PAOK24

Όπως είναι γνωστό εδώ και λίγο καιρό, ο Πάολο Ντιμπάλα δεν θα ανανεώσει με την Γιουβέντους το συμβόλαιο του, με αποτέλεσμα να μένει ελεύθερος το ερχόμενο καλοκαίρι.

Οι μνηστήρες είναι ήδη πολλοί, με την Κυπελλούχο Ιταλίας Ίντερ, να έχει εκφράσει έντονα το ενδιαφέρον της για την απόκτηση του Αργεντινού. Ωστόσο από ότι φαίνεται, στο κυνήγι του Ντιμπάλα έχει μπει δυνατά και η Άρσεναλ του Μικέλ Αρτέτα.

Όπως αναφέρει ο Ιταλός ρεπόρτερ, Μαρσέλο Τσιρίκο, αν η ομάδα του Λονδίνου καταφέρει να τερματίσει στην 4αδα της Premier League, άρα αν εξασφαλίσει εισιτήριο για το Champions League της επόμενης χρονιάς, τότε ο Ντιμπάλα θα γίνει «Κανονιέρης»!

Για την ώρα η κόκκινη πλευρά του Λονδίνου κρατά την τύχη στα χέρια της, μιας και βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Premier League. Ωστόσο η ήττα της την Πέμπτη(12/5) από την Τότεναμ, έχει φέρει τους «Spurs» σε απόσταση αναπνοής, δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.

Champions League: Η βραδιά των «Ταύρων» (vid)

«Άνοιξαν λογαριασμό» στον 5ο κι 6ο όμιλο του Champions League, Σάλτσμπουργκ και Λειψία

«Άνοιξαν λογαριασμό» στον 5ο κι 6ο όμιλο του Champions League, Σάλτσμπουργκ και Λειψία, με τις εντός έδρας νίκες που πέτυχαν επί των Ντιναμό Ζάγκρεμπ (1-0) και Σέλτικ (3-1) αντίστοιχα, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Η πρωταθλήτρια Αυστρίας με το γκολ του Οκαφόρ (πέναλτι) πήρε το πρώτο της «τρίποντο» και ταυτόχρονα διατήρησε το αήττητο στα μισά της φάσης των ομίλων (προερχόταν από δύο ισοπαλίες).

Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Ντιναμό ισοφάρισε με την κεφαλιά του Ντρμιτς, αλλά σωστά το γκολ δε μέτρησε, καθώς ο σκόρερ των Κροατών ήταν σε θέση οφσάιντ.

Προσωρινά, μάλιστα, ανέβηκε στην κορυφή του 5ου γκρουπ, αλλά η Μίλαν θα έχει αργότερα την ευκαιρία να βρεθεί ξανά μόνη στο ρετιρέ, αρκεί να περάσει νικηφόρα από το «Στάμφορντ Μπριτζ» απέναντι στην Τσέλσι.

Μετά από δύο ήττες στο ξεκίνημα, η Λειψία πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στον 6ο όμιλο, με 3-1 επί της Σέλτικ. Νίκη, που έβαλε στο κόλπο της πρόκρισης τη γερμανική ομάδα και την οφείλει σε πολύ μεγάλο βαθμό στο γκολκίπερ των «καθολικών», Τζο Χαρτ.

Ο πολύπειρος Άγγλος «πορτιέρε» έκανε τραγικό λάθος στο 64ο λεπτό (πάσαρε στον Σομποσλάι), από το οποίο προήλθε το 2-1 των γηπεδούχων, με το πλασέ του Αντρέ Σίλβα. Δέκα τρία λεπτά μετά ο Πορτογάλος «υπέγραψε» με εξαιρετικό τελείωμα τη νίκη των «Ταύρων», με το δεύτερο προσωπικό του γκολ!

Χωρίς νίκη (2 ήττες και μία ισοπαλία) έμεινε η Σέλτικ μετά από τρεις αγώνες. Στο 82ο λεπτό ο Γιώργος Γιακουμάκης πήρε την θέση του Φουρουχάσι στην ενδεκάδα των Σκωτσέζων.

Δείτε τα γκολ των αγώνων

Στράντζαλη: «Πολύ χαρούμενη που είμαι στον ΠΑΟΚ» (vid)

Οι δηλώσεις της ακραίας του Δικεφάλου

Η Όλγα Στράντζαλη αποτελεί ένα από τα μεταγραφικά αποκτήματα του γυναικείου τμήματος βόλεϊ της ομάδας, με την ίδια να πραγματοποιεί δηλώσεις για τις πρώτες τις εμπειρίες ως παίκτρια του ΠΑΟΚ.

Η 26χρονη ακραία δηλώνει πολύ χαρούμενη που επέστρεψε στην πόλη της και ιδιαίτερα που επέλεξε τον ΠΑΟΚ, βρήκε πολύ οργανωμένη ομάδα και ανυπομονεί να ξεκινήσει η νέα σεζόν.

Δείτε τις δηλώσεις:

ΟΦΗ: Τερματίζει δανεισμό μετά από 16 μέρες

Μετά από μόλις δύο εβδομάδες, ο παίκτης αναμένεται να αποτελέσει παρελθόν

Στις 5 Σεπτεμβρίου ο ΟΦΗ ανακοίνωσε την απόκτηση του Μεχντί Ζερκάν, με την μορφή δανεισμού από την γαλλική Μπορτνό.

Σήμερα (21/9), μόλις 16 ημέρες μετά αναζητείται λύση από την κρητική ομάδα προκειμένου να τερματιστεί η συμφωνία με τον γαλλικό σύλλογο και ο παίκτης να απομακρυνθεί από το Ηράκλειο.

Ο Αλγερινός εξτρέμ δεν έχει ικανοποιήσει τον τεχνικό επιτελείο με την μέχρι τώρα παρουσία του, απουσίασε από την σημερινή προπόνηση και ο ΟΦΗ βρίσκεται σε συζητήσεις με την Μπορντό προκειμένου να λυθεί το ζήτημα της απομάκρυνσης του.