Νικολαΐδης: «Με τη στήριξη του κόσμου για την πρόκριση»

Ο ΠΑΟΚ μετράει αντίστροφα για την ευρωπαϊκή μάχη

Την ήττα στην Κροατία με 5 γκολ διαφορά καλείται να υπερκαλύψει η ανδρική ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ το απόγευμα της Κυριακής στις 16:00 στη Μίκρα.

Ο Δικέφαλος υποδέχεται την Σεσβέτε με στόχο να φτάσει στην ανατροπή που θα του δώσει το εισιτήριο για την επόμενη φάση του EHF  European Cup.

Ο αρχηγός του τμήματος, Νίκος Νικολαΐδης σε δηλώσεις του τόνισε:

«Γνωρίζαμε ότι η κροατική, MRK Sesvete, είναι μία καλή ομάδα, προερχόμενη από ένα δυνατό πρωτάθλημα. Στο παιχνίδι ένα νεκρό δεκάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο μας έφερε να κυνηγάμε το σκορ σε όλο το παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο βελτιώσαμε την άμυνα μας, ήμασταν πιο εύστοχοι, και έτσι ήρθε το τελικό αποτέλεσμα.

Είναι ένα σκορ το οποίο μας επιτρέπει θεωρώ να σκεφτόμαστε την πρόκριση. Σε συνδυασμό με την έδρα μας και την στήριξη του κόσμου μας, θα καταφέρουμε την πρόκριση!».