EURO 2020

Τεσσάρα στην πρόβα τζενεράλε (vid)

Το τελευταίο τεστ της Πορτογαλίας του Σάντος ενόψει Euro

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να φτάνει τα 104 γκολ με το εθνόσημο, η Πορτογαλία επικράτησε 4-0 του Ισραήλ σε φιλικό προετοιμασίας ενόψει του Euro 2020.

Σε μία όμορφη κόντρα, ο Ζοάο Κανσέλο “έκοψε” στον Μπρούνο Φερνάντες, ο οποίος έγραψε το 1-0 με όμορφο πλασέ.

Στο 42ο λεπτό ήταν η ώρα του Ρονάλντο να σκοράρει για 104η φορά με το εθνόσημο στο στήθος και να πλησιάσει στα 5 γκολ τον Αλί Νταεΐ, που κατέχει το ρεκόρ σε επίπεδο εθνικών ομάδων με 109 γκολ.

Η είσοδος στον αγώνα παικτών όπως ο Πέντρο Γκονσάλβες, ο Γκονσάλο Γκέντες και ο Αντρέ Σίλβα “φρέσκαραν” την επίθεση των γηπεδούχων, που βρήκαν ακόμα δύο γκολ στα τελευταία λεπτά. Πρώτα ο Κανσέλο έγραψε το 3-0 και στη συνέχεια ο Φερνάντες διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.