Τα δύο μοιραία λάθη του Εσίτι που στοίχισαν στα γκολ (vid)

Πώς διαμορφώθηκε το 2-0 του πρώτου μέρους

Ο ΠΑΟΚ παρότι ξεκίνησε δυναμικά και θέλησε να κρατήσει τον Ολυμπιακό μακριά από την εστία του, δεν κατάφερε να μείνει με το μηδέν στην άμυνα, καθώς από δύο κακές εκτιμήσεις του Άντερσον Εσίτι, ο Αγκιμπού Καμαρά την μία φορά σκόραρε και την άλλη πάσαρε στον Μασούρα που έκανε αυτό το 2-0 στο “Καραϊσκάκης”.

Η πρώτη φάση ήταν στο 22ο λεπτό. Ο Εσίτι στην προσπάθεια του ΠΑΟΚ να φτιάξει από πίσω την επίθεση έχασε την μπάλα με υποψία φάουλ από τον Ρέαμπτσουκ. Εκεί ο Αγκιμπού Καμαρά πήρε την μπάλα, έκανε το σουτ, εκείνη κόντραρε στα πόδια του Βαρέλα και πήγε στη γωνία του Πασχαλάκη για το 1-0.

Δείτε το γκολ με το 1-0 του Ολυμπιακού εδώ.

9 λεπτά αργότερα, ο Εσίτι θέλησε να παίξει πίσω με τον Σβαμπ, αλλά η πάσα του ήταν κακή. Ο Αγκιμπού Καμαρά την έκλεψε και πάλι, βρήκε τον χώρο στον άξονα του ΠΑΟΚ, δεν τον σταμάτησε κανείς, την έσπασε στον Μασούρα και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0.

Δείτε το 2-0 του Ολυμπιακού εδώ.