Πρώτη ήττα στην Ολλανδία

Ο Κουλούρης το γκολ του ΠΑΟΚ

Η Νόρτζελαντ ήταν καλύτερη του ΠΑΟΚ στο πρώτο  ημίχρονο εκμεταλλεύτηκε δύο λάθη και προηγήθηκε με 2-0. Ο Δικέφαλος αντέδρασε στην επανάληψη, ανέβηκε, μείωσε με τον Κουλούρη αλλά τελικά έχασε από τους Δανούς.

Και σε αυτό το φιλικό ο ΠΑΟΚ ήταν προβληματικός στην ανάπτυξη κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Εκεί έγιναν και λάθη στην άμυνα τα οποία η ομάδα πλήρωσε με δύο γκολ.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ελέγξει τον ρυθμό,  δεν απειλήθηκε καθόλου και μέσα από μερικά καλά διαστήματα έβγαλε φάσεις. Σε μία από αυτές ο Κουλούρης μείωσε μετά από κεφαλιά πάσα του Ενρίκε, που αμέσως μετά έχασε και την πιο μεγάλη φάση για την ισοφάριση.

Αυτό ήταν το τελευταίο φιλικό στο πρώτο κομμάτι της προετοιμασίας.