Τον "πλήγωσαν" τα πέναλτι!

Τι κι αν ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, τι κι αν προηγήθηκε νωρίς; Η ομάδα Κ13 του "Δικεφάλου" ηττήθηκε με 4-5 από τη Ραπίντ Βιέννης στη διαδικασία των πέναλτι στον τελικό του Lennart Johansson.

Οι μικροί του “Δικεφάλου” άνοιξαν το σκορ στο ξεκίνημα του αγώνα, με τον Τζόλη να “γράφει” το 1-0 στο 7ο λεπτό, ωστόσο τρία λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης οι Αυστριακοί ισοφάρισαν, μετά από εκτέλεση κόρνερ, στέλνοντας το παιχνίδι στα πέναλτι.

Εκεί οι “ασπρόμαυροι” δεν είχαν την τύχη με το μέρος τους και τελικά ηττήθηκαν με 5-4, αφού αστόχησαν σε δύο πέναλτι. Το σίγουρο πάντως είναι πως με τις εμφανίσεις τους όλες αυτές τις ημέρες “έκλεψαν” για μία ακόμη φορά την παράσταση, όντας κατά γενική ομολογία η καλύτερη ομάδα του τουρνουά.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο “Δικέφαλος” έχασε την ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο να κάνει το 2-0, με τον Τζόλη να μην ευστοχεί από τα έντεκα βήματα.