ΠΑΟΚ Β – Μακεδονικός (live)

Ζωντανή ενημέρωση από την αναμέτρηση στην Ευκαρπία

Βασίλης Μανδράου

Λήξη παιχνιδιού στην Ευκαρπία! ΠΑΟΚ Β – Μακεδονικός 3-3.

Ο Τασιούρας επιχείρησε απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση, με τον Χατζηστραβό στην επαναφορά να ισοφαρίζει σε 3-3 για την ομάδα του.

92′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ Β!!!

Περνάει ανεκμετάλλευτη η φάση με τους παίκτες του Μακεδονικού να απομακρύνουν.

90′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ Β.

86′ Έντονος εκνευρισμός στον αγωνιστικό χώρο μετά το πέναλτι… εφεύρεση του διαιτητή Τομαρά!

85′ Στη θέση του Σιατραβάνη περνάει ο Γαρύφαλλος, ενώ ο Χασάνογλου αντικαθιστά τον Τσουκάνη.

84′ Κίτρινη κάρτα στον Σιατραβάνη, ο οποίος έχει ανοίξει διάλογο με φίλους του ΠΑΟΚ που βρίσκονται στις κερκίδες του γηπέδου.

Συνεχίζονται οι διαμαρτυρίες από τον πάγκο των «ασπρόμαυρων», με το replay να τους δικαιώνει, καθώς δεν υπάρχει καμία παράβαση από τον Τσοπούρογλου!

81′ Ο Τσουκάνης ευστοχεί και κάνει το 3-2 για την ομάδα του.

80′ Πέναλτι για τον Μακεδονικό! Έντονες αντιδράσεις από τον πάγκο του Δικεφάλου για την απόφαση του διαιτητή Τομαρά.

78′ Τα τελευταία λεπτά έχει αρχίσει να ψιχαλίζει εδώ στο γήπεδο της Ευκαρπίας.

76′ Χωρίς καθαρόαιμο φορ αγωνίζονται οι «ασπρόμαυροι» μετά την αλλαγή του Πανίδη.

73′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους Πράσινους. Ο Σιατραβάνης εκτέλεσε κόρνερ με τον Τσουκάνη να παίρνει την κεφαλιά, όμως αν και ανενόχλητος έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπαλωμένου.

Αλλαγή και για τον Μακεδονικό! Ο Σιμόνι δίνει τη θέση του στον Μιλισάβλιεβιτς.

72′ Ο Γκαρσία περνάει στον αγωνιστικό χώρο τον Σπυρίδη, ο οποίος αντικαθιστά τον Πανίδη.

Ο Τασιούρας ανέλαβε την εκτέλεση, με τον Γουναρίδη να απομακρύνει και να κερδίζει επιθετικό φάουλ από τον Κωττά.

69′ Φάουλ από πλάγια θέση για τους «ασπρόμαυρους».

Δείτε την… βολίδα του Χατζηστραβού:

68′ Το παιχνίδι έχει αποκτήσει άγρια ομορφιά στα τελευταία λεπτά…

65′ ΓΚΟΛ για τον Μακεδονικό! Ο Ζαφειράκης έβγαλε όμορφη σέντρα από τα δεξιά με τον Γκέντσογλου να παίρνει την κεφαλιά και να ισοφαρίζει σε 2-2.

63′ Ο Νινούα δίνει τη θέση του στον Μορικέλι.

62′ Έχουν ανεβάσει στροφές οι παίκτες του Γιώργου Αμανατίδη, οι οποίοι ψάχνουν το γκολ της ισοφάρισης.

60′ Μεγάλη ευκαιρία για τους Πράσινους! Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Σιατραβάνη, ο Λισγάρας «έπιασε» δυνατή καρφωτή κεφαλιά, με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Μπαλωμένου.

59′ Αλλαγή για τον Μακεδονικό. Στη θέση του Κραγιόπουλου περνάει ο Λεωνιδόπουλος.

57′ Κίτρινη κάρτα στον Τασιούρα.

57′ Φάουλ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ Β για τον Μακεδονικό.

Λίγο μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ο Ζήσης Χατζηστραβός με δυνατό μονοκόμματο σουτ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, νίκησε τον Γουναρίδη και έβαλε ξανά σε θέση οδηγού τον ΠΑΟΚ.

53′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

52′ Καλή στιγμή για τον Μακεδονικό, με το μακρινό σουτ του Ζαφειράκη να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Δικεφάλου.

Καμία ανησυχία για τον Μπαλωμένο, με την κεφαλιά του Λισγάρα να καταλήγει ψηλά άουτ.

50′ Κόρνερ για τον Μακεδονικό!

Η εκτέλεση του Νινούα καταλήγει στην αγκαλιά του Γουναρίδη.

48′ Κόρνερ για τον Δικέφαλο!

Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ Β. Στην θέση των Σελιμάει και Γκορντετζιάνι περνούν οι Τσοπούρογλου και Χατζηστραβός!

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!

