Γκολ – όνειρο του Μακ κόντρα στον… Πρίγιοβιτς (vid)

Ο Σλοβάκος πέτυχε δύο τέρματα κόντρα στην Γουέστερν Γιουνάιτεν, ενώ ένα απ΄ αυτά ήταν… ποίημα!

Βασίλης Μανδράου

Ο πρώην άσος του ΠΑΟΚ, Ρόμπερτ Μακ, ήταν εντυπωσιακός στο 3-3 της Σίδνεϊ κόντρα στην Γουέστερν Γιουνάιτεντ του Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς, πετυχαίνοντας δύο τέρματα, με το ένα από αυτά να είναι… ποιήμα!

Ο Σλοβάκος ήταν τρομερός στην εντός έδρας αναμέτρηση της Σίδνεϊ απέναντι στη Γουέστερν Γιουνάιτεντ (3-3), σκοράροντας στο 89΄ με απίστευτη προσωπική ενέργεια το γκολ που χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ο πρώην εξτρέμ των «ασπρόμαυρων» αρχικά ισοφάρισε στο 22΄ σε 1-1, ενώ στο 89΄ με ατομική ενέργεια όπου απέφυγε δύο παίκτες πλάσαρε με ιδανικό τρόπο έξω από την περιοχή! Ο 32χρονος -πλέον- ποδοσφαιριστής, που έκανε δύο θητείες στον «Δικέφαλο του Βορρά», μετράει με την φανέλα της Σίδνεϊ στην Αυστραλία, 21 συμμετοχές, ενώ έχει σημειώσει 7 γκολ και 1 ασίστ.

Δείτε τα γκολ του Ρόμπερτ Μακ κόντρα στην ομάδα του Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς:

LIVE: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

Ζωντανή ενημέρωση μέσα από το PAOK24

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στην Τούμπα την ΑΕΚ, σε ένα παιχνίδι που ενδέχεται να καθορίσει την υπόθεση "τίτλος".

Το PAOK24 σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Stoximan Super League.

Απάντησε ο Πινέδα για το 1-1 (vid)

Με ατομική ενέργεια

Γρήγορη απάντηση της ΑΕΚ στο προβάδισμα του ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια.

Ο Πινέδα με ατομική ενέργεια μπήκε στην περιοχή των «ασπρόμαυρων» που δεν μπόρεσαν να τον σταματήσουν.

Με σουτ που έκανε κέρδισε τον Κοτάρσκι με τη μπάλα πρώτα να πηγαίνει στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα για το 1-1 στο 9ο λεπτό.

Δείτε και τα δύο γκολ που έχουν μπει έως τώρα στην Τούμπα...

Έκρυψε τη μπάλα ο ΠΑΟΚ και 1-0! (vid)

Τους «κάρφωσε» ο Κωνσταντέλιας

Ιδανικό ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι κόντρα στην ΑΕΚ στην Τούμπα για την 8η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League.

Οι «ασπρόμαυροι» μετά από εντυπωσιακή ομαδική ενέργεια έφτασαν στο γκολ μόλις στο 3ο λεπτό.

Ο Μπράντον πέρασε στον Μπάμπα ο οποίος έσπασε την μπάλα και ο Γιάννης Κωνσταντέλιας την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0 του ΠΑΟΚ!