Όλα εναντίον του!

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για ΠΑΟΚ να φύγει με βαθμό ή βαθμούς σε ματς με ένταση κόντρα στην ΑΕΚ

Την ήττα με 9-7 στην Αθήνα από την ΑΕΚ στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Α1 πόλο των ανδρών γνώρισε ο ΠΑΟΚ.

Οι «ασπρόμαυροι» ήταν μαχητικοί σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, αλλά δεν κατάφεραν να φύγουν από την πρωτεύουσα με βαθμό ή βαθμούς σε ένα ματς με μεγάλη ένταση, χαμένα πέναλτι και εκατέρωθεν αποβολές.

Μεγάλη μάχη στο πρώτο μέρος με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες στο ημίχρονο (5-5).

Ένταση στο τρίτο οκτάλεπτο με τον Κουγιούνη να αποβάλλεται με αντικατάσταση μετά από ένταση με παίκτη της ΑΕΚ και τον αρχηγό του ΠΑΟΚ Σαρησάββα να τιμωρείται με την ίδια ποινή λόγω διαμαρτυρίας. Μπροστά η Ένωση στο σκορ με 7-6.

Στην τελευταία περίοδο οι παίκτες του Θ. Χατζηθεοδώρου είδαν το δοκάρι να μην τους κάνει τη χάρη, καθώς επίθεση του Π. Προσινικλή, αλλά και πέναλτι των Μιλάρντοβιτς, Κεχαλάρη κατέληξαν εκεί, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να φτάσουν στη νίκη με 9-7.

Ο ΠΑΟΚ παραμένει στους 9 βαθμούς και δίνει το επόμενο παιχνίδι του στις 8/1 κόντρα στον Εθνικό στο Ποσειδώνιο.

Οκτάλεπτα: 3-2, 2-3, 2-1, 2-1.

ΠΑΟΚ DOMUS ERGO (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Σαρησάββας 1, Μηλάς, Προσινικλής, Μαρινάγης Γ. 2, Κεχαλάρης 1, Λιλάρντοβιτς 1, Μαραγκός, Μπαγλατζής, Προσινικλής 1, Κούπμαν 1, Κουγιούνης, Μανθογιάννης, Ιωσήφ, Καρατζάς.