«Διπλό» για την Κ17 στο Αγρίνιο!

Ασταμάτητοι οι “ασπρόμαυροι” των Τσιαπακίδη, Χάγκαν!

Την 10η νίκη τους σε 11 αγώνες πανηγύρισαν πριν από λίγο οι ποδοσφαιριστές της Κ17 του ΠΑΟΚ, επικρατώντας με 2-0 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο.

Με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται χωρίς γκολ, ο Δικέφαλος σκόραρε δις στην επανάληψη και έτσι όχι μόνο παρέμεινε αήττητος αλλά έχει 31 βαθμούς σε 11 αγώνες, τη στιγμή που η δεύτερη Ξάνθη έχει 20 βαθμούς σε 12 αγώνες.

Το σκορ για τον ΠΑΟΚ άνοιξε στο 60΄ ο Βαρέλα από ασίστ του Παπαγεωργίου, ενώ στο 74′ ο Καστίδης διαμόρφωσε με κοντινό πλασέ το τελικό αποτέλεσμα, ύστερα από κόρνερ του Γκούμα.

.Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Κιάτος, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης (75′ Φίλων), Καστίδης, Πασαχίδης, Κωττάς (75′ Δελιόπουλος), Ιγνατίου (59′ Παπαγεωργίου), Σνάουτσνερ, Bαρέλα (78′ Λέκα), Γκούμας (78′ Αλειφερόπουλος), Πολιτάκης.