Άγριο «σπρώξιμο» και νίκη στα στημένα

Ο Κουτσιαύτης οδήγησε τον Ολυμπιακό στο 2-1 επί του Βόλου

Με ένα απίστευτο πέναλτι που μόνο ο Κουτσιαύτης (και ο Κουμπαράκης στο VAR) μπορούσε να δει, o Ολυμπιακός που «ζοριζόταν» με τον Βόλο στο «Γ. Καραϊσκάκης», άνοιξε το σκορ στο 85’, με τον Ελ Αραμπί να εκτελεί εύστοχα, έπειτα από τη φάση που δόθηκε πέναλτι με τη διεκδίκηση του Ρομέρο και του Ρέαμπτσιουκ.

Ο Βόλος δεν τα παράτησε και τρία λεπτά αργότερα, ισοφάρισε σε 1-1 με τον Φαν Βέερτ, ο οποίος στο ξεκίνημα του αγώνα, δεν είχε καταφέρει να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι, με τον Βάτσλικ να αποκρούει.

Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, πάλι μετά από ένα υπερβολικό φάουλ που δόθηκε στον Ρέαμπτσιουκ σε καλό σημείο, ο Βαλμπουενά με απευθείας εκτέλεση, έκανε το 2-1, το οποίο δεν άλλαξε ως το τέλος.

Με αυτόν τον τρόπο, ο Ολυμπιακός πήρε μία ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα, συνεχίζει με την ίδια απόσταση από την ΑΕΚ στην κορυφή και περιμένει το αποτέλεσμα του ΠΑΟΚ – Άρης…