Ασπρόμαυρο πάρτι στην Καρδίτσα!

Νέα επιβλητική νίκη του ΠΑΟΚ που έκανε το 6 στα 6 με… μπροστάρη τον κόσμο του.

Την έκτη της νίκη στη σεζόν πανηγύρισε στην Καρδίτσα η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ που επικράτησε με 5-0 της τοπικής Ελπίδας, συνεχίζοντας το αήττητο σερί της στο φετινό πρωτάθλημα.

Τρομερό ξεκίνημα του ΠΑΟΚ που με εντυπωσιακό γκολ της Πούλιου με μακρινό σουτ μπήκε μπροστά στο σκορ στο 11′, με την ίδια παίκτρια να «χτυπάει» λίγε λεπτά μετά με κοντινή προβολή κάνοντας στο 17′ το 0-2. Ορεξάτες και στη συνέχεια οι «ασπρόμαυρες» με την Σπυριδωνίδου στο 28′ να εκμεταλλεύεται μία εξαιρετική σέντρα και με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά να «γράφει» το 0-3. Επτά λεπτά μετά ήταν η σειρά της Κακαμπούκη να κάνει γκολ την ασίστ της Μήτκου με τον δείκτη του σκορ να ανεβαίνει στο 0-4.

Δεύτερο γκολ της Κακαμπούκη στο 81′ με κοντινή προβολή για το 0-5 του ΠΑΟΚ.

Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης η παρουσία πιστών φίλων του ΠΑΟΚ που τηρώντας τα μέτρα ασφαλείας βρέθηκαν στο πλευρό της γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου

Επόμενη αναμέτρηση για τον Δικέφαλο απέναντι στον Άρη εκτός έδρας στις 23/5.