EURO 2020

Αισθητή η παρουσία του Σφιντέρσκι, ήττα για την Πολωνία (vid)

O Kάρολ Σφιντέρσκι μπήκε λίγο πριν το τέλος του αγώνα με την Πολωνία

Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ έκανε ντεμπούτο στο Euro, αλλά δεν κατάφερε να το συνδυάσει και με καλό αποτέλεσμα, αφού η Πολωνία, ηττήθηκε με 2-1 από τη Σλοβακία.

Ο Σφιντέρσκι μπήκε στο 85ο λεπτό στη θέση του Ζιελίνσκι και τρία λεπτά αργότερα, ήταν σε μια καλή ευκαιρία για την ομάδα του, αλλά η μπάλα πέρασε από αυτόν και από άλλους τρεις συμπαίκτες του, χωρίς να μπορέσει κανένας να τη στείλει προς την εστία.

Στη συνέχεια, ο Μπέντναρεκ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει με το 2-1, ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σφιντέρσκι, έκανε το σουτ, αλλά ο Ντουμπράβκα μπλόκαρε…

Οι Σλοβάκοι προηγήθηκαν με ένα πανέμορφο γκολ του Μακ, οι Πολωνοί ισοφάρισαν με γκολ του Λίνετι στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, αλλά στο 62’, ο Κριχόβιακ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Με τον Σκρίνιαρ, η Σλοβακία πήρε το προβάδισμα και δεν το έχασε ως το τέλος.