Πέρασε από τον Κόσοβο η Εθνική με σκόρερ τον Λημνιό

Η Εθνική ομάδα μετά την ισοπαλία με την Σλοβενία, πήρε τη νίκη μέσα στο Κόσοβο με 1-2 και έτσι βλέπει με αισιοδοξία το μέλλον της στο Nations League.

Published

on

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την Εθνική Ελλάδας με το γκολ του Δημητρη Λημνιού στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ το 0-2 από τον Σιόβα και από ασίστ του Γιαννούλη ήταν εκείνο που σφράγισε τη νίκη για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα και την ανέβασε στην πρώτη θέση του ομίλου της στο Nations League.

Από τους παίκτες του ΠΑΟΚ που ήταν στην αποστολή της ομάδας, ο Λημνιός και ο Γιαννούλης, έπαιξαν σε όλο το 90λεπτο, ενώ στον πάγκο ήταν οι Πασχαλάκης, Μιχαηλίδης και Τζόλης.

Πλέον τα επόμενα παιχνίδια για την ελληνική ομάδα είναι στις 11 και 14 Οκτωβρίου με την Μολδαβία και το Κόσοβο εντός έδρας αντίστοιχα.