ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Καταδικαστική ήττα στο Άργος

Ο ΠΑΟΚ θα επιστρέψει με άδεια χέρια στη Θεσσαλονίκη, καθώς ηττήθηκε με 25-22 από τον Διομήδη στο Άργος.

Δημήτρης Τσίτσης

Ο “Δικέφαλος” στόχευε αποκλειστικά στη νίκη σήμερα, καθώς ήθελε να μείνει “ζωντανός” στη “μάχη” για την εξασφάλιση μίας θέσης στους τελικούς του πρωταθλήματος, κάτι που πλέον είναι… απίθανο.

Το σύνολο του Νίκου Γεωργιάδη μπήκε καλά στον αγώνα, ωστόσο παρά το γεγονός ότι ήταν μπροστά στο σκορ σε μεγάλο κομμάτι του πρώτου μέρους, έχασε το προβάδισμα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου και δε μπόρεσε από εκείνο το σημείο και μετά να πλησιάσει τον Διομήδη.

Ο Διομήδης στην επανάληψη έκανε το 14-13, 20-15 και κάπου εκεί ο ΠΑΟΚ δεν είχε τις απαντήσεις για να επιστρέψει στον αγώνα.

Με τη σημερινή ήττα, ο ΠΑΟΚ έχασε και μαθηματικά τις ελπίδες που είχε για να παρευρεθεί στον τελικό του πρωταθλήματος, εκεί όπου θα αναμετρηθούν ο Διομήδης με τον Φίλιππο Βέροιας.

Ο Δικέφαλος θα κλείσει τη φετινή σεζόν το ερχόμενο Σάββατο, υποδεχόμενος στη Μίκρα τον Ποσειδώνα Λουτρακίου.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-2. 6-4, 7-6, 7-8, 11-8 (ημχ), 12-9, 14-11, 14-13, 20-15,  23-19, 25-22.

Διομήδης (Δημητρούλιας): Κοτανίδης, Μεγαλοοικονόμου, Καρκαλάτος 2, Κρεμαστιώτης, Πασσιάς 3, Κοροβέσης, Τζούριτς, Άντρεγιτς 1, Ντάσεβιτς, Τουνγκελίδης, Σαμαράς 4, Σεϊρεκίδης 2, Μυλωνάς 2, Λοΐζος, Δάσκαλος, Παπαδόπουλος 11.

ΠΑΟΚ (Γεωργιάδης): Ζάγκας, Αραμπατζής, Παλάσκας 4, Τσεσμετζίδης, Νικολαΐδης 8, Κοκώνης 4, Τσαμουρίδης, Μπουκοβίνας, Πετρίδης 1, Αλβανός 3, Κωστακίδης, Καραγκιοζόπουλος, Κυπραίος, Τριανταφύλλου, Κεσίδης 2.

17-15 για τον ΠΑΟΚ με τον Πετρίδη

Ο ΠΑΟΚ μειώνει σε 16-14 με τον Νικολαϊδη, αλλά ο Διομήδης “απαντάει” και πάλι και κάνει το 17-14

Χαμένη επίθεση για τον ΠΑΟΚ και στην αντεπίθεση οι γηπεδούχοι κάνουν το 16-13

15-13 ο Διομήδης ανοίγει κι άλλο τη διαφορά

Τάιμ άουτ

Ο Κεσίδης κάνει το 14-13 για τον ΠΑΟΚ και πάει το παιχνίδι στον πόντο

Ωραία αντεπίθεση από τον ΠΑΟΚ, αλλά ο τερματοφύλακας του Διομήδη σταματάει τους παίκτες του Νίκου Γεωργιάδη

Κι άλλο γκολ για τον ΠΑΟΚ! Ο Πετρίδης κάνει το 14-12

Γκολ για τον ΠΑΟΚ! Μειώνει σε 14-11 ο “Δικέφαλος”

Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο

Λήξη ημιχρόνου. 11-8 βρίσκεται πίσω στο σκορ ο ΠΑΟΚ. Ο Δικέφαλος πατούσε πολύ καλά μέχρι το 25′ αλλά λόγω των πολλών συνεχόμενων λαθών στο τελευταίο 5λεπτο του ημιχρόνου, έδωσε τη δυνατότητα στον Διομήδη να πάρει μια διαφορά 3 τερμάτων.

Κι άλλο γκολ για την ΠΑΟΚάρα! 6-8 ποιος άλλος…Νικολαϊδης στο 21′

Γκοοολ! 6-7 μπροστά ο ΠΑΟΚ και πάλι με Νικολαϊδη!

Γκολ για τον ΠΑΟΚ! 6-6 ισοφαρίζει ο Νικολαϊδης στο 18′

6-5 μειώνει ο ΠΑΟΚ με τον Αλβανό στο 17′

Λάθος του ΠΑΟΚ και στην αντεπίθεση ο Διομήδης κάνει το 6-4 στο 15′

5-4. Γκολ ο ΠΑΟΚ με τον Κοκώνη και πάλι

Νέο πέναλτι για τους γηπεδούχους και 5-3

4-3 μειώνει ο Δικέφαλος στο 13′ με Κοκώνη

4-2 ο Διομήδης. Έχει μπλοκάρει επιθετικά ο ΠΑΟΚ.

Πέναλτι και πάλι για τον Διομήδη. Εύστοχο και 3-2 μπροστά οι γηπεδούχοι. Δίλεπτη στον Αλβανό στο 10:36

Δίλεπτη στον Κοκώνη και πέναλτι για τον Διομήδη. 2-2 ισοφαρίζουν οι γηπεδούχοι στο 7′

1-2 μειώνει ο Διομήδης στο 5’

Γκολ για τον ΠΑΟΚ. 0-2 και πάλι Νικολαϊδης

0-1 ο ΠΑΟΚ με Νικολαϊδη

Το παιχνίδι ξεκίνησε

Για να προκριθεί στους τελικούς του πρωταθλήματος, ο ΠΑΟΚ χρειάζεται να νικήσει σήμερα τον Διομήδη αλλά και το ερχόμενο Σάββατο τον Ποσειδώνα Λουτρακίου στη Μίκρα και παράλληλα να ελπίζει σε ήττα του Φίλιππου στα δυο δικά του εναπομείναντα παιχνίδια. Η ομάδα του Άργους χρειάζεται μόνο έναν βαθμό στους αγώνες με ΠΑΟΚ και Φίλιππο για να μπει στους τελικούς με πλεονέκτημα έδρας.

Στις φετινές μεταξύ τους αναμετρήσεις στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος , ΠΑΟΚ και Διομήδης  είχαν από μία νίκη. Στην αναμέτρηση της 5ης αγωνιστικής, στη Μίκρα ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε με 26-24, ενώ στον αγώνα του δεύτερου γύρου, ο Διομήδης επικράτησε με 28-23.

Η μοναδική ομάδα που έχει σπάσει την έδρα του Διομήδη τα τελευταία δύο χρόνια είναι ο ΠΑΟΚ. Αυτό συνέβη στον περσινό πρώτο τελικό του πρωταθλήματος. Φέτος η ομάδα του Άργους έχει 13 νίκες σε ισάριθμους εντός έδρας αγώνες.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Ζάγκας, Αραμπατζής, Παλάσκας , Τσεσμετζίδης, Νικολαϊδης , Κοκκώνης , Τσαμουρίδης, Μπουκοβίνας, Πετρίδης , Αλβανός , Κωστακίδης, Καραγκιοζόπουλος, Κυπραίος, Τριανταφύλλου, Κεσίδης.

6. ΑΣΕ Δούκα 13

Φίλες και φίλοι του PAOK24 καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την προσπάθεια του ΠΑΟΚ να αποδράσει με το «διπλό» από το κλειστό της Αγίας Τριάδας και να συνεχίσει έτσι να ελπίζει για την πρόκριση στους τελικούς του πρωταθλήματος.

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ (Live Stream)

Δείτε ζωντανά τον πρώτο ημιτελικό των playoffs της Handball Premier

Ανοίγει η αυλαία των ημιτελικών στα playoffs της Handball Premier με τον ΠΑΟΚ να αντιμετωπίζει με μειονέκτημα έδρας την ΑΕΚ.

Η πρόκριση στους τελικούς κρίνεται στις δύο νίκες.

Η σειρά θα έρθει στη Θεσσαλονίκη μετά το Πάσχα και εάν χρειαστεί και τρίτο παιχνίδι θα γίνει στην έδρα της ΑΕΚ.

Δείτε ζωντανά...

1ο ημίχρονο:

2-2 στο 5'

Μπαίνει στη μάχη των ημιτελικών

Ο ΠΑΟΚ σήμερα δοκιμάζεται κόντρα στην ΑΕΚ

Πρώτο παιχνίδι της ημιτελικής σειράς των playoffs της Handball Premier μεταξύ του ΠΑΟΚ και της ΑΕΚ με την Ένωση να έχει το πλεονέκτημα έδρας και τη σειρά να ξεκινάει σήμερα στις 18:00 από το Κλειστό Γυμναστήριο Καματερού.

Οι μάχες μεταξύ των δύο Δικεφάλων ήταν προγραμματισμένες να ξεκινήσουν το προηγούμενο Σάββατο, ωστόσο η τροφική δηλητηρίαση που χτύπησε παίκτες και τεχνικό τιμ των «ασπρόμαυρων» οδήγησε στην αναβολή του αγώνα.

Η πρόκριση στους τελικούς κρίνεται στις 2 νίκες, με τη σειρά να μεταφέρεται μετά το Πάσχα στη Μίκρα και εάν χρειαστεί τρίτο ματς αυτό θα γίνει ξανά στην έδρα της ΑΕΚ,

Ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ, Λευτέρης Παπάζογλου, δήλωσε:

«Μπροστά μας έχουμε ένα δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι, έναν ημιτελικό, απέναντι σ' έναν πολύ δυνατό αντίπαλο. Πρέπει να ακολουθήσουμε πιστά το πλάνο μας και να είμαστε συγκεντρωμένοι 60 λεπτά για να διεκδικήσουμε τη νίκη».

Ο αγώνας θα μεταδοθεί μέσω του καναλιού AEK Athletic Club στο YouTube.

Με απόλυτη επιτυχία το 2ο Street Handball του ΠΑΟΚ

Όμορφες στιγμές για τους μικρούς αθλητές

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε το 2ο Street Handball, στο σχολικό γυμναστήριο της Παπάφη, από την Ακαδημία Χάντμπολ του ΠΑΟΚ.

Με φιλοξενούμενη την ομάδα από τη Λάρισα, μικροί μαθητές και μαθήτριες, αγωνίστηκαν και απόλαυσαν το παιχνίδι, παρουσία αθλητών της αντρικής ομάδας.

Οι νεαροί αθλητές και οι νεαρές αθλήτριες, είχαν την ευκαιρία να φωτογραφηθούν με το κύπελλο το οποίο κατέκτησε η αντρική ομάδα στην Χαλκίδα.

Η Ακαδημία Χάντμπολ του ΠΑΟΚ, ευχαριστεί όλους τους γονείς για τη συνεχή εμψύχωση των μικρών αθλητών, και ιδιαιτέρως την αποστολή από τη Λάρισα, με τον προπονητή, Βασίλη Γκουράβα και τους συνεργάτες του. Τέλος, τον καθηγητή Φυσικής Αγωγής, Γιάννη Μπαχά, και τον μαθητή του και απόφοιτο την πρόσφατης Σχολής Διαιτητων, Γρηγόρη Σαλτσίδη, για την άψογη διαιτησία των αγώνων.