Διέλυσε τον Ατρόμητο με ιστορική 6άρα ο Αστέρας (vid)

Μάλλον οι δυναμείς του Ατρόμητου έμειναν στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ

O Ατρόμητος μπορεί με τον ΠΑΟΚ να πέτυχε την πρώτη του νίκη, αλλά σήμερα έδειξε και πάλι το ίδιο πρόσωπο με τα προηγούμενα παιχνίδια και έχασε με 6-2 από τον Αστέρα στην Τρίπολη που δεν είχε στη σύνθεσή του τον Μπαράλες.

Ο Αστέρας προηγήθηκε στο 7′ με τον Σόνι, ενώ ο Ριέρα στο 20′ έκανε το 2-0. Ο Σόνι και πάλι ήταν εκείνος που έκανε το 3-0 στο 41′, για να βάλει και πάλι στο παιχνίδι τον Ατρόμητο ο Μουνίθ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο όλα έληξαν μέσα σε δύο λεπτά. Ο Χεσκ με δύο γκολ στο 65′ και στο 67′ έκανε το 5-1, ο Γκαλβάο αποβλήθηκε στο 80ο λεπτό και ο Κουλούρης στο 84′ έκανε το 5-2 για να κλείσει το σκορ και πάλι ο Ριέρα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Έτσι ο Αστέρας Τρίπολης πέρασε στην 8η θέση και στους 13 βαθμούς, ενώ ο Ατρόμητος έμεινε τελευταίος και στους 6 βαθμούς. Την επόμενη αγωνιστική ο Ατρόμητος υποδέχεται τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Περιστέρι, ενώ ο Αστέρας Τρίπολης πηγαίνει στην έδρα του Άρη.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης εδώ.