Συνεχίζει δυναμικά

Με κορυφαίες Ουίλσον, Θεοδώρου ο ΠΑΟΚ πήρε ακόμα μια νίκη

Στα… ψηλά της βαθμολογίας συνεχίζει η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του ΠΑΟΚ που επικράτησε του Εύνικου στο Παλατάκι με 80-72 για την 6η αγωνιστική της Α1.

Ο Δικέφαλος ανέβηκε πλέον στο 5-1 με τις Θεοδώρου, Ουίλσον να είναι κορυφαίες, ενώ εκτός έμεινε λόγω ίωσης η Κιλαζίδου.

Η σκυτάλη στο προβάδισμα άλλαζε διαρκώς χέρια στο πρώτο δεκάλεπτο με τις φιλοξενούμενες να είναι μπροστά με 24-25.

Με πρωταγωνίστριες τις Ουίλσον, Θεοδώρου, ο ΠΑΟΚ πήρε τα ηνία στη δεύτερη περίοδο και πήγε μπροστά στα αποδυτήρια με 46-42.

Με τρίποντα των Κολλάτου, Καρλάφτη ο Δικέφαλος προηγήθηκε με +10 στο 27′ (61-51), οι φιλοξενούμενες απάντησαν (61-56), αλλά Ουίλιαμς και Ουίλσον ανέβασαν ξανά τη διαφορά (68-56) με το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με 68-58.

Με Ουίλιαμς, Θεοδώρου οι ασπρόμαυρες έμειναν σταθερά μπροστά και στην τελευταία περίοδο και πανηγύρισαν μια ακόμα νίκη με 80-72.

Το επόμενο Σάββατο ο ΠΑΟΚ φιλοξενείται στη Λευκάδα από την τοπική Νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 24-25, 46-42, 68-58, 80-72

ΠΑΟΚ (Αγγελίδης): Κιολεόγλου 3(1), Θεοδώρου 21(2), Στεφανάκη, Κατσαμούρη 4, Κουκουναρίδου, Ουίλιαμς 13, Τζετ-Ουίλσον 28(4), Καρλάφτη 6(1), Τόγια, Αντωνίου, Μινοβγίδου, Κολλάτου 5(1).