α τετ του Μπαΐροβιτς!

77′ Ο Πανίδης αντικαθιστά τον Γκορντετζιάνι.

75′ Αρκετά φιλόδοξο σουτ του Γκορντετζιάνι από τον χώρο του κέντρου. Αρκετά μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γιαννίκογλου.

74′ Το παιχνίδι έχει αποκτήσει άγρια ομορφιά, με πολύ γρήγορο ρυθμό και από τις δύο ομάδες.

67′ Κίτρινη κάρτα στον Θυμιάνη για σκληρό φάουλ στον Κιτσάκη.

Τεράστια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους! Άψογη εκτέλεση φάουλ από τον Μούργο με τον Παπάζογλου να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Μπαλωμένος κράτησε το μηδέν με τεράστια επέμβαση.

66′ Φάουλ σε καλό σημείο για τους Σερραίους!

65′ Πιέζουν οι φιλοξενούμενοι, στο μισό γήπεδο ο Δικέφαλος.

Αλλαγή και για τον Πανσερραϊκό, στη θέση του Κανίς ο Μπαΐροβιτς

62′ Ο Γρόσδης δίνει τη θέση του στον Ζήση Χατζηστραβό, ο οποίος επιστρέφει έπειτα από απουσία δύο αγωνιστικών.

61′ Κάρτα στον Γρόσδη για φάουλ στον χώρο της μεσαίας γραμμής.

60′ ΠΑΟΚ Β – Πανσερραϊκός 0-0

56′ Οι παίκτες του ΠΑΟΚ απομάκρυναν τον κίνδυνο, με την μπάλα να φτάνει στον Ζέρη, που επιχείρησε ένα δυνατό σουτ με τον Μπαλωμένο να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.

54′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανσερραϊκό! Ο Παναγιώτου ανέτρεψε έξω από την περιοχή τον Κανίς.

50′ Διακοπή στο παιχνίδι! Ο Γκορντετζιάνι βρίσκεται στο έδαφος, με το ιατρικό τιμ να του παρέχεις τις πρώτες βοήθειες.

49′ Σέντρα του Ζέρη, εκτινάσσεται με μπουνιές ο Μπαλωμένος και απομακρύνει τον κίνδυνο.

46′ Έναρξη δεύτερου μέρους!

Λήξη ημιχρόνου! ΠΑΟΚ Β – Πανσερραϊκός 0-0

45′ Σέντρα του Ζέρη από τα δεξιά, γυριστό σουτ του Κατσαντώνη, μπλοκάρει σταθερά ο Μπαλωμένος.

43′ Δυνατό σουτ του Θυμιάνη έξω από την μεγάλη περιοχή με την μπάλα να κοντράρει στον Μελετίδη και να καταλήγει στην αγκαλιά του Μπαλωμένου.

40′ ΠΑΟΚ Β – Πανσερραϊκός 0-0

38′ Αρκετά νευρικό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες. Πολλά λάθη εκατέρωθεν!

34′ Έχει πάρει αρκετά μέτρα στο γήπεδο ο Δικέφαλος, χωρίς ωστόσο να έχει σημειώσει κάποια μεγάλη στιγμή για την ώρα.

30′ ΠΑΟΚ Β’ Πανσερραϊκός 0-0

Πέρασε ανεκμετάλλευτη η ευκαιρία για τους ασπρόμαυρους. Διακοπή στο παιχνίδι, στο έδαφος ο Θυμιάνης.

29′ Νέο κερδισμένο φάουλ για τον Δικέφαλο.

28΄Καλή εκτέλεση από τον Τσοπούρογλου, όμως ο Γκορντετζιάνι έκανε επιθετικό φάουλ με την φάση να ολοκληρώνεται.

27′ Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από την δεξιά πλευρά!

26′ Ωραία κούρσα από τον Πεταβράκη, όχι όμως και το σουτ που εξαπέλυσε, το οποίο κατέληξε άουτ.

25′ Έδιωξαν οι παίκτς του Δικεφάλου, με τον Σπυράκο να ξεχύνεται στην αντεπίθεση, όμως να είναι απελπιστικά μόνος του με τους παίκτες του Πανσερραϊκού να τον κλείνουν και την μπάλα να καταλήγει άουτ.

