Σκόραρε μετά από 2,5 χρόνια ο Ζαμπά (vid)

Άνοιξε λογαριασμό μετά από χρόνια ο Λέο Ζαμπά

Ο Λέο Ζαμπά είναι εδώ και μερικούς μήνες και πάλι στην Βραζιλία και συμπαίκτης του Λέο Μάτος στην Βάσκο Ντα Γκάμα που θέλει να επιστρέψει στην πρώτη κατηγορία μετά τον υποβιβασμό της. Μάλιστα στις 5 πρώτες αγωνιστικές η ομάδα της Βραζιλίας μετρά 7 βαθμούς με 2 νίκες και 1 ισοπαλία.

Στην τελευταία νίκη που ήρθε πριν από λίγη ώρα εντός έδρας με την Κλουμπ Ντε Ρεγκάτας, η ομάδα των δύο πρώην παικτών του ΠΑΟΚ κέρδισε με 3-0 και ο Λέο Ζαμπά σκόραρε μετά από 2,5 χρόνια και για την ακρίβεια μετά το γκολ εναντίον του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ και στη νίκη του ΠΑΟΚ με 0-2.

Στο σημερινό παιχνίδι ο Λέο Μάτος ήταν εκτός αποστολής, ενώ ο Λέο Ζαμπά μπήκε στο 70ο λεπτό και πρόλαβε να σκοράρει μερικά λεπτά αργότερα στο 85′. Στην Βάσκο Ντα Γκάμα μετρά ήδη 5 συμμετοχές στο πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας με 1 γκολ και 3 συμμετοχές στο κύπελλο με 1 ασίστ.