Δεν του βγήκε τίποτα

Πληγώθηκε επιθετικά ο ΠΑΟΚ και γνώρισε την εντός έδρας ήττα

Πρώτη ήττα στη σεζόν για τη γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Δικεφάλου που δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ελευθερίας Μοσχάτου που έφυγε με το διπλό από το «Παλατάκι» επικρατώντας με 56-63 για τη 2η αγωνιστική της Α1.

Ο ΠΑΟΚ αντέδρασε στο καλό ξεκίνημα των φιλοξενούμενων (5-12) και βρήκε τις λύσεις από Χόλιβει, Παυλοπούλου για να περάσει μπροστά στο φινάλε του πρώτου δεκαλέπτου με 18-15.

Με Κιλαζίδου, Κατσαμούρη, Καρλάφτη ο Δικέφαλος ανέβασε τη διαφορά στη δεύτερη περίοδο (24-18), όμως δεν κατάφερε να διατηρηθεί μπροστά με την αθηναϊκή ομάδα μα ένα γρήγορο σερί να «προσπερνά» (26-32). Χόλιβει, Στάνλει «ξύπνησαν» τις «ασπρόμαυρες» (32-32), με το πρώτο ημίχρονο να κλείνει με προβάδισμα βραχείας κεφαλής (32-33) για τις φιλοξενούμενες.

Στο δεύτερο μέρος παρά την προσπάθεια ο ΠΑΟΚ δεν βρήκε τις λύσεις που θα ήθελε στο επιθετικό κομμάτι με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 56-63.

Την ερχόμενη εβδομάδα ο Δικέφαλος ταξιδεύει στη Λευκάδα για να αντιμετωπίσει τη Νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 18-15, 32-33, 45-51, 56-63

ΠΑΟΚ (Κεραμιδάς) : Χόλιβει 15, Στάνλει 4, Χαιριστανίδου 4, Μακιτάλο 3, Παυλοπούλου 13, Κατσαμούρη 4, Καρλάφτη 9, Κιλαζίδου 4, Στοίλκοβιτς.