Σύμπτωση ή… άνοιγμα; (pic)

Μία φωτογραφία από την περίοδο της θητείας του στον ΠΑΟΚ, "ανέβασε" χθες ο Γκόικο Τσίμιροτ.

Συγκεκριμένα, ο Βόσνιος χαφ της Σταντάρ Λιέγης “ανέβασε” στον λογαριασμό του στο Instagram μία φωτογραφία στην οποία πανηγυρίζει μαζί με τον Λέοβατς το γκολ Κροάτη στη νίκη εις βάρος του Παναθηναϊκού στην Τούμπα με 3-0 (18΄ Ενρίκε, 27΄ Λέοβατς, 35΄ Σάκχοφ), στις 9 Απριλίου 2017, παιχνίδι που κάλλιστα θα μπορούσε να ολοκληρωθεί και με σκορ…6-0 εάν ο Στιλ δεν κατέβαζε ρολά στο δεύτερο ημίχρονο.

Η συγκεκριμένη ανάρτηση πάντως έρχεται σε ένα σημείο όπου ο Τσίμιροτ – όπως και όλοι σχεδόν οι ποδοσφαιριστές της Σταντάρ Λιέγης – είναι… ξεκρέμαστος λόγω του υποβιβασμού της Σταντάρ στην τέταρτη κατηγορία του βελγικού ποδοσφαίρου (εκκρεμεί η έφεση του συλλόγου της Λιέγης), τη στιγμή που μεγάλο κομμάτι του κόσμου του ΠΑΟΚ επιθυμεί την επιστροφή του στην Τούμπα…