Το ΠΑΟΚ-Αερωπός ManDynamic στο AC PAOK TV!

Ακόμη ένα ασπρόμαυρο Σάββατο από το επίσημο κανάλι του ΑΣ ΠΑΟΚ

Θωμάς Παπάς

Την δυνατότητα να παρακολουθήσετε την αναμέτρηση της 5ης αγωνιστικής της Handball Premier μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Αερωπού ManDynamic, θα έχετε μέσω του επίσημου καναλιού του Α.Σ. ΠΑΟΚ στο YouTube (AC PAOK TV).

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται το Σάββατο 16 Οκτωβρίου και ώρα 18:00 τον Αερωπό ManDynamic, και θέλει να συνεχίσει την αήττητη πορεία του στην πρώτη φάση της Handball Premier.

Το Γραφείο Τύπου του ΠΑΟΚ δίνει την ευκαιρία σε όλους τους φίλους του Δικεφάλου να παρακολουθήσουν με εικόνα, ήχο, περιγραφή και σχολιασμό τον αγώνα.

Μετά το παιχνίδι, θα ακολουθήσει Post-Game με δηλώσεις των κύριων πρωταγωνιστών.

Την μετάδοση του αγώνα την προσφέρει η εταιρία Ησαϊάδης Α.Ε.

ΑΣ

“Μία ήττα που δεν κρίνει τίποτα”

Δεν αγχώνεται παρά την ήττα ο Δημήτρης Πελεκίδης

Ο ΠΑΟΚ Mateco έχασε από τη Νέα Ιωνία, αλλά παραμένει στην πρώτη θέση και βλέπει με αισιοδοξία τη συνέχεια στην προσπάθεια του να κρατήσει τα σκήπτρα εντός συνόρων. Από την πλευρά του ο προπονητής της ομάδας Δημήτρης Πελεκίδης, τόνισε ότι η ήττα ήρθε από την κακή εμφάνιση της ομάδας και αυτό δεν κοστίζει στη συνολική εικόνα της ομάδας, αλλά δεν την βγάζει και εκτός στόχων.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Δημήτρη Πελεκίδη στην ιστοσελίδα του ΑΣ ΠΑΟΚ:

“Ήταν ένα πολύ κακό παιχνίδι και στα 60 λεπτά, ήταν ένας αγώνας στον οποίο κυριάρχησαν οι τερματοφύλακες και οι άμυνες των δύο ομάδων. Όταν σκοράρεις σ’ ένα παιχνίδι 15 τέρματα δεν μπορείς να πεις πολλά πράγματα, νομίζω το αποτέλεσμα είναι αναμενόμενο, ήταν ξεκάθαρο το πρόβλημα στον επιθετικό τομέα. Είναι μία ήττα η οποία έγινε, και έρχεται σ’ ένα σημείο στο οποίο κατά πάσα πιθανότητα δεν θα μας επηρεάσει στην εξέλιξη του πρωταθλήματος.

Ήταν μία ήττα η οποία δεν κρίνει τίποτα. Εμείς πρέπει να την χρησιμοποιήσουμε σαν μάθημα, ώστε όταν έρθει η στιγμή που θα πρέπει να είμαστε πιο αποτελεσματικοί και να διεκδικήσουμε τη νίκη. Σήμερα είχαμε και την απουσία της Μπροκάρντο, η οποία εκ του αποτελέσματος κρίνεται κομβική στην επίθεση, ωστόσο αυτά υπάρχουν στον αθλητισμό οπότε θα πρέπει να συνεχίσουμε, ώστε η ομάδα να βελτιωθεί και να πάρει τους εγχώριους τίτλους.”

ΑΣ

Την πάτησε

Είδηση, η ήττα του ΠΑΟΚ μετά από χρόνια

Με το… αριστερό ξεκίνημα στη Β’ φάση του πρωταθλήματος για τη γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ που γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 17-15 από τη Νέα Ιωνία.

Σ’ ένα νευρικά επιθετικά πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τον ΠΑΟΚ Mαteco να διατηρεί ένα μικρό προβάδισμα, 2-3, το οποίο αύξησε στην συνέχεια, 4-6. Οι «ασπρόμαυρες» συνέχισαν να διατηρούν το προβάδισμα τους, 6-8, και πήγαν μπροστά στα αποδυτήρια με 7-10.

Διαφορετική ήταν η εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου, με τις γηπεδούχες να βγάζουν αντίδραση, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια, 10-10. Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ, 12-12, μένοντας μαζί μέχρι και το τελευταίο τέταρτο του παιχνιδιού, 13-14. Πέντε λεπτά πριν το τέλος, ο Δικέφαλος διατηρούσε το προβάδισμα, 14-15, ωστόσο στην συνέχεια «μπλόκαρε» επιθετικά, γνωρίζοντας την ήττα με 17-15.

Επόμενη αγωνιστική για την ομάδα του Δημήτρη Πελεκίδη, το Σάββατο 11 Δεκεμβρίου απέναντι στον ΓΑΣ Καματερού, εντός έδρας, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.

ΠΑΟΚ Mαteco (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 6, Μπατζαρακούδη, Μαυροσαββίδου, Μεντεσίδου, Καγιούμοβα, Μπουράτο, Αμβροσιάδου, Τασέφσκα, Αργυροπούλου 2, Βέτκοβα, Σεβδίλη 2, Νίκολιτς 2, Καραχαρίδη, Γκλομπάρεβιτς 2, Βινιούκοβα 1.

ΑΣ

Τώρα αρχίζει το καλό!

Στην Αθήνα ο ΠΑΟΚ για την πρεμιέρα της Β’ φάσης

Για την 1η αγωνιστική της Β’ Φάσης της Α1 Χάντμπολ γυναικών, ο ΠΑΟΚ Μαteco ταξιδεύει στην Αθήνα, προκειμένου να αντιμετωπίσει το Σάββατο 4 Δεκεμβρίου και ώρα 18:00, τον ΟΦΝΙ.

Ο Δικέφαλος, ο οποίος ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στην Α’ Φάση αήττητος, επέκτεινε το σερί του και με τη νίκη-πρόκριση στο Κύπελλο επί του HONDA Πανοραμάτος με 34-25, και μοιάζει με ένα τρένο το οποίο έχει μπει στις «ράγες» του.

Οι «ασπρόμαυρες», έχοντας νικήσει δύο φορές την ΑΕΣΧ Πυλαίας, η οποία πήρε και εκείνη το εισιτήριο για την Β’ Φάση, θα ξεκινήσουν με τέσσερις βαθμούς.

Απέναντι του, ο ΟΦΝΙ, ο οποίος ολοκλήρωσε και εκείνος τις υποχρεώσεις του στην Α’ Φάση αήττητος, και θα ξεκινήσει την «κούρσα» για την Β’ Φάση με τέσσερις βαθμούς, λόγω των δύο νικών κόντρα στον ΓΑΣ Καματερού. Για τον θεσμό του Κυπέλλου, πήρε την πρόκριση στην προημιτελική φάση, επικρατώντας της ΑΕΣΧ Πυλαίας με 21-24 στην Θεσσαλονίκη.

Η Μαρία Νίκολιτς δήλωσε στο acpaok.gr ενόψει της αναμέτρησης:

«Ξεκινάμε τον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος. Παίζουμε κόντρα στον ΟΦΝΙ, έναν αντίπαλο τον οποίο γνωρίζουμε πολύ καλά. Πρόκειται για μία νεαρή και ταλαντούχα ομάδα, η οποία θα μας δημιουργήσει προβλήματα αν δεν είμαστε 100% συγκεντρωμένες στο παιχνίδι μας. Έχουμε προετοιμαστεί κατάλληλα, είμαστε όλες υγιείς, και ταξιδεύουμε στην Αθήνα με μοναδικό στόχο να παίξουμε καλά και να πάρουμε τη νίκη».