Τρίποντη απόδραση από τον Βόλο για ΠΑΟΚ!

Έκανε το 3 στα 3 η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου

Την τρίτη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πανηγύρισε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ που επικράτησε εκτός έδρας του Βόλου 2004 με 1-2.

Οι γηπεδούχες αιφνιδίασαν τον Δικέφαλο καθώς σκόραραν μόλις στο 1ο λεπτό, όμως η αντίδραση των «ασπρόμαυρων» ήταν άμεση με την Χαλατσογιάννη στο 3′ να φέρνει το ματς στα ίσια με σουτ μέσα από την περιοχή.

Ο ΠΑΟΚ είχε την υπεροχή των κινήσεων, όμως το γκολ δεν ερχόταν και έτσι το πρώτο μέρος βρήκε ισόπαλες τις δύο ομάδες στο 1-1.

Ανάλογο σκηνικό και στην επανάληψη με την Καλέση τελικά να… ξεκλειδώνει την άμυνα του Βόλου. Μετά από σέντρα της Ακίντα η Ελληνίδα παίκτρια στόπαρε τη μπάλα και το σουτ που έκανε βρήκε στόχο διαμορφώνοντας το 1-2 στο 65′.

Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα και ο ΠΑΟΚ έφυγε με το τρίποντο.

Στα αξιοσημείωτα και η παρουσία φίλων του Δικεφάλου στο γήπεδο, οι οποίοι δημιούργησαν τη δική τους μοναδική ατμόσφαιρα.

Επόμενο παιχνίδι για τον ΠΑΟΚ την Κυριακή 11/12 και ώρα 15:00 με τον Άρη στη Νέα Μεσημβρία.

ΠΑΟΚ Morris (Κανάτας): Μιλγιόγια, Γκούνη (89’ Τουρετζόγλου), Δοϊρανλή, Μπασούρη, Μήτκου, Καλέση, Χαλατσογιάννη, Γιοβάνη, Βαρδαλή (85’ Κατσάνου), Γιαννακά και Ακίντα (77’ Καλιεντζίδου).