«Εξάρες» η Κ17, άνετα η Κ15

Τόσο η Κ17 όσο και η Κ15 αντιμετώπισαν τις αντίστοιχες ομάδες του ΠΑΣ Γιάννινα, με την πρώτη να κερδίζει με το εντυπωσιακό 6-0 και τη δεύτερη να επικρατεί με 3-1.

Στο παιχνίδι της Κ17, το 1-0 έκανε ο Υφαντίδης στο 23’, με τον Αηδονίδη να διπλασιάζει τα τέρματα του ΠΑΟΚ πέντε λεπτά αργότερα. Στο 49’, ο Χατζηστραβού έκανε το 3-0 και στο 52’, ο Λύρατζης με ωραίο τρόπο, «έγραψε» το 4-0. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Τσέλα έκανε το 5-0 στο 73’, με τον Νούκαρη στο 86’ να διαμορφώνει το τελικό 6-0.

Η σύνθεση της Κ17:
Σιαμπάνης, Παπαθανασίου, Λύρατζης (58′ Χατζηδίμπας), Δημητρίου, Βουτσάς, Μελετίδης (66′ Τσέλα), Αηδονίδης, Χατζηστραβός (66′ Τσιγγάρας), Τζοβάρας (58΄Γκαργκαλατζίδης), Υφαντίδης, Ευθυμίου (58΄Νουκάρης).

Όσον αφορά την Κ15, ο Μουτζούρης έκανε το 1-0 στο 10ο λεπτό απέναντι στον ΠΑΣ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος του τερματοφύλακα στο 30’ για να ισοφαρίσει. Ο ΠΑΟΚ αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο, με το φάουλ του Βρακά έκανε το 2-1 στο 55’ και στο 60’, ο Μπαταλαμάς έκανε το 3-1, που έμεινε ως το τέλος.