Ο Φωτιάς έβαλε… φωτιές με τις αποφάσεις του! (vids)

Όργια στη Νίκαια εις βάρος του Εργοτέλη από τον Μακεδόνα διαιτητή!

Published

on

Ένα ακόμα… καμάρι της ελληνικής διαιτησίας, έλαμψε σήμερα! Ο λόγος για τον Βασίλη Φωτιά από την Πέλλα, τον οποίο η ΚΕΔ όρισε στον “τελικό” για την άνοδο στην Super League 1, μεταξύ Ιωνικού και Εργοτέλη στη Νίκαια.

Με το σκορ στο 1-0 υπέρ του φιλοξενούμενου Εργοτέλη, χάρη σε γκολ του Κοκκίνη στο 60ο λεπτό, ο Φωτιάς απέβαλλε με ανύπαρκτη δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Τσέλιο στο 72΄ αφήνοντας με δέκα παίκτες τους Κρητικούς, ενώ στη φάση που ακολούθησε, έκλεισε τα μάτια σε καθαρό επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα του Εργοτέλη και δεν ακύρωσε το γκολ του Χουσεϊν Μουμίν.

Στο 81ο λεπτό δε, ο Ιωνικός πέτυχε και δεύτερο γκολ με σκόρερ τον Μάναλη, με το οποίο και εξασφαλίζει την άνοδό του στη Super League 1, εάν δεν αλλάξει κάτι στα λίγα λεπτά που απομένουν μέχρι το τέλος του αγώνα!