Μπράουν: “Ανυπομονούμε για το πρώτο ντέρμπι”

Θωμάς Παπάς

Ο Αντρέ Μπράουν μίλησε για τον πρώτο προημιτελικό του ΠΑΟΚ κόντρα στον Ολυμπιακό για το League Cup του βόλεϊ. Ο Καναδός κεντρικός τόνισε τη σημασία της αναμέτρησης, θεώρησε καλό που ο επαναληπτικός είναι στο PAOK Sports Arena, ενώ τέλος όπως επισήμανε οι προσδοκίες είναι πάντα υψηλές για τον ίδιο και για τον ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

Για τον πρώτο προημιτελικό απέναντι στον Ολυμπιακό για το Λιγκ Καπ: «Είμαστε ενθουσιασμένοι, ξέρουμε ότι θα είναι ένα δύσκολο παιχνίδι, θα είναι ένα καλό παιχνίδι. Ανυπομονούμε για αυτή την πρόκληση και ευελπιστούμε πως θα πάρουμε το αποτέλεσμα που θέλουμε».

Για το αν αποτελεί πλεονέκτημα για τον ΠΑΟΚ πως ο δεύτερος αγώνας θα γίνει στο PAOK Sports Arena: «Φυσικά και είναι. Όποτε πρέπει να αντιμετωπίσεις μια ομάδα δύο φορές, είναι πλεονέκτημα να παίζεις στην έδρα σου τον δεύτερο αγώνα».

Για το τι περιμένει από το Λιγκ Καπ: «Οι προσδοκίες μου δεν αλλάζουν, πηγαίνουμε σε κάθε αγώνα για τη νίκη, είτε είναι για το πρωτάθλημα είτε για το Λιγκ Καπ. Εγώ πάντα θέτω υψηλές προσδοκίες και ελπίζω να ανταπεξέλθουμε για την ομάδα, τους φιλάθλους αλλά και όλους όσους συμπεριλαμβάνονται στον σύλλογο».

ΑΣ

Από θέση ισχύος στο ντέρμπι!

Έπιασε… 21 ο ΠΑΟΚ και περιμένει Ολυμπιακό

Με το απόλυτο των 7 νικών σε 7 ματς και χωρίς βαθμολογική απώλεια συνεχίζει στη Volley League γυναικών ο ΠΑΟΚ που απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής.

Το σύνολο του Μάρκο Φενόλιο μετά και την άνετη νίκη επί του ΖΑΟΝ ανέβηκε στους 21 βαθμούς και πλέον στρέφει την προσοχή του στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό το Σάββατο στις 17:00 στο «Παλατάκι».

ΑΣ

Το… μαγικό του Ουόλς και το τρίποντο του ΠΑΟΚ (vids)

Οι καλύτερες στιγμές της νίκης επί του Μιλώνα και η τρομερή έμπνευση του Καναδού πασαδόρου

Νίκη που τον φέρνει στην κορυφή της βαθμολογίας πέτυχε η ανδρική ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ το βράδυ του Σαββάτου επί του Μίλωνα με 3-0 σετ.

Οι παίκτες του Γιόσκο Μιλενκόσκι απέδειξαν την ανωτερότητά τους μέσα στον αγωνιστικό χώρο προσφέροντας αρκετές φορές και θέαμα.

Όπως για παράδειγμα η τρομερή έμπνευση του Μπρετ Ουόλς κατά τη διάρκεια του 3ου σετ, όταν ο Καναδός πέρασε στο αντίπαλο τερέν έβγαλε την πάσα με εντυπωσιακό τρόπο στον Ντεν Ντρις που τελείωσε υποδειγματικά τη φάση.

ΑΣ

Πάτησε κορυφή ο ΠΑΟΚ!

Μετά την ήττα του Ολυμπιακού, από τον Παναθηναϊκό

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε εύκολα με 3-0 σετ απέναντι στον Μίλωνα, με την ομάδα του Μιλένκοσκι να πραγματοποιεί καλή εμφάνιση ελπίζοντας παράλληλα σε ήττα του Ολυμπιακού, ώστε να τον φτάσει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Αυτό συνέβη και μάλιστα με ανατροπή από τον Παναθηναϊκό, ο οποίος πήρε το ντέρμπι «αιωνίων» με 3-2 σετ, και ενώ έχανε με 0-2, με αποτέλεσμα οι ερυθρόλευκοι να πάρουν μόνο έναν βαθμό και πλέον να έχουν τον ΠΑΟΚ συγκάτοικο στην κορυφή της βαθμολογίας, με 15 βαθμούς.