Εξαιρετικός! (Video)

Το ματς Ουκρανία-Σλοβακία τελείωσε 0-1! Ο Ρόμπερτ Μακ συγκέντρωσε πάνω του όλα τα φώτα αφού με ένα σπουδαίο γκολ (όλη η κίνηση) έδωσε την μεγάλη νίκη στην εθνική του.

Published

on

Με το που τελείωσε ο αγώνας όλες οι κάμερες στράφηκαν πάνω του και μετά στους συμπαίκτες του που πανηγύριζαν την μεγάλη νίκη.

Δείτε το γκολ του Μακ στο 18΄ του αγώνα, ένα τέρμα που αποτέλεσε την κορύφωση μίας πραγματικά καλής εμφάνισης του Σλοβάκου, ο οποίος σήμερα ανέβασε τις μετοχές του. Δείτε πώς ο φορμαρισμένος παίκτης του ΠΑΟΚ, μία απλή πάσα του Χάμσικ, την κάνει φάση και γκολ από ένα εξαιρετικό-ανοικτό κοντρόλ που τον βγάζει τετ α τετ!

Το μόνο ανησυχητικό είναι ότι όταν αντικαταστάθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα κούτσαινε! Αξίζει να σημειωθεί ότι στις καθυστερήσεις η Ουκρανία πέτυχε γκολ με τον τερματοφύλακά της(!) που ανέβηκε σε κόρνερ, αλλά αυτό ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