Λήξη πρώτου μέρους! ΠΑΟΚ Β – Μακεδονικός 1-1

43′ Ο Τσουκάνης εκτελεί για τους Πράσινους, με τον Μπαλωμένο να μπλοκάρει εύκολ την κεφαλιά του Λισγάρα.

Εκτελεστής ο Σιατραβάνης, με την μπάλα να κοντράρει στο τοίχος και να καταλήγει κόρνερ.

41′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Μακεδονικό!

Επιθετικό φάουλ πάνω στον Γιαξή.

38′ Φάουλ σε καλό σημείο για τους Πράσινους!

36′ ΓΚΟΛ για τον Μακεδονικό! Ο Τσουκάνης εκτελεί εύστοχα και ισοφαρίζει σε 1-1!

Ο διαιτητής της αναμέτρησης υποδεικνύει την άσπρη βούλα για σπρώξιμο του Σελιμάι πάνω στον Σιατραβάνη!

35′ Πέναλτι για τον Μακεδονικό!

32′ Όμορφη ανάπτυξη από τους «ασπρόμαυρους», με τον Δαρέλα να σεντράρει από την αριστερή πλευρά, όμως το γυριστό σουτ του Μπράντονιτς κατέληξε ψηλά άουτ.

30′ ΠΑΟΚ Β – Μακεδονικός 1-0

25′ Κίτρινη κάρτα στον Κραγιόπουλο, για σκληρό μαρκάρισμα σε βάρος του Τασιούρα.

Δείτε το γκολ του Δαρέλα, με το οποίο προηγείται ο ΠΑΟΚ Β με 1-0 από το 6ο λεπτό:

22′ Αδύναμο σουτ του Μπράντονιτς από πλάγια θέση, μπλοκάρει χαμηλά ο Γουναρίδης!

20′ ΠΑΟΚ Β – Μακεδονικός 1-0

19′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Μακεδονικό! Έπειτα από ολέθριο λάθος του Νινούα ο Σιατραβάνης έγινε αποδέκτης της μπάλας, «έπιασε» δυνατό σουτ, όμως ο Μπαλωμένος εκτινάχθηκε απομακρύνοντας σε κόρνερ.

18′ Φάουλ για τους Πράσινους! Η εκτέλεση του Τσουκάνη πάει απευθείας στην αγκαλιά του Μπαλωμένου.

16′ Έχει αλλάξει το σκηνικό της αναμέτρησης, με τον Μακεδονικό μετά το γκολ που δέχθηκε να ανεβάζει ψηλότερα τις γραμμές του, κυνηγώντας την ισοφάριση.

15′ Διακοπή στο ματς! Ο Σελιμάι δέχεται τις πρώτες βοήθειες έπειτα από χτύπημα που δέχθηκε από τον Σιμόνι.

11′ Απομακρύνουν οι παίκτες του Δικεφάλου, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Σιατραβάνης με σέντρα-σουτ προσπαθεί να απειλήσει τον Μπαλωμένο, ο οποίος μπλόκαρε την μπάλα.

10′ Κερδισμένο φάουλ σε καλό σημείο για τον Μακεδονικό.

9′ Πιέζουν ψηλά οι «ασπρόμαυροι» παρά το υπέρ τους προβάδισμα, με τους «Πράσινους» να δυσκολεύονται αρκετά στην κυκλοφορία της μπάλας.

6′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Σελιμάι έβγαλε σέντρα ακριβείας από τα αριστερά με τον Δαρέλα να πηδάει ψηλότερα απ’ όλους και με καρφωτή κεφαλιά να νικάει τον Γουναρίδη για το 1-0.

5′ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στην Ευκαρπία. Τίποτα αξιοσημείωτο για την ώρα!

1′ Σέντρα στο ματς!

Απρόοποτο της τελευταίας στιγμής για την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία! Στη θέση του Παναγιώτου θα αγωνιστεί ο Γιαξής, καθότι ο πρώτος ένιωσε ενοχλήσεις στην προθέρμανση.

13:40 Λίγος κόσμος στις κερκίδες του γηπέδου λίγα λεπτά πριν την έναρξη του παιχνιδιού!

Υπενθυμίζεται ότι ο Δικέφαλος βρίσκεται στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 25 βαθμούς, ενώ ο τυπικά φιλοξενούμενος Μακεδονικός στην 10η θέση με 16 μόλις βαθμούς.

Στον πάγκο οι: Γρηγοριάδης, Μιλισάβλιεβιτς, Γαρύφαλλος, Χασάνογλου, Λεωνιδόπουλος, Ντοϊά, Κουτεντάκης, Ουνγιαλίδης, Λιούμης.

Μακεδονικός: Γουναρίδης, Μπρατσιάνη, Λισγάρας, Σαραγιώτης, Τσουκάνης, Παναγιωτούδης, Γκέντσογλου, Κραγιόπουλος, Σιατραβάνης, Ζαφειράκης, Σιμόνι.

Στον πάγκο οι: Μοναστηρλής, Γρόσδης, Μελετίδης, Τσοπούρογλου, Σπυράκος, Μορικέλι, Γιαξής, Σπυρίδης, Χατζηστραβός.

ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Σελιμάι, Τασιούρας, Παναγιώτου, Κωττάς, Ουεντραόγκο, Νινούα, Δαρέλας, Μπράντονιτς, Πανίδης, Γκορντεζιάνι.

Μπείτε στο live του PAOK24 και ενημερωθείτε ζωντανά για την εξέλιξη της αναμέτρησης:

Ο ΠΑΟΚ Β επέστρεψε εντυπωσιακά στη Super League 2, επικρατώντας με 1-4 στην έδρα του Παναθηναϊκού Β και σήμερα, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής, υποδέχεται τον Μακεδονικό.

Τι κάνει ο ΠΑΟΚ στη Λαμία;

Σημαντική έξοδος για τον “Δικέφαλο”

Ο ΠΑΟΚ ετοιμάζεται για ένα ακόμη σημαντικό παιχνίδι στα πλέι οφ της Stoiximan Super League και η προσοχή όλων, είναι στραμμένη στο αυριανό παιχνίδι με τη Λαμία (17:00).

Οι "ασπρόμαυροι" έχουν μπροστά τους ένα must-win παιχνίδι, σε μία έδρα όπου βρίσκουν παραδοσιακά τον τρόπο να πάρουν αυτό που θέλουν.

Παίζοντας στην έδρα της Λαμίας, ο ΠΑΟΚ έχει να επιδείξει μέχρι στιγμής σε 9 αγώνες 8 νίκες και 1 ισοπαλία.

Τι ισχύει με φόντο τη συνέχεια

Ο ΠΑΟΚ θα ολοκληρώσει σήμερα την προετοιμασία του για την αυριανή αναμέτρηση με τη Λαμία (17:00), με τον Ραζβάν Λουτσέσκου να καταλήγει στις τελικές του επιλογές.

Ο Ρουμάνος τεχνικός, δε θα έχει στη διάθεσή του τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς που συμπλήρωσε κάρτες, με τον Σέρβο να μένει στη Θεσσαλονίκη.

Την ίδια στιγμή, "πονοκέφαλος" υπάρχει και για τους Κουλιεράκη και Μπάμπα, καθώς θα πρέπει να είναι προσεκτικοί στα επόμενα παιχνίδια.

Και οι δύο έχουν φτάσει τις δύο κίτρινες κάρτες και βρίσκονται στο όριο, κινδυνεύοντας να μείνουν εκτός σ’ ένα από τα τέσσερα επόμενα παιχνίδια.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι μετά τη Λαμία ακολουθούν τα μεγάλα ντέρμπι με ΑΕΚ, Παναθηναϊκό, Ολυμπιακό και Άρη για τον ΠΑΟΚ και προφανώς, είναι κι αυτό ένα σημαντικό ζήτημα...

ΕΥΡΩΠΗ

Nότιγχαμ Φόρεστ: Σκέψεις για νομικές κινήσεις κατά του Γκάρι Νέβιλ!

Για τη δήλωση του πρώην αμυντικού της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ περί… μαφιόζικης συμμορίας!

Να κινηθεί νομικά κατά του Γκάρι Νέβιλ, για τις δηλώσεις του πρώην αμυντικού της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ περί... μαφιόζικης συμμορίας, σκέφτεται η Νότιγχαμ Φόρεστ σύμφωνα με τον βρετανικό Τύπο.

«Ειλικρινά μου θυμίζει ανακοίνωση μαφιόζικης συμμορίας! Ο Κλάτενμπεργκ πρέπει να παραιτηθεί από τη δουλειά του στη Νότιγχαμ Φόρεστ. Αν βλέπει αυτές τις λέξεις που αμφισβητούν την ακεραιότητα και ουσιαστικά αποκαλεί έναν διαιτητή του VAR απατεώνα επειδή υποστηρίζει έναν συγκεκριμένο σύλλογο, τότε υποστηρίζει αυτά που λέγονται και θα έχανε βασικά όλη την αξιοπιστία νομίζω με τους διαιτητές στο παιχνίδι. Θα πρέπει να παραιτηθεί απόψε και να αποστασιοποιηθεί από αυτή τη δήλωση, κατά τη γνώμη μου» τόνισε χαρακτηριστικά ο Γκάρι Νέβιλ ο οποίος εργάζεται ως σχολιαστής του Sky Sports, αναφερόμενος στην ανακοίνωση της Νότιγχαμ Φόρεστ μετά το παιχνίδι με την Έβερτον.

Υπενθυμίζεται πως "σκληρή" ανακοίνωση κατά της Νότιγχαμ Φόρεστ εξέδωσε χθες και η Premier League, με την βρετανική ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη να υποστηρίζει πως δεν της δόθηκαν τρία πέναλτι στο ματς με την Έβερτον, κατηγορώντας ανοιχτά τον διαιτητή του VAR, Στιούαρτ Άτγουελ, υπογραμμίζοντας πως είναι οπαδός της Λούτον.