Eπεισοδιακό κλίμα επικρατεί στη συνάντηση των έξι ομάδων που συμμετέχουν στα πλέι οφ, με τον πρόεδρο της ΚΕΔ, Στιβ Μπένετ και τον πρόεδρο της ΕΠΟ, Τάκη Μπαλτάκο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι υπάρχουν αναφορές για πολύ άσχημους χαρακτηρισμούς, με την ένταση να ξεπερνάει κάθε όριο. Οι φωνές μάλιστα ακούγονται μέχρι έξω από την αίθουσα, ενδεικτικό της άσχημης κατάστασης που επικρατεί.

Όλα αυτά λίγη ώρα μετά την  τοποθέτηση του Αχιλλέα Μπέου κατά την αποχώρησή του, όπου ανέφερε μεταξύ άλλων πως «Εύχομαι να μην έχουμε αίματα». Μάλιστα σύμφωνα με πληροφορίες ο ισχυρός άνδρας του Βόλου λίγο πριν την αποχώρηση του έλεγε μεταξύ άλλων στον Μπαλτάκο «Δεν σέβεσαι τον θεσμό που εκπροσωπείς και τους αφήνεις να σου μιλάνε με αυτό τον τρόπο».

Ο ΠΑΟΚ το έκανε για έκτη φορά μέσα στη σεζόν!

Έβγαλε αντίδραση και φώναξε… ΠΑΡΩΝ ο ΠΑΟΚ!

Ο ΠΑΟΚ έβγαλε σφυγμό, έδειξε πως έχει τεράστια ψυχικά αποθέματα, ανέτρεψε το σκηνικό και πήρε μία υπερπολύτιμη νίκη απέναντι στον Παναιτωλικό με 1-3! Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά με δύο γκολ σε ένα λεπτό και ένα ακόμη του Κωνσταντέλια επικράτησε με 3-1 των «Καναρινιών» στο Αγρίνιο και επέστρεψε στις νίκες!

Η χθεσινή νίκη με ανατροπή ήταν η υπ' αριθμόν έξι μέσα στη σεζόν και η δεύτερη για τον θεσμό του πρωταθλήματος. Μάλιστα, η σατανική σύμπτωση είναι πως η προηγούμενη ανατροπή ήταν στο παιχνίδι του πρώτου γύρου κόντρα στον Παναιτωλικό, ο οποίος βρέθηκε να προηγείται με 0-1 χάρη σε τέρμα του Τορεχόν (19'), με τους Σαμάτα (26') και Ζίβκοβιτς (36') να χαρίζουν τους τρεις βαθμούς στον «Δικέφαλο του Βορρά».

Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 1-3

Τσορμπατζόγλου: «Πώς το γύρισε ο ΠΑΟΚ» (vid)

Η «ανάγνωση» της ανατροπής στο Αγρίνιο μέσα από τα «μάτια» του PAOK24

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ: Δημήτρης Τσορμπατζόγλου

Ο ΠΑΟΚ έφυγε με ένα σπουδαίο διπλό με ανατροπή από το Αγρίνιο επικρατώντας με 3-1 του Παναιτωλικού.

Ο Δημήτρης Τσορμπατζόγλου αναλύει τα όσα έγιναν στην εκτός έδρας αναμέτρηση του Δικεφάλου.

Το γκολ που δέχτηκαν νωρίς στο παιχνίδι οι «ασπρόμαυροι», τα δοκάρια, η αντίδραση στο δεύτερο μέρος, οι πρωταγωνιστές.

Ανάλυση και σχόλια στο παρακάτω βίντεο...

Ξύπνησε μνήμες 2019 (vids)

Ξανά με ανατροπή στο Αγρίνιο ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ πήρε το τρίποντο στην έδρα του Παναιτωλικού επικρατώντας με 3-1 παρά το γεγονός ότι από νωρίς βρέθηκε πίσω στο σκορ από τους Αγρινιώτες.

Τα γκολ των Σάστρε, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλια ανέτρεψαν πλήρως το σκηνικό και χάρισαν τη νίκη στο σύνολο του Ράζβαν Λουτσέσκου.

Μια ανατροπή που θύμισε την αντίστοιχη που είχε κάνει ο ΠΑΟΚ το 2019 απέναντι στον Παναιτωλικό.

Τότε, ο Δικέφαλος είχε μείνει πίσω στο σκορ με το γκολ του Μπαίροβιτς στο 54', για να έρθει η απάντηση με το τρομερό γκολ του Βιεϊρίνια στο 64' και η ολική ανατροπή με τον Μάτος τρία λεπτά μετά.

Σήμερα, ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε με τον Σάστρε στο 72' και ένα λεπτό μετά ο Ζίβκοβιτς έφερε τα πάνω κάτω στο ματς, με τον Κωνσταντέλια να βάζει το... κερασάκι στην τούρτα.

Και στο ματς του 2019, ο ΠΑΟΚ είδε να του ακυρώνεται γκολ του Μάτος, ενώ στο σημερινό παιχνίδι ακυρώθηκε το γκολ του Κωνσταντέλια, πριν την ισοφάριση.