24′ Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό!

21′ Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Μούργο, δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα.

20′ Φάουλ σε καλή θέση για τον Πανσερραϊκό!

19′ Σέντρα του Μούργου, γυριστό σουτ από τον Κανίς με την μπάλα να καταλήγει ψηλά άουτ.

Πέρασε ανεκμετάλλευτη η φάση για την ομάδα του Δερμιτζάκη.

16′ Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό!

14′ Στο μισό γήπεδο περιμένει ο Δικέφαλος, με τους Σερραίους να είναι έχουν μία φλύαρη κατοχή. Χωρίς μεγάλη στιγμή το ματς!

12′ Ο Κολομπίνο ανέλαβε την εκτέλεση με την μπάλα να βρίσκει το τοίχος και στη συνέχεια ο ίδιος παίκτης έστειλε με δυνατό σουτ την μπάλα ψηλά άουτ.

11′ Φάουλ σε καλό σημείο για τους φιλοξενούμενους!

10′ ΠΑΟΚ Β – Πανσερραϊκός 0-0

9′ Σέντρα του Κανίς από τα δεξιά, πέρασε απ΄όλους η μπάλα και κατέληξε άουτ.

5′ Λόγω της αποβολής του Τασιούρα στο παιχνίδι με τον Ηρακλή, στο δεξί άκρο  της άμυνας αγωνίζεται ο Παναγιώτου.

3′ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά με τους φιλοξενούμενους να έχουν την κατοχή της μπάλας.

1′ Σέντρα στο παιχνίδι!

Στον αγωνιστικό χώρο βγαίνουν οι δύο ομάδες, όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης!

Στις κερκίδες του γηπέδου βρίσκονται περίπου 30 φίλοι των φιλοξενούμενων, οι οποίοι ταξίδεψαν από τις Σέρρες για το παιχνίδι.

Ντέρμπι κορυφής σήμερα στην Ευκαρπία, καθώς οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 28 βαθμούς, ενώ οι «ασπρόμαυροι» ακολουθούν με 22 βαθμούς στην δεύτερη θέση.

Στον πάγκο: Κατσίκας, Λυμπεράκης, Αυλωνίτης, Στάικος, Σιόντης, Μπαΐροβιτς, Μασκανάκης, Ανάκογλου, Σοφιανός

Πανσερραϊκός (Π. Δερμιτζάκης): Γιαννίκογλου, Ζέρης, Πεταυράκης, Παπάζογλου, Παντεκίδης, Θυμιάνης, Κολομπίνο, Στίνα, Κανίς, Μούργος, Κατσαντώνης.

Στον πάγκο: Μοναστηρλής, Κουλούρης, Πανίδης, Δαρέλας, Χατζηστραβός, Γιαξής, Σμυρλής, Σπυρίδης και Βασιλειάδης

ΠΑΟΚ (Π. Γκαρσία): Μπαλωμένος, Κωττάς, Κιτσάκης, Τσοπούρογλου, Μορικέλι, Ουεντραόγκο, Μελετίδης, Γρόσδης, Τσοπούρογλου, Σπυράκος, Γκορντεζιάνι.

Ο ΠΑΟΚ Β υποδέχεται τον Πανσερραϊκό στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Super League 2 και το PAOK24 σας μεταφέρει live την εξέλιξη της αναμέτρησης.

ΕΥΡΩΠΗ

Αλλαγή σελίδας στη Λίβερπουλ: Σλοτ, ο διάδοχος του Κλοπ

Αφήνει τη Φέγενορντ και αναλαμβάνει τους reds

Λίβερπουλ και Φέγενορντ τα βρήκαν σε όλα και ο Άρνε Σλοτ θα είναι ο διάδοχος του Κλοπ στον πάγκο των Reds.

Oι Ολλανδοί θα εισπράξουν 15 εκατ. ευρώ και ο 45χρονος τεχνικός θα αναλάβει τα ηνία στην αλλαγή σελίδας της Λίβερπουλ μετά την αποχώρηση του Κλοπ.

Την περσινή σεζόν κατέκτησε το πρωτάθλημα, φέτος σήκωσε το κύπελλο και είναι στη 2η θέση στο πρωτάθλημα, στο -9 από την Αϊντχόφεν. Συνολικά με τη Φέγενορντ έχει απολογισμό 93 νίκες, 27 ισοπαλίες και 24 ήττες, ενώ την τρέχουσα σεζόν το ρεκόρ του είναι 28-7-8.

«Είναι ξεκάθαρο για μένα ότι θέλω να δουλέψω εκεί, να γίνω ο προπονητής της Λίβερπουλ. Οι ομάδες διαπραγματεύονται, οπότε ακόμα είμαι εδώ. Πρέπει να περιμένουμε μέχρι να επιτευχθεί μια συμφωνία, αλλά έχω αισιοδοξία ότι θα γίνει», ανέφερε ο Σλοτ σε δηλώσεις του, όσο οι διαπραγματεύσεις των δύο ομάδων ήταν σε εξέλιξη.

Αναζητώντας αντίδραση (vid)

Στην τελική ευθεία η προετοιμασία του ΠΑΟΚ

Η απώλεια κόντρα στη Λαμία είναι κάτι που πληγώνει τον ΠΑΟΚ, αλλά πρέπει πλέον να τον πεισμώσει ενόψει της τελικής ευθείας της σεζόν.

Οι «ασπρόμαυροι» δίνουν ένα κομβικό εντός έδρας παιχνίδι την Κυριακή απέναντι στην ΑΕΚ και άπαντες στην ομάδα πιστεύουν ότι είναι η ευκαιρία για να γυρίσει ο διακόπτης και ο Δικέφαλος του Βορρά θα παραμείνει με αξιώσεις στην κούρσα του τίτλου.

Αυτό βέβαια οι παίκτες του Ράζβαν Λουτσέσκου καλούνται να το αποδείξουν στο χορτάρι.

Γι' αυτό το λόγο άλλωστε και το σύνθημα που περνάει από πλευράς «ασπρόμαυρων» είναι «τέλος τα λόγια, ώρα για πράξεις».

Η προετοιμασία του ΠΑΟΚ για το ματς με την ΑΕΚ θα ολοκληρωθεί το Σάββατο το απόγευμα στη Νέα Μεσημβρία.

Η προπόνηση της Παρασκευής ήταν αφιερωμένη στο τακτικό κομμάτι.

Το απίστευτο στατιστικό του Σβαμπ

Ο Αυστριακός έκανε ρεκόρ τερμάτων με τον ΠΑΟΚ με μία εντυπωσιακή ιδιαιτερότητα

Τα 10 γκολ σε 50 εμφανίσεις με τη φανέλα του ΠΑΟΚ τη φετινή σεζόν έφτασε ο Στέφαν Σβαμπ με το τέρμα που πέτυχε στο «Αθ. Διάκος» απέναντι στη Λαμία πριν από λίγες ημέρες.

Ο Αυστριακός έχει ήδη πετύχει ρεκόρ τερμάτων στην έως τώρα παρουσία του στη Θεσσαλονίκη, ενώ παράλληλα έγινε ο πέμπτος «διψήφιος» σκόρερ των «ασπρόμαυρων» για την τρέχουσα σεζόν.

Ωστόσο, αυτό που προκαλεί ιδιαίτερη εντύπωση στην περίπτωση του Σβαμπ είναι το γεγονός ότι τα μισά από τα γκολ που έχει πετύχει φέτος είναι στα τελευταία λεπτά των αγώνων!

Ο Αυστριακός έχει «χτυπήσει» απέναντι στην Αμπερντίν στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, απέναντι στον Ατρόμητο στο 89', κόντρα στον Παναθηναϊκό ξανά στο 89', ενώ με αντίπαλο τη Λαμία στην Τούμπα το δεύτερο γκολ που πέτυχε απέναντι στους Φθιώτες ήταν στο 88' και στο πρόσφατο εκτός έδρας ματς σκόραρε στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων.