ΠΑΟΚ Β – ΠΟ Τρίγλιας LIVE!

Παρακολουθήστε “ζωντανά” την αναμέτρηση μέσα από το PAOK24!

Βασίλης Μανδράου

Τέλος παιχνιδιού! Κάκιστη εμφάνιση από τον ΠΑΟΚ και ήττα με 0-3 από τον ΠΟΤ Ηρακλή!

90+2 Γκολ για τον ΠΟΤ Ηρακλη! Ο Τόμας με δυνατό σουτ λίγα μέτρα μακριά από την περιοχή ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

81′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γρόσδη, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Παλαβράκη.

76′ Γκολ για τον Ηρακλή! Ο Άλεξιτς ξεχύθηκε στην αντεπίθεση και με δυνατό πλασέ νίκησε τον Μπαλωμένο για το 0-2.

70′ Φοβερή επέμβαση του Μπαλωμένου σε σουτ του Τόμας. Κρατάει τον Δικέφαλο στο παιχνίδι ο νεαρός τερματοφύλακας.

Αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ, με τον Σελιμάι να παίρνει τη θέση του Κιτσάκη.

67′ Διπλά αλλαγή από τον Σάκη Τσιώλη! Δώρης και Δοϊρανλής στη θέση των Πατράλη και Άλβαρεζ!

66′ Αδύναμο σουτ από τον Χατζηστραβό, αρκετά μέτρα μακριά από την εστία του Παλαβράκη.

65′ Ο Πατράλης επιχειρεί δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, με τον Μπαλωμένο να αποκρούει σε κόρνερ!

60′ ΠΑΟΚ Β – ΠΟΤ Ηρακλής 0-1

57′ Αλλαγή και για τον Ηρακλή, έξω ο Κουντουριώτης, στη θέση του ο Κούστα

56′ Ο Μελετίδης παραχωρεί την θέση του στον Γκορντετζιάνι!

50′ Μακρινό σουτ του Χατζηστραβού, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

46′ Κίτρινη κάρτα στον Κιτσάκη!

46′ Σέντρα στο δεύτερο μέρος!

*Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ Β! Γρόσδης και Παναγιώτου μπαίνουν στο ματς αντί των Νινούα και Μορικέλι αντίστοιχα.

Τέλος πρώτου μέρους! Μέτρια εικόνα από τον ΠΑΟΚ, ο οποίος δυσκολεύεται αρκετά στην τελική προσπάθεια, με τις μεγάλες στιγμές να ανήκουν στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι βρήκαν γκολ στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Άλεξιτς ανενόχλητος μέσα στην περιοχή, πλάσαρε και νίκησε τον Μπαλωμένο για το 0-1!

45′ Γκολ για τον Ηρακλή!40′ Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Νινούα δοκίμασε το πόδι του λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή με την μπάλα να χτυπάει στο δεξί δοκάρι του Παλαβράκη.

38′ Δυνατό ευθύβολο σουτ του Σίλβα, με τον Μπαλωμένο να αποκρούει χαμηλά και τον Μορικέλι να απομακρύνει τον κίνδυνο.

37′ Σουτ του Άλεξιτς από πλάγια θέση, κοντράρει στον Κιτσάκη και περνάει κόρνερ.

36′ Πιέζουν οι «ασπρόμαυροι» τα τελευταία λεπτά, απουσιάζει ωστόσο η μεγάλη ευκαιρία στο ματς!

33′ Μικρή διακοπή στο παιχνίδι, στο έδαφος παίκτης των φιλοξενούμενων

31′ Σουτ του Χατζηστραβού από μακρινή απόσταση, μπλοκάρει εύκολα ο Παλαβράκης!

25′ Αρκετά «μουδιασμένο» ξεκίνημα για τους «ασπρόμαυρους», οι οποίοι δυσκολεύονται αρκετά στην κυκλοφορία της μπάλας.

24′ Μία ανάσα από το 0-1 οι φιλοξενούμενοι, με τον Άλεξιτς να βγαίνει απέναντι από τον Μπαλωμένο, όμως να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.

15′ ΠΑΟΚ Β – ΠΟΤ Ηρακλής 0-0

10′ Δυνατό χτύπημα του Πατράλη στον Μελετίδη, ο οποίος δείχνει να πονάει αρκετά, με το ιατρικό τιμ να του προσφέρει τις πρώτες βοήθειες.

7′ Καλός ρυθμός στο ματς, με τις δύο ομάδες να παίζουν αρκετά «ανοιχτά» χωρίς σκοπιμότητες.

5′ Καλή στιγμή για τον Ηρακλή! Ο Τόμας εκτέλεσε κόρνερ, με τον Άλεξιτς να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπαλωμένου.

*Περίπου 200 φίλοι του Δικεφάλου βρίσκονται στις κερκίδες του γηπέδου.

1′ Σέντρα στο ματς!

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Μπαλωμένος, Κιτσάκης, Μελετίδης, Κώττας, Μορικέλι, Νινούα, Ουεντραόγκο, Δαρέλας, Τασιούρας, Χατζηστραβός, Μπράντονιτς.

ΠΟΤ Ηρακλής (Τσιώλης): Παλαβράκης, Παπαστεριάνος, Σιούτας, Βιτλής, Πανάγου, Άλβαρεζ Σίλβα, Σίλβα Νολάσκο, Πατράλης, Τόμας, Κουντουριώτης, Άλεξιτς.

Τον ΠΟ Τρίγλιας Ηρακλής φιλοξενεί σήμερα ο ΠΑΟΚ Β, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Super League 2.

Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Ευκαρπίας και θα ξεκινήσει στις 15:15, με τον Πάμπλο Γκαρσία έχει στη διάθεσή του τους Μπαλωμένο, Μοναστηρλή, Κωττά, Μορικέλι, Σελιμάι, Παναγιώτου, Τασιούρα, Κιτσάκη, Γιαξή, Ουεντραόγκο, Γρόσδη, Νινούα, Μελετίδη, Δαρέλα, Χατζηστραβό, Κουλούρη, Μπράντονιτς, Σπυράκο, Πανίδη και Γκορντεζιάνι.

Απών από του πάγκου του Δικεφάλου είναι ο Πάμπλο Γκαρσία, ο οποίος βρίσκεται στην Αθήνα για το δίπλωμα UEFA Pro.

Ο ΠΑΟΚ Β βρίσκεται στην τρίτη θέση του Βόρειου ομίλου με 45 βαθμούς σε 24 παιχνίδια, ενώ ο ΠΟΤ Ηρακλής βρίσκεται στην πέμπτη θέση με 43 βαθμούς σε 24 παιχνίδια, με τους “ασπρόμαυρους” να προέρχονται από την “λευκή” ισοπαλία κόντρα στον Αλμωπό στην Αριδαία και να είναι αήττητοι στα τελευταία 9 παιχνίδια πρωταθλήματος.

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Γιούργας της ΕΠΣ Κέρκυρας, βοηθοί του θα είναι οι Γρηγόρης Δεδικούσης και Δημήτρης Μίχος, αμφότεροι της ΕΠΣ Λάρισας, ενώ τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης της ΕΠΣ Ηπείρου.

Όλοι παίζουμε στην Τούμπα!

Το PAOK24 News ήταν για ακόμη ένα βράδυ κοντά σας

«Χορταστική» η ζωντανή εκπομπή του PAOK24 News by GAS24 το βράδυ της Τετάρτης.

Στ. Κόλκας, Δ. Τσορμπατζόγλου, Σ. Αναστασιάδης με ρεπορτάζ, σχόλια και αναλύσεις για όλα τα θέματα της «ασπρόμαυρης» επικαιρότητας και κυρίως το μεγάλο παιχνίδι που έχει μπροστά του ο «Δικέφαλος του Βορρά» κόντρα στη Μπριζ.

Δείτε την εκπομπή στο παρακάτω βίντεο:

Το τελευταίο Sold Out στην Τούμπα!

Η τελευταία φορά που στην Τούμπα δεν έπεφτε… καρφίτσα!

«Καπνός» μέσα σε ελάχιστα λεπτά έγιναν τα εισιτήρια της ρεβάνς του ΠΑΟΚ με την Κλαμπ Μπριζ, με τον κόσμο του Δικεφάλου να ανυπομονεί για το παιχνίδι με τους Βέλγους, το οποίο χαρακτηρίζεται -και όχι άδικα- από πολλούς, ως ένα από τα σημαντικότερα της σύγχρονης ιστορίας της ομάδας.

Τα «μαγικά» χαρτάκια της αυριανής αναμέτρησης έγιναν ανάρπαστα καθώς λίγα λεπτά μετά την κυκλοφορία τους στο επίσημο σάιτ της ΠΑΕ το πρωί της Τρίτης (16/4), δεν υπήρχε εισιτήριο ούτε για δείγμα! Το αυριανό θα είναι το πρώτο Sold Out κατά την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως στην Τούμπα το βράδυ της Πέμπτης δεν θα πέφτει... καρφίτσα για πρώτη φορά μετά από δύο χρόνια.

Πιο συγκεκριμένα, το τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι του ΠΑΟΚ, στο οποίο τα εισιτήρια έγιναν ανάρπαστα από τον κόσμο της ομάδας ήταν στις 14 Απριλίου 2022 και στη ρεβάνς κόντρα στη Μαρσέιγ και πάλι για τη φάση των «8» του Europa Conference League. Aπό τότε μέχρι και το παιχνίδι με τους Βέλγους υπήρχαν πολλά παιχνίδια που η Τούμπα ήταν γεμάτη, όμως για πρώτη φορά εξαντλήθηκε και το τελευταίο εισιτήριο που υπήρχε διαθέσιμο.

Το μήνυμα των Συνδέσμων για το παιχνίδι με τη Μπριζ

Η ανακοίνωση των οργανωμένων για τον αυριανό αγώνα με τους Βέλγους.

Το δικό τους μήνυμα έστειλαν οι Σύνδεσμοι Φίλων Οργανωμένων Οπαδών του ΠΑΟΚ εν όψει της αυριανής αναμέτρησης κόντρα στην Μπριζ για τον δεύτερο προημιτελικό του UECL.

Όπως αναφέρουν στη σχετική ανακοίνωση: «Ο Π.Α.Ο.Κ. ΜΑΣ δίνει άλλη μια ευρωπαϊκή μάχη .Γινόμαστε ο 12ος παίκτης και με όπλο την φωνή μας και μόνο σπρώχνουμε την ΟΜΑΔΑ σε άλλη μια ιστορική πρόκριση!Τα μάτια στους οργανωτές και στα παιδιά που ομορφαίνουν την κερκίδα, τα κινητά στην τσέπη και 90 λεπτά ή όσο χρειαστεί ηχητικής βίας.