Ένα γκολ ήταν αρκετό!

Με γκολ του Κούστα, η Κ20 του ΠΑΟΚ πέρασε από τα Γιάννενα επικρατώντας με 1-0 της αντίστοιχης ομάδας του ΠΑΣ…

Μετά το… στραβοπάτημα της πρεμιέρας με την Ξάνθη (0-0), οι “ασπρόμαυροι” εμφανίστηκαν πιο συγκεντρωμένοι στα Γιάννενα και πέρασαν από την έδρα του ΠΑΣ χάρη στο γκολ που πέτυχε με κεφαλιά ο Κριστιάν Κούστα που ήταν και αυτό που έκρινε το αποτέλεσμα του παιχνιδιού.

Ο Βλάνταν Ίβιτς είχε στην διάθεσή του και τον Παναγιώτη Δεληγιαννίδη, τον οποίο έριξε στην “μάχη” του παιχνιδιού.

Το φιλμ του αγώνα:

Λήξη της αναμέτρησης. Κ20 ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ 0-1

-Παραμένει το 0-1 στα Γιάννενα στο 78′. Μίσκοβιτς και Συράκος πήραν τις θέσεις των Δημητριάδη και Κάκκο αντίστοιχα

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος για την Κ20 που προηγείται με 0-1 του ΠΑΣ

Λήξη ημιχρόνου. Κ20 ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ 0-1. Η κεφαλιά του Κούστα δίνει προβάδισμα στον Δικέφαλο

-ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛ. Ο Δικέφαλος ανοίγει το σκορ κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης

– Ο Δεληγιαννίδης θα ενισχύσει την προσπάθεια της ομάδας του Βλάνταν Ίβιτς κόντρα στον ΠΑΣ.

– Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Κουτογλίδης, Ράτζα, Τσελεπίδης, Τσιαμπάζης, Χατζηδίμπας, Κτιστόπουλος, Παναγιωτίδης, Δημητριάδης, Κάκκο, Δεληγιαννίδης, Κούστα