Επιστροφή Ιγκουάιν

Είναι από τα πιο μεγάλα ονόματα της Νάπολι, αυτός που έπαιξε και στον τελικό του μουντιάλ. Τι ισχύει για τον Αργεντινό και την παρουσία του στο ματς με τον ΠΑΟΚ, μια και επιστρέφει νωρίτερα από την ημέρα που τελειώνει η άδειά του…

Δημήτρης Τσορμπατζόγλου

Η Νάπολι υποδέχεται σήμερα τον Ιγκουαίν που ξεκουράστηκε λίγες ημέρες και πρέπει να βιαστεί και να ετοιμαστεί ενόψει των κρίσιμων Ευρωπαϊκών αγώνων για την Ιταλική  ομάδα.

Σημερινό ρεπορτάζ στο canalenapoli.it αναφέρει ότι…. «στον ορίζοντα για την Νάπολι υπάρχουν οι προκλήσεις των φιλικών αγώνων με  ΠΑΟΚ, με Μπαρτσελόνα  και  Παρί Σεν Ζερμέν, αλλά κυρίως τα play-off του Champions League .

Με την ευκαιρία του πρώτου αγώνα της σεζόν στο San Paolo, που έχει προγραμματιστεί στις 2 Αυγούστου, μπορεί να υπάρξει μια έκπληξη. Ο Gonzalo Higuain επιστρέφει από τις διακοπές του 48 ώρες νωρίτερα και εκείνο το βράδυ θα στηρίξει τους συμπαίκτες του από τις κερκίδες».

MEDIA

Ο Ολιβέιρα και οι νεαροί (vid)

Αναλύσεις και σχόλια με τη «σφραγίδα» του PAOK24 News

Με μια ακόμα ζωντανή εκπομπή μέσω του YouTube το PAOK24 News σας κράτησε συντροφιά το βράδυ της Παρασκευής.

Στ. Κόλκας, Δ. Τσορμπατζόγλου, Σ. Αναστασιάδης ανέλυσαν και σχολίασαν όλα τα τελευταία νέα γύρω από τον ΠΑΟΚ και όχι μόνο!

Δείτε ξανά την εκπομπή της Παρασκευής στο παρακάτω link.

Το παράδοξο με Κωνσταντέλια

90λεπτο μετά από πάρα πολύ καιρό σε επίσημο παιχνίδι για το νεαρό ποδοσφαιριστή

Με τους Κωνσταντέλια και Παναγιώτου στο βασικό σχήμα η Εθνική Ελπίδων της χώρας μας επικράτησε με 1-0 της Πολωνίας σε φιλικό παιχνίδι στο Μπιάλιστοκ.

Αμφότεροι οι παίκτες αγωνίστηκαν σε ολόκληρο το 90λεπτο, ενώ σαν αλλαγή κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης πέρασε ο Κουτεντάκης.

Αυτή ήταν η πρώτη φορά μετά από ένα μεγάλο διάστημα για τον Κωνσταντέλια ο οποίος έμεινε από την αρχή μέχρι το τέλος του αγώνα στο χορτάρι.

Η τελευταία καταγραφή 90λεπτου σε επίσημο παιχνίδι είναι αυτή τον Ιούλιο του 2020 στον συναρπαστικό τελικό της Κ17 του ΠΑΟΚ κόντρα στον Ολυμπιακό, που βρήκε τους «ασπρόμαυρους» νικητές στα πέναλτι μετά το 3-3 της κανονικής διάρκειας και της παράτασης.

Από εκεί και έπειτα, ο Κωνσταντέλιας καταγράφει μόνο συμμετοχές, αλλά ποτέ 90λεπτο.