Κωνσταντέλιας ή Κοτάρσκι; (vid)

Ιδού ή… ψηφοφορία!

PAOK24

Τη δυνατότητα να αναδείξουν την καλύτερη “ασπρόμαυρη” ενέργεια για τον μήνα Νοέμβριο, έχουν εδώ και λίγα λεπτά οι φίλοι του ΠΑΟΚ, μέσω της επίσημης ιστοσελίδα της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.

Υποψήφιοι; Οι Γιάννης Κωνσταντέλιας και Ντομινίκ Κοτάρσκι!

Η σχετική ανακοίνωση, αναφέρει μεταξύ άλλων:

“Δύο απίθανες αποκρούσεις και μία μαγική ενέργεια ρίχνονται στη μάχη για το PAOK TV Play of the Month Νοεμβρίου. Εσείς θα κρίνετε το τελικό αποτέλεσμα μέσω paokfc.gr.

Ο Ντόμινικ Κοτάρσκι θέτει διπλή υποψηφιότητα. Ο Κροάτης στο παιχνίδι κόντρα στον Ολυμπιακό στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» και συγκεκριμένα στο 23ο λεπτό έκανε μία καθοριστική απόκρουση. Ο Φουρτούνης βρήκε τον Ποντένσε στο δεύτερο δοκάρι, αυτός πλάσαρε από κοντά, αλλά ο Mr.Fantastic του Δικεφάλου έδρασε σωτήρια και κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία του.

Μία αντίστοιχη φάση και στο ματς κόντρα στην Άιντραχτ στη Φρανκφούρτη με τον Κοτάρσκι να μπλοκάρει καταπληκτικά το εξ επαφής πλασέ του Μαρμούς.

Κλείνουμε με μία μαγική ασίστ. Ή καλύτερα μία μαγική ενέργεια στο σύνολό της. Ο Γιάννης Κωνσταντέλιας στο παιχνίδι κόντρα στον Ολυμπιακό και ενώ το σκορ ήταν στο 3-0, πήρε την μπάλα μέσα στην μεγάλη περιοχή, μετά από εξαιρετική ομαδική προσπάθεια, απέφυγε με μια απίθανη ντρίμπλα τον Πασχαλάκη και με ένα ασύλληπτο τακουνάκι, έβγαλε τον Οζντόεφ μόνο απέναντι στο τέρμα κι ο Ρώσος με ψύχραιμο πλασέ έγραψε στο 4-0″.

Ανατροπή από… δώρο (vid)

Από φάουλ που υπέδειξε ο Σρέντερ το δεύτερο γκολ της ΑΕΚ

Από ένα φάουλ που καταλόγισε ο Σρέντερ σε βάρος του Κουλιεράκη και ξεσήκωσε τις αντιδράσεις των ανθρώπων του ΠΑΟΚ προήλθε το δεύτερο γκολ της ΑΕΚ στην Τούμπα.

Οι φιλοξενούμενοι εκτέλεσαν το φάουλ με τον Σβαμπ στην προσπάθεια του να απομακρύνει να στέλνει τη μπάλα προς την εστία του ΠΑΟΚ, με τον Κοτάρσκι να απομακρύνει, αλλά στη συνέχεια της φάσης τον Βίντα να σκοράρει από κοντά για το 1-2 στο 75'.

Η φάση ελέγχθηκε από το VAR, αλλά το γκολ μέτρησε κανονικά.

LIVE: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

Ζωντανή ενημέρωση μέσα από το PAOK24

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στην Τούμπα την ΑΕΚ, σε ένα παιχνίδι που ενδέχεται να καθορίσει την υπόθεση "τίτλος".

Το PAOK24 σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Stoximan Super League.

Απάντησε ο Πινέδα για το 1-1 (vid)

Με ατομική ενέργεια

Γρήγορη απάντηση της ΑΕΚ στο προβάδισμα του ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια.

Ο Πινέδα με ατομική ενέργεια μπήκε στην περιοχή των «ασπρόμαυρων» που δεν μπόρεσαν να τον σταματήσουν.

Με σουτ που έκανε κέρδισε τον Κοτάρσκι με τη μπάλα πρώτα να πηγαίνει στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα για το 1-1 στο 9ο λεπτό.

Δείτε και τα δύο γκολ που έχουν μπει έως τώρα στην Τούμπα...