ΕΥΡΩΠΗ

Η ανατροπή της Αταλάντα στο ημίχρονο (vid)

Ο Λαουτάρο άνοιξε το σκορ, αλλά οι Μπεργκαμάνσκι αντέδρασαν άμεσα

Η Ίντερ θέλει να κρατήσει τα σκήπτρα και φέτος ξέρει ότι η Γιουβέντους δεν είναι η μεγάλη της αντίπαλος. Η Μίλαν, η Νάπολι, η Ρόμα του Ζοσέ Μουρίνιο και φυσικά η τρομερή Αταλάντα του Τζουζέπε Γκασπερίνι είναι οι ομάδες που θέλουν να κυνηγήσουν τους πρωταθλητές.

Στο σημερινό ντέρμπι της βόρειας Ιταλίας, η Ίντερ υποδέχθηκε τη “γειτόνισσα” Αταλάντα στο Μεάτσα και προηγήθηκε στα πρώτα λεπτά με τον Λαουτάρο Μαρτίνεζ.

Από την μεριά της η Αταλάντα περίμενε μερικά λεπτά και άμεσα βγήκε με το γνωστό της παιχνίδι να γυρίσει το ματς. Μάλιστα στο 30′ λεπτό, ο Μαλινόφσκι με ένα εξίσου εντυπωσιακό σουτ έκανε το 1-1. Σαν να μην έφτανε αυτό, 8 λεπτά αργότερα η Αταλάντα πήρε κεφάλι στο σκορ. Ο Μαλινόφσκι σούταρε και πάλι από μακριά, ο Χαντάνοβιτς έδιωξε την μπάλα, αλλά εκεί ήταν ο Τολόι που έκανε το 1-2 και έδειξε ότι η ομάδα από το Μπέργκαμο πήγε αποφασισμένη στο Μιλάνο.