Το πάλεψαν… (video)

Εξ αρχής η πρόκριση στα προημιτελικά του Λιγκ Καπ φάνταζε… άπιαστο όνειρο για τη Σριούσμπερι, από τη στιγμή που απέναντί της είχε την Τσέλσι.

Όμως, ο Λίαμ Λόρενς και οι συμπαίκτες του κοίταξαν στα μάτια την ομάδα του Μουρίνιο και λίγο έλειψε να οδηγήσουν το παιχνίδι στην παράταση, με τους Λονδρέζους να επικρατούν τελικά με 2-1 στο “σπίτι” της Σριούσμπερι και να παίρνουν το εισιτήριο για τους “8” της διοργάνωσης.

Ο πρώην μέσος του ΠΑΟΚ πήρε φανέλα βασικού και αγωνίστηκε με το περιβραχιόνιο του αρχηγού σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ από τα πόδια του ξεκίνησε η φάση όπου η Σριούσμπερι – ομάδα της τέταρτης κατηγορίας – ισοφάρισε στο 78΄ το γκολ του Ντρογκμπά.

Όμως, τρία λεπτά αργότερα, ο Γκράντισον των γηπεδούχων διαμόρφωσε με ένα πολύ ωραίο… αυτογκόλ το τελικό 2-1, προς απογοήτευση του Λόρενς και των φίλων της Σριούσμπερι που γέμισαν το γήπεδο